reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2024

reklama
No właśnie ja wkładam tym patykiem i dzisiaj musiałam to zrobić na stojąco i tak sobie zaryłam tam w środku że masakra... Oczywiście już zawał, bo w łazience przed USG pełno krwi... Ale to pewnie od tego właśnie.

Kropek urósł, serduszko 130/min, wszystko w normie 🥰 Za 4 tygodnie zdecydowałam za radą lekarki, że zrobię NIFTY. Wtedy już wszystko będzie wiadomo
Jessuuu co za bobo🤩 to będzie jakiś mistrz olimpijski 🥰
 
Hej :) z obliczeń termin na 25 sierpień 🤔 wczoraj robiłam test i wyszła praktycznie ledwo widoczna druga kreska, dziś ponownie zrobiłam test i tak samo . Jutro planuje iść na betę 🙈 . W domu 10 latka i 10 - miesięcy coreczka 🙉
Hej, na pewno aż tak późno? Wchodzimy już na etap końca miesiąca? Ależ zleciało...
 
Mam brać paracetamol 3x2, tak jak Bolilol 3g na dobę, ale jak trzeba będzie to 4g to maks dawka dozwolona. Mogę też Tantum Verde na gardło. Do nosa woda hipertoniczna. Robić nebulizacji X2 dziennie.
Powiedziała mi też, że jakbym nie była w stanie zejść do maks 38 stopni paracetamolem to w ostateczności mam wziąć ibuprofen, bo korzyści przewyższają ryzyko w tej sytuacji
Tantum verde do psikania? A ta nebulizacja z jakiegoś konkretnego specyfiku?
Dziękuję Ci za te cenne informacje 🤗
Jak się czujesz teraz? Paracetamol zbił gorączkę?
 
Hej, dołączam do Was, termin na 4 sierpnia 🙂 pierwsza wizyta 13.12
Robiłam dziś betę i progesteron.
Beta - 4386 mIU/ml
Progesteron - 15,70 ng/ml gdzie w moim labie normy I trymestr to 2,8-147,3
Chyba trochę niski jest progesteron? Zna sie któraś z Was na tym? Jest to moja 3 ciąża-pierwsze poronienie w 9 tyg., później z drugiej ciąży mam synka, chociaż też z problemami na początku przez krwiaka, musiałam przyjmować luteinę. Zostały mi tabletki z poprzedniej ciąży, ale boję się przyjmować na własną rękę, myślicie że z takim wynikiem mogę spokojnie poczekać do wizyty?
 
Hej, dołączam do Was, termin na 4 sierpnia 🙂 pierwsza wizyta 13.12
Robiłam dziś betę i progesteron.
Beta - 4386 mIU/ml
Progesteron - 15,70 ng/ml gdzie w moim labie normy I trymestr to 2,8-147,3
Chyba trochę niski jest progesteron? Zna sie któraś z Was na tym? Jest to moja 3 ciąża-pierwsze poronienie w 9 tyg., później z drugiej ciąży mam synka, chociaż też z problemami na początku przez krwiaka, musiałam przyjmować luteinę. Zostały mi tabletki z poprzedniej ciąży, ale boję się przyjmować na własną rękę, myślicie że z takim wynikiem mogę spokojnie poczekać do wizyty?
Nie przyjmuj nic na własną rękę. Jeśli się obawiasz zadzwoń do ginekologa i skonsultuj może zaleci wizytę wszczesniejsza. W którym jesteś tygodniu? Piękne wyniki mieszczą się w normie. 🩷 Gratulacje
 
Hej, dołączam do Was, termin na 4 sierpnia 🙂 pierwsza wizyta 13.12
Robiłam dziś betę i progesteron.
Beta - 4386 mIU/ml
Progesteron - 15,70 ng/ml gdzie w moim labie normy I trymestr to 2,8-147,3
Chyba trochę niski jest progesteron? Zna sie któraś z Was na tym? Jest to moja 3 ciąża-pierwsze poronienie w 9 tyg., później z drugiej ciąży mam synka, chociaż też z problemami na początku przez krwiaka, musiałam przyjmować luteinę. Zostały mi tabletki z poprzedniej ciąży, ale boję się przyjmować na własną rękę, myślicie że z takim wynikiem mogę spokojnie poczekać do wizyty?
Ja bym na szybko jakąś teleporade z gin wzięła i jednak poprosiła o recepte na duphaston. Poniżej 20 to kiepski progesteron.
 
Tantum verde do psikania? A ta nebulizacja z jakiegoś konkretnego specyfiku?
Dziękuję Ci za te cenne informacje 🤗
Jak się czujesz teraz? Paracetamol zbił gorączkę?

Nebulizacje z np. nebudose isotonic lub hialuronic. Żadnych leków, bo w ciąży nie wolno.
Dzięki, że pytasz. Czyję się dalej jak 💩 niestety. Zaczęło mnie brać niespełna 24h temu, więc jeszcze trochę walki przede mną
 
reklama
Hej, dołączam do Was, termin na 4 sierpnia 🙂 pierwsza wizyta 13.12
Robiłam dziś betę i progesteron.
Beta - 4386 mIU/ml
Progesteron - 15,70 ng/ml gdzie w moim labie normy I trymestr to 2,8-147,3
Chyba trochę niski jest progesteron? Zna sie któraś z Was na tym? Jest to moja 3 ciąża-pierwsze poronienie w 9 tyg., później z drugiej ciąży mam synka, chociaż też z problemami na początku przez krwiaka, musiałam przyjmować luteinę. Zostały mi tabletki z poprzedniej ciąży, ale boję się przyjmować na własną rękę, myślicie że z takim wynikiem mogę spokojnie poczekać do wizyty?
Nie bierz nic. Nie ma sensu robić badań na własną rękę jak potem niewiadomo jak je interpretować właśnie. Progesteron się bardzo zmienia w ciągu dnia nawet. Mieści się w normie. Czy masz jakieś niepokojące objawy? Duphaston to nie cukierki:)
 
Do góry