reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2024

Niby tak ale oba to statystyka. W Nifty i tym podobnym główne 3 trisomie są bardzo wiarygodne.

Co jest śmieszne nfz refunduje tylko 1 i 3 pobranie jak coś.
Mi w poprzedniej ciąży 2 tyg po odstawieniu metformina krzywa wyszła ok a po kolejnym miesiącu była cukrzyca.
Ja metformina na chwilę obecną nie odstawiam.

u mnie to samo, do 16 tygodnia mam.brać metformine. Ty do kiedy?

Tak te testy to niby statystyka, ale poparte usg to już jednak porządny obraz sytuacji. Amniopunjcji nie wykluczam, gdyby tylko zaszła potrzeba.
Wiesz jednak te badania są z krwii więc badają konkretny materiał genetyczny i biochemiczny, a nie tylko np statystyka na podstawie wywiadu.
 
reklama
Ale jak nifty statystyka? Pappa wiadomo. Wiek, rasa, choroby, to co wyjdzie z krwi i to wszystko ze soba polaczone. Ale przy nifty to badanie dna plodu wiec skad statystyka? Jesli cos zle mysle, to przepraszam. Ale mlodzieniec zabkuje i w zasadzie nie mysle 🤯
u mnie to samo, do 16 tygodnia mam.brać metformine. Ty do kiedy?

Tak te testy to niby statystyka, ale poparte usg to już jednak porządny obraz sytuacji. Amniopunjcji nie wykluczam, gdyby tylko zaszła potrzeba.
Wiesz jednak te badania są z krwii więc badają konkretny materiał genetyczny i biochemiczny, a nie tylko np statystyka na podstawie wywiadu.
Nifty nie da 100% jak amnio. Oczywiście może uspokoić bo ryzyko np trisomi 21 będzie niskie 1:100000 ale to oznacza że 1 na 100000 może mieć trisomi 21.
Dlatego też mają 99%.
Przy amnio coś jest lub nie i tyle.
Nie namawiam na amniopunkcję bo jakieś tam ryzyko jest. Ja miałam przy córce. Teraz też mam zamiar zrobić.
 
Nifty nie da 100% jak amnio. Oczywiście może uspokoić bo ryzyko np trisomi 21 będzie niskie 1:100000 ale to oznacza że 1 na 100000 może mieć trisomi 21.
Dlatego też mają 99%.
Przy amnio coś jest lub nie i tyle.
Nie namawiam na amniopunkcję bo jakieś tam ryzyko jest. Ja miałam przy córce. Teraz też mam zamiar zrobić.
Ja jestem bojnadupa, wiec jesli mialabym dla 1% ryzyka robic badanie inwazyjne, to nie ze mna te numery 🙊😁 Ale oczywiscie to ja i absolutnie nie podwazam Twojego wyboru. Kazda robi wszystko w zgodzie ze soba.
 
Ja jestem bojnadupa, wiec jesli mialabym dla 1% ryzyka robic badanie inwazyjne, to nie ze mna te numery 🙊😁 Ale oczywiscie to ja i absolutnie nie podwazam Twojego wyboru. Kazda robi wszystko w zgodzie ze soba.
Ja też bojna dupa ale właśnie o to że bym nie miała pewności. U córki wyszło coś co w nifty by nie wyszło. Pewnie dlatego jestem tak mocno za. Gdzie obecnie większe prawdopodobieństwo że coś nam się stanie w drodze na amnio niż coś związanego z nią.

Z innej beczki. Dzisiaj młoda zaskoczyła wszystkich na szczepieniu. Dała sobie zajrzeć do buzi i uszu bez płaczu. Na samo ukłucie się tylko skrzywiła i to na te. Matka jest dumna
 
Ja też bojna dupa ale właśnie o to że bym nie miała pewności. U córki wyszło coś co w nifty by nie wyszło. Pewnie dlatego jestem tak mocno za. Gdzie obecnie większe prawdopodobieństwo że coś nam się stanie w drodze na amnio niż coś związanego z nią.

Z innej beczki. Dzisiaj młoda zaskoczyła wszystkich na szczepieniu. Dała sobie zajrzeć do buzi i uszu bez płaczu. Na samo ukłucie się tylko skrzywiła i to na te. Matka jest dumna
Glowa mnie az rozbolala od myslenia 😁 Jutro wizyta wiec dowiem sie wszystkiego.

My tez jutro szczepienie. Niecierpie szczepien 🙄 Maly jest na etapie wszystko na nie! Dzisiaj jak wrocilam z laboratorium to zaczal biec taki szczesliwy do mnie i w polowie drogi mu sie przypomnialo, ze mial byc zly. Pomachal mi tylko, krzyknal „Nie!” i obrocil sie na piecie 🤷🏼‍♀️ Jutro to w ogole sie chyba rozdwoje. Na 11 wizyta w Lodzi, szybko powrot, szczepienie i musimy wracac bo ma przyjechac wet do naszej szaranczy.
 
Czy jak już dotrwam i przejdę przez prenatalne to później dużo badań się robi w trakcie ciąży? Jak to faktycznie wygląda?
Zastanawiam się teraz czy nie wykupić dodatkowo pakietu z Medicover jakby miało tego być sporo.
 
reklama
No my tu cały czas dyskutujemy o tym 😅 sanco, panorama, nifty, veracity, harmony to wszystko badania wolnego płodowego DNA
Haha a no te te nazwy co napisałaś to wiem, ale myślałam, że to jest coś innego 😂 zwariować można

Ja też co prawda jeszcze za bardzo się w temat nie zagłębiam, bo jeszcze nawet nie mam potwierdzonej ciąży to jednym uchem wpuszczam drugim wypuszczam 😬
 
Do góry