reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2023

reklama
mi ten na nfz dał większość, która chciał prywatny, musiałam dopłacić jedynie za żelazo i ferrytynę. I anty HBs (ale za późno się zorientowałam, wiec na razie nie zrobiłam)
Właśnie dlatego pytałam czy miałaś od lekarza skiero bo planowalam zrobić ferrytynę, a mało który lekarz zleca 😉 Też sobie ją dokupię.
 
Właśnie dlatego pytałam czy miałaś od lekarza skiero bo planowalam zrobić ferrytynę, a mało który lekarz zleca 😉 Też sobie ją dokupię.
ogólnie to poprosiłam o ferrytynę i żelazo lekarkę rodzinną, ale najwyraźniej zapomniała zostawić w rejestracji, więc machnęłam ręką i sama zapłaciłam. Ale prywatny mi zlecił to badanie po tym, jak zobaczył moją morfologię☠️
 
Mi dokładnie wtedy też wyszły 2 kreski, ale to miał być mój 1 dzien okresu.
W piątek byłam na usg (23.12), zarodek miał 4.4mm, ciąża młodsza niż OM , czyli wtedy 6+1,6+2.
Nie wiem z jaką częstotliwością biło serduszko..
Wiec nasze ciążę powinny być podobne, może masz jednak kilka dni -tydzień młodszą i jeszcze wszystko będzie dobrze 🙏
I u mnie też miał być okres, dla własnego spokoju umówiłam się do mojego gina, akurat zwolniło mu się jutro o 18:20, ma bardzo dobry sprzęt i jest sam bardzo fajny, zobaczymy co mi powie. Ja dziewczyny w po 40 więc u mnie te owulacje szaleć mogły lub w ogóle nie występować. Przyjmuję to z pokorą, bo to natura.
 
ogólnie to poprosiłam o ferrytynę i żelazo lekarkę rodzinną, ale najwyraźniej zapomniała zostawić w rejestracji, więc machnęłam ręką i sama zapłaciłam. Ale prywatny mi zlecił to badanie po tym, jak zobaczył moją morfologię☠️
Ja ze względu na moje leczenie metotreksatem morfologię miałam regularnie robioną tj. co 2 miesiące przez 1,5 roku więc z tym jestem raczej na bieżąco 😁 Ale akurat żelazo i hemoglobinę zawsze miałam w dolnej granicy więc dobrze pilnować, ferrytyny nigdy nie miałam badanej.
A da radę jakoś tę Twoją morfo podreperować? 😀 Co u Ciebie wyszło najgorzej?
 
Ja ze względu na moje leczenie metotreksatem morfologię miałam regularnie robioną tj. co 2 miesiące przez 1,5 roku więc z tym jestem raczej na bieżąco 😁 Ale akurat żelazo i hemoglobinę zawsze miałam w dolnej granicy więc dobrze pilnować, ferrytyny nigdy nie miałam badanej.
A da radę jakoś tę Twoją morfo podreperować? 😀 Co u Ciebie wyszło najgorzej?
absolutnie wszystkie wskaźniki anemii🤪 hemoglobina, hematokryt, MCV, MCH, RDW. Plus podwyższone leukocyty (przy gorszej anemii to u mnie norma). W pierwszej ciąży miałam transfuzję, teraz wolałabym tego uniknąć😅
 
Właśnie dzwoniłam do Luxmed, bo mam tam abonament. Powiedzieli mi, że mam pójść do ginekologa tam i założą mi kartę ciąży. Chce trochę tych badań krwi też zrobić w miarę na Nfz/Luxmed. Także możliwe że czeka nie jutro drugie usg 😁
 
Część dziewczyny z byłam wlansie w toalecie i na papierze brązowe plamienie, nie wiem co mam zrobić wizyta dopiero w czwartek 😭😭
 
reklama
Nie biorę , jestem przed pierwszą wizytą i jak robiłam razem z beta progesteron to był w normie. Starsznie się zestresowałam aznrece mi się trzęsą 😭😭
 
Do góry