reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2023

reklama
Znasz wszytkie "zasady" pomiaru glukometrem? Dostałaś receptę na paski za darmo?
Właśnie Zazuu bo Ty wiedzę masz bardzo dużą♥️..pomaar na czczo..jak tylko otworzysz oko,czy można sobie siknac w międzyczasie?czy otwieram oko i idde od razu po glukometr?pytam,bo próbowałam pomiarów wszystkich.. w zależności od czasu,wychodziły większe,czy mniejsze kosmosy..Czy może wiesz coś na ten temat?
I jeszcze jedno..mnie obniżał cukier na czczo ocet jabłkowy,pity na wieczór rozcieńczony z wodą..zapomniałam dopytać mojej gin..myślicie że ocet w ciąży można?
 
Zdjęcie robione kalkulatorem sorki 😂😂😂

44 mm dzidziucha. 6t1d, serducho powoli się rozkręca.

Krwiak obecny ale się obniżył więc znowu muszę leżeć :)
 

Załączniki

  • IMG_20230105_174739.jpg
    IMG_20230105_174739.jpg
    1,2 MB · Wyświetleń: 89
Ocet w ciąży można jeśli się po nim dobrze czujesz i nie przesadzasz z ilością- jak ze wszystkim.
Co do pomiaru ma być po prostu na czczo. Możesz się wysikac, umyć nawet wypić wodę itp.
Należy mieć czyste ręce, lepiej jak nie trzeba wyciskać kropli z palca (nie każdemu się to udaje) i żeby to ułatwić można wcześniej rozmasować dość mocno miejsce, w którym chcemy się wkłuć.
Warto pamiętać, że pomiary z glucometru mogą się wahać od 10 do 20% więc nawet zmierzenie co 3 minuty da inny wynik.
Ważna jest regularność pomiarów wtedy zawzze widać tendencje.
No i pomiary po posiłku, godzinę liczymy od momentu rozpoczęcia posiłku a nie zakończenia. Warto też jeść tak by zmieścić się w 15 minutach.
 
reklama
Właśnie Zazuu bo Ty wiedzę masz bardzo dużą♥️..pomaar na czczo..jak tylko otworzysz oko,czy można sobie siknac w międzyczasie?czy otwieram oko i idde od razu po glukometr?pytam,bo próbowałam pomiarów wszystkich.. w zależności od czasu,wychodziły większe,czy mniejsze kosmosy..Czy może wiesz coś na ten temat?
I jeszcze jedno..mnie obniżał cukier na czczo ocet jabłkowy,pity na wieczór rozcieńczony z wodą..zapomniałam dopytać mojej gin..myślicie że ocet w ciąży można?
Ja dodam że swojego doświadczenia - dużo zależy od tego kiedy zjadłaś ostatni posiłek lub wypiłaś ostatni łyk poprzedniego dnia. Ja jeśli jadłam/piłam do 20.00 to rano o 8.00 zawsze miałam piękny cukier, jak jadłam o 21.00 to zdarzało się że cukier miałam za wysoki (przy tych samych lekach i diecie)
 
Do góry