reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2024

Dziwna sprawa... odrzuciło mnie od mięsa (ppza piersią z kury)! Mnie, pierwszego mięsożerce w okolicy.... masakra! Dzisiaj spagetti nie moglam zjeść (sosu z mięsem mielonym) bo tak mi śmierdziało że szok..
Nie to, ze cos, ale tez myslalam ze mnie odrzucilo od miesa. Mielone smierdzialo, piers smierdziala. No kazde. Jak sie okazalo, nie smierdzialo mieso a byla zwietrzala przyprawa - slodka papryka i jeb*la za przeproszeniem rowno.
 
reklama
Dziwna sprawa... odrzuciło mnie od mięsa (ppza piersią z kury)! Mnie, pierwszego mięsożerce w okolicy.... masakra! Dzisiaj spagetti nie moglam zjeść (sosu z mięsem mielonym) bo tak mi śmierdziało że szok..
Ja tak miałam z córką. Nie byłam w stanie nic z mięsem (poza rybą) połknąć. Dosłownie rosło mi w buzi. Tak miałam całą ciąże.
Teraz nie jem za dużo mięsa ale nie mam tego odruchu.
Dzisiaj miałam sos do spaghetti z cukini z suszonymi pomidorami (wczorajsze pudełko kolacyjne)
 
Byłam wczoraj w H&M i stacjonarnie są super wyprzedaże (lepsze, niż przez neta), również z działu Mama. Kupiłam 2 pary jeansów, 1 sukienkę z długim rękawem, 2 sukienki z krótkim na lato, bluzkę z długim rękawem (wszystko ciążowe oczywiście) i za te 6 rzeczy zapłaciłam 260 zł, gdzie normalnie same jeansy kosztują koło 150. Polecam!
Muszę się przejść po jakieś dzinsy ciążowe, bo już nie mam w czym chodzić. W pierwszej zaczęłam nosic po 20 tyg, a teraz już bym mogla
 
w ciąży zamierzam szczepić się na grypę- za tydzień akurat mam i na krztusiec, covid też planowałam, ale mimo że jestem totalnie za szczepieniami i mam 2 szczepionki za soba i dwa zachorowania to jednak w ciazy mam obawy co do tych szczepionek... bo to bardzo świeża sprawa... pomijam, że moje poprzednie szczepienia kompletnie nie pomogły łagodniej przejść zakażenia :/ Wiec chyba covid odpuszczę, głównie dlatego że 3 trymestr przypadnie na okres letni, a pierwszy przetrwałam bez zarażenia...
 
Byłam dzisiaj na USG! Mam prawie 2cm człowieka z bijącym serduszkiem 🥰 Robiła kilka pomiarów i różnie jej wychodziło, bo bejbik zmieniał pozycję, a obraz z USG też jak robiony kalkulatorem, bo to Luxmed. Ciąża niby 3dni młodsza niż OM, ale ten pomiar jej wychodził o 2mm rozbieżny I powiedziała, że mam się zupełnie nie przejmować. Podobno nawet do tygodnia rozbieżności to dalej prawidłowo rozwijająca się ciąża, bo zależy jak się dziecko ułoży, itd. Załatwiłam sobie od razu zaświadczenie o ciąży od lekarza, bo moja firma po 4 latach pracy zdalnej stwierdziła, że czas na model hybrydowy i częściowy powrót do biura. Oszaleli zupełnie, a z takim papierkiem to mnie mogą cmoknąć w trąbkę za przeproszeniem - ja zostaję w domu 🤣
 
Byłam dzisiaj na USG! Mam prawie 2cm człowieka z bijącym serduszkiem 🥰 Robiła kilka pomiarów i różnie jej wychodziło, bo bejbik zmieniał pozycję, a obraz z USG też jak robiony kalkulatorem, bo to Luxmed. Ciąża niby 3dni młodsza niż OM, ale ten pomiar jej wychodził o 2mm rozbieżny I powiedziała, że mam się zupełnie nie przejmować. Podobno nawet do tygodnia rozbieżności to dalej prawidłowo rozwijająca się ciąża, bo zależy jak się dziecko ułoży, itd. Załatwiłam sobie od razu zaświadczenie o ciąży od lekarza, bo moja firma po 4 latach pracy zdalnej stwierdziła, że czas na model hybrydowy i częściowy powrót do biura. Oszaleli zupełnie, a z takim papierkiem to mnie mogą cmoknąć w trąbkę za przeproszeniem - ja zostaję w domu 🤣
super❤️ ja też właśnie dziś idę na wizytę specjalnie po ten papierek i zamierzam również go wykorzystać do ogarnięcia pracy zdalnej 😉
 
reklama
w ciąży zamierzam szczepić się na grypę- za tydzień akurat mam i na krztusiec, covid też planowałam, ale mimo że jestem totalnie za szczepieniami i mam 2 szczepionki za soba i dwa zachorowania to jednak w ciazy mam obawy co do tych szczepionek... bo to bardzo świeża sprawa... pomijam, że moje poprzednie szczepienia kompletnie nie pomogły łagodniej przejść zakażenia :/ Wiec chyba covid odpuszczę, głównie dlatego że 3 trymestr przypadnie na okres letni, a pierwszy przetrwałam bez zarażenia...
Na krztusiec też się będę szczepić, w pierwszej ciąży też byłam na szczepieniu. Tylko to jest zalecane później zrobić, między 27-36 tc :)
 
Do góry