reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2023

reklama
Dziewczyny, macie może jakaś listę suplementów, które powinna przyjmować kobieta w ciąży? Chodzi mi o to, że chyba wolę przyjmować wszystko osobno niż męczyć się z wszystkimi witaminami w jednej tabletce.
Mam coś takiego od Pana Tabletki. Żelazo odpada, bo biorę końskie dawki już. Witaminę D tez biorę w kroplach. A jakiś szczególny kwas foliowy, DHA i jod?
 

Załączniki

  • IMG_1306.jpeg
    IMG_1306.jpeg
    70,9 KB · Wyświetleń: 49
Dziewczyny, macie może jakaś listę suplementów, które powinna przyjmować kobieta w ciąży? Chodzi mi o to, że chyba wolę przyjmować wszystko osobno niż męczyć się z wszystkimi witaminami w jednej tabletce.
Mam coś takiego od Pana Tabletki. Żelazo odpada, bo biorę końskie dawki już. Witaminę D tez biorę w kroplach. A jakiś szczególny kwas foliowy, DHA i jod?

Generalnie z najnowszymi wytycznymi PTGiP nie suplementuje się już żelaza jeśli nie jest to ultrakonieczne (suplementacja jest dobierana indywidualnie), ale nie jest już zaleceniem dla wszystkich wręcz zaleca się niesuplementowanie conajmniej w pierwszym trymestrze więc to jakaś stara tabelka
 
Generalnie z najnowszymi wytycznymi PTGiP nie suplementuje się już żelaza jeśli nie jest to ultrakonieczne (suplementacja jest dobierana indywidualnie), ale nie jest już zaleceniem dla wszystkich wręcz zaleca się niesuplementowanie conajmniej w pierwszym trymestrze więc to jakaś stara tabelka
z kwietnia 2022. No u mnie akurat żelazo to kwestia bardzo indywidualna. Co do innych substancji nie słyszałam, żeby zaszły zmiany, ale nie wiem, dlatego liczyłam na to, że może Wy coś wiecie
 
Hejka, jestem dziś po wizycie u ginekologa i USG i okazało, się, że jest maleństwo z bijącym serduszkiem ❤️ lekarz powiedział, żebym sobie głowy HCG nie zawracała i tylko progesteron badała. Wg OM powinien być 8 tydzień a jest 6+2 prawdopodobnie z racji późniejszej owulacji.
16732717340453727117728121296474.jpg
 
Hejka, jestem dziś po wizycie u ginekologa i USG i okazało, się, że jest maleństwo z bijącym serduszkiem ❤️ lekarz powiedział, żebym sobie głowy HCG nie zawracała i tylko progesteron badała. Wg OM powinien być 8 tydzień a jest 6+2 prawdopodobnie z racji późniejszej owulacji. Zobacz załącznik 1482847
cudowne wiesci❤️
 
z kwietnia 2022. No u mnie akurat żelazo to kwestia bardzo indywidualna. Co do innych substancji nie słyszałam, żeby zaszły zmiany, ale nie wiem, dlatego liczyłam na to, że może Wy coś wiecie

No to reszta chyba jest bez zmian.
Ja jestem zwolennikiem wszystkiego w jednym bo i tak mam nadmiar łykania więc nie podpowiem jak to rozsądnie rozdzielić
 
Hejka, jestem dziś po wizycie u ginekologa i USG i okazało, się, że jest maleństwo z bijącym serduszkiem ❤️ lekarz powiedział, żebym sobie głowy HCG nie zawracała i tylko progesteron badała. Wg OM powinien być 8 tydzień a jest 6+2 prawdopodobnie z racji późniejszej owulacji. Zobacz załącznik 1482847

A ja naiwna liczyłam, że w 6+6 dziś zobaczę kawałek człowieka 😅😂
Wspaniale, że macie serduszko🥰😍 bardzo chcę dziś też 🥺
 
reklama
A ja naiwna liczyłam, że w 6+6 dziś zobaczę kawałek człowieka 😅😂
Wspaniale, że macie serduszko🥰😍 bardzo chcę dziś też 🥺
Będę trzymała kciuki🙂 tak się stresowałam tą wizytą, ale poszło sprawnie, a wczoraj w nocy przyśnił mi się obraz dzisiejszej wizyty, dosłownie całe badanie czułam się jakbym była w tym swoim śnie 😉
 
Do góry