reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2014

Zaglądam, żeby się przywitać. Po raz trzeci zostanę mamą pięknej córeczki. Termin mam na 19.08 :) Więc czasu coraz mniej. Trochę zaczyna mi doskwierać ta ciąża. Czy was kopniaki też tak bolą?
 
reklama
Martyna współczuję! Smutne to! Ja tez sie strasznie boje znowu zagrożenia zamartwica! Czytalam tak przez caly dzien z przerwami o waszych porodach i chcialabym to przezyc ale właśnie jesli mialo by byc znowu zagrożenie to niech mnie kroja i to szybko, zeby zdazyc jak z synem na szczescie zdazyli! A jesli chodxi o podpiete ktg to ja np. Chce miec caly czas wlasnie. Gdyby nie to moj synek by nie przezyl!
Ciagle sie ostatnio zastanawiam czy uda mi sie sn...? Zobaczymy co bedzie z blizną na ostatnim usg. Narazie to ja czuje ostatnio wypychanie i mega napiecie u góry brzucha i pod rzebrami az skora boli a dol spoko calkiem luzny. Mloda wyraznie caly czas głową w dole a brzuch na pewno jeszcze nie opadl mi. Ciezko czasem oddychac sie schylac.

Co do podobienstw to u mnie nie ma. Moja mama siostre urodzila w 7miesiacu sn. Potem mnie normalnie sn w terminie. A na koncu mojego brata w 8mcu. W domu tak szybko ze karetka nie zdążyła i jak przyjechali to juz bylo po wszystkim i zabrali ich na obserwacje itd. Moja siostra 3 porody sn w terminie a ja tylko cc po terminie jak narazie.
 
Dziewczyny nie zagladalam chwile a tu tyle stron do nadrabiania, poprostu nie jestem w stanie !
Dzis pozarlam sie z moim m, i troche sobie poplakalam. I teraz ciche dni chyba beda.
Powiem tylko ze moj porod sie roznil od mojej mamy ona rodzila bodajze kolo 10 godzin i nie mogla wyprzec mojego brata, i byla dwa tygodnie po terminie, wody zielone i lekarz jej powiedzial ze jak sie nie ruszy to w niedziele na cc idzie a w sobote rano kolo 5 akcja sie zaczela, natomiast moj porod 4 godziny, 3 razy parlam i syn wyszedl, tylko wspominam jako bolesny porod.
Natkusia ale zazdroszcze ci ze zostalo ci 9 dni do donoszonej ciazy, ja juz moja jestem poprostu ze tak powiem zmeczona.
Oiseau witaj, oj tak bola mnie juz kopniecia czy wypychania, a najgorzej jak po zebrach oj wtedy az sie zginam ;/
Ejj dziewczyny czy tylko ja tutaj nie znam plci ;D moje dziecko nie chce sie pokazac w ogole wciaz pupa odwrocone ale mam 7.07 wizyte i usg to bede meczyc lekarza zeby szukal az znajdzie ;p
Teraz uciekam, poczytam was troche co tu sie dzialo ;) dobranoc.
 
Monya oby z kotem było wszystko dobrze jak najszybciej, dużo zdrowia dla niego, niech się pozbywa choroby! A dla CIebie dużo siły!

Dużo naszkrobałyście, głównie o porodzie.. to nie temat dla mnie.. mój nadal śni mi się czasem po nocach w formie koszmarów.. nie lubie go więc wspominać.. to i się nie rozpisuję.

Za to życzę każdej udanej nocy :-D
 
dziewczyny , a powiedzcie mi czy faktycznie miejsce gdzie wyczuwam małej czkawke świadczy o jej ułożeniu? że jak na dole to tam jest główka? bo jeśli tak to moja mała w ciągu dwóch dni się dwa razy obróciła:)) przedwczoraj czułam czkawke tuż nad spojeniem , wczoraj po prawej stronie pod zebrani prawie a dziś znowu na samym dole:)
 
Ja czuję właśnie tam gdzie głowa :) Czyli na dole. A nogami kopie mi w żeberka z prawej strony. U mnie to ona chyba nie zmieniła pozycji od początku, bo generalnie nie pamiętam na której wizycie nie była głową do dołu ;)) To musiało być dawno :p

Uh jak dzisiejsza noc będzie taka sama jak ostatnia to chyba padnę...potrzebuje snu :p
 
Ja też czkawkę czuję na dole (tylko strony się zmieniają, czasem prawa, czasem lewa, a czasem zupełnie na środku). Moja Mała, tak jak Izis, od dawna głową w dół, na pewno od USG połówkowego.

Izis, kiedy sie bronisz?

A ja jutro jadę na obrony, naszykowałam białą bluzkę, ale jest tak napięta na brzuchu, że jak siądę, to chyba pęknie w szwach!!! no ale nic innego odświętnego nie mam :-(

Mam pytanie, czy mamusie szykujące sie do sn planują domowy masaż krocza?
Masaż krocza przed porodem | TV w mamazone.pl

Mnie położna bardzo przekonywała, żeby zacząć ok 35 tc, jeśli chcę uniknąć nacięcia lub pęknięcia.
 
Ostatnia edycja:
Ja mam obronę 02.07 :) i kupiłam specjalnie sukienkę za poradami jednej naszej forumowej koleżanki :))

Ja myślałam o tych masażach, ale nie wiem czy powinnam przy obecnej formie szyjki hmm. Czy to może mieć negatywny wpływ na krótką i miękką szyjkę?
 
reklama
Do góry