reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

Ale się dziewczyny rozpisalyscie;) nie zaglądałam od południa a tu tyle stron;)
Ja Cie Kayah to fajnego Pulpecika masz jak On już 9kg;)
Jakie porcje Warzywek Wasze Maluchy zjadają? Bo ja dopiero od kilku dni po trochu zaczynam, dawałam marchewkę, ziemniaka, dzis marchew z Ziemniakiem i zjadł całe 125g w jakieś 10 min. I sie zastanawiam czy to na początek nie za dużo i nie za szybko, bo pochlania momentalnie ale jak mu nie daje jednej łyżeczki za drugą to zaraz
Ale się dziewczyny rozpisalyscie;) nie zaglądałam od południa a tu tyle stron;)
Ja Cie Kayah to fajnego Pulpecika masz jak On już 9kg;)
Jakie porcje Warzywek Wasze Maluchy zjadają? Bo ja dopiero od kilku dni po trochu zaczynam, dawałam marchewkę, ziemniaka, dzis marchew z Ziemniakiem i zjadł całe 125g w jakieś 10 min. I sie zastanawiam czy to na początek nie za dużo i nie za szybko, bo pochlania momentalnie ale jak mu nie daje jednej łyżeczki za drugą to zaraz się denerwuje.... poza tym to tylko na piersi jest ale planu dnia nie mamy żadnego. Nie da rady z nim nic zaplanować albo ja za głupia jestem... je kiedy i ile mu się podoba że spaniem tak samo... w nocy ostatnio nawet częściej się budzi bo czasem nawet co godz jeśli spi w łóżeczku... ale za każdym razem musi dostać cyca choć trochę bo ze smoczkiem w łóżeczku nie usnie nawet jak stoję obok i go glaszcze tylko jeczy i sie kręci póki go nie wezmę. Może jakbym kilka nocy się przemęczyla to jakoś by się odzwyczail jakby cyca nie dostał ale musze najpierw sił do tego nabrać... w pewnym sensie tak jest wygodniej dla nas obojga bo po 12 czy 1 to już śpi że mna
Gosia, ja też chyba za głupia jestem:D. U nas stała tylko drzemka po 10. Choć dziś juz właśnie zasypia. Ale długość różna. Nieraz tylko 20 min a nieraz grubo ponad godz. Wiec nieraz się zastanawiam czy np. opłaca mi się rozstawic deskę do prasowania czy lepiej sobie podarować. A w nocy juz ładnie spał a teraz to nie wiem co mu się stało. Zastanawiam się czy nie mam mało pokarmu
 
reklama
No to ja melduje po nocy ze eksperyment sie udal :) o 23 dotankowalam przez sen i wstala dopiero o 4 i juz wiem ze jest to nawykowe wstawanie bo postanowilam pojsc na calosc i nie nakarmilam jej. Jak widac nie byla glodna bo usnela :) dzisiaj jade czterogodzinnym plane poki co wychodzi :) pierwsza drzemka leci, mam nadzieje ze bedzie dluzsza niz pol godz :)
A mam pytanie odnosnie jedzenia. Czy sloiczek dyni z ziemniakiem mozna uznac za posilek zamiast mleka ?
 
Agnes też już miałam myśli że mój się cyckiem nie najada i chciałam rezygnować i przerzucić się na mm ale chcę pokarmic przynajmniej do pół roku;) poza tym On nigdy z dwóch cyckow nie je, tylko z jednego więc chyba mu wystarcza to co w jednym... jak zje i więcej nie chce to smoczka muszę dać żeby uspac, ale czasem myślę że może nie dojadl tylko się zmeczyl i chce spać i jak się obudzi to znow jeść, niezależnie czy po 20 min czy godzinie...
każde dziecko inne więc może i nasze niedługo się ureguluja same;)
 
Mój Mikołaj budził się w nocy 5 razy, bo ... puszczał bąki [emoji23]

Ale jak zbudził się o 3, to chciałam go nakarmić, bo stwierdziłam że po takim czasie jest głodny, ale mąż się uparł, włożył mu smoka i mały zasnął po 5 min i spał do 4:40. O tej godz już byłam pewna że muszę go nakarmić i nakarmiłam [emoji47]

I teraz moje odkrycie, które mnie dobiło. Zgodnie z planem, wstałam o 7 i odciagnelam 120ml. Martwiłam się że będzie za mało. A mój mały o 7:40 wtrąbił całe 60ml !!! [emoji27] O 10:00 znowu zjadł 60 ml. No i wszystko jasne. On sobie przekąsa [emoji22]

Więc tej nocy nie ustąpię. Zrobię tak jak radzi Hogg. Pierwsze karmienie najwcześniej o 7. I zobaczymy ile zje.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
I mam pytanie. Czy znacie jakieś naturalne sposoby na gazy? Jakies herbatki? Bo to go męczy w nocy, a nie chce mu ciągle dawać Espumisanu.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
No to ja melduje po nocy ze eksperyment sie udal :) o 23 dotankowalam przez sen i wstala dopiero o 4 i juz wiem ze jest to nawykowe wstawanie bo postanowilam pojsc na calosc i nie nakarmilam jej. Jak widac nie byla glodna bo usnela :) dzisiaj jade czterogodzinnym plane poki co wychodzi :) pierwsza drzemka leci, mam nadzieje ze bedzie dluzsza niz pol godz :)
A mam pytanie odnosnie jedzenia. Czy sloiczek dyni z ziemniakiem mozna uznac za posilek zamiast mleka ?[/QUOTE

Zazdro [emoji16][emoji16][emoji16]
To o której nakarmiłaś pierwszy raz?

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja z gazami niestety tez nie wiem co robic a też puszcza całymi dniami i nocami... Mąż mnie zawsze pyta co Ja jadłam ze Mały tak gazuje. A chyba niedlugo wcale nie będę jadla bo już głupieje co jem zle
 
Ok godz 8. Jezeli Twoj przekasza to tym bardziej przetrzymaj go troszke czasu moze wtedy zalapie jesc cale porcje.

Nijak nie umiem przedluzyc drzemek w ciagu dnia :(
 
Ok godz 8. Jezeli Twoj przekasza to tym bardziej przetrzymaj go troszke czasu moze wtedy zalapie jesc cale porcje.

Nijak nie umiem przedluzyc drzemek w ciagu dnia :(
Nom, tak zrobię. Tym bardziej że u Ciebie się sprawdziło. Twardym trzeba być, nie miętkim [emoji16][emoji16][emoji16].

Mój się też budził po godz. Więc rano spałam z nim. I jak tylko zaczynał się rozbudzać, to ja mu szybko smoka w buzię i kołysanki. I wtedy dalej spał. Szybko zasypiał bez krzyku, bo nie był wybudzony do końca. W sumie ciągle to robię, bo czasami się jeszcze przebudza, ale zdarza się to coraz rzadziej.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Optymistkaa, wczoraj Natalka zjadła cały słoiczek tej dyni z ziemniakami i po pół godz. płakała z głodu, bo jak dałam jej cyca to się dosadziła jakby nic nie jadłao_O. Także u nas to za mało na jeden cały posiłek. Ale każde dziecko jest inne. Może u Ciebie wystarczy;-) ;)
 
Do góry