reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2023

Mam już założoną kartę ciąży. Lekarz mi w końcu zlecił badania do 10 tc. Był bardzo zdziwiony, że jeszcze ich nie zrobiłam. Z wydźwiękiem, że to moja wina. Uświadomiłam go, że od wielu tygodni mamy kontakt i konsultuje się tylko z nim. To zamilkł na chwilę 😃 Zapisałam się też na usg I pappe w Medicover. Kolejne zaskoczenie miałam, jak wpisał mi info, że to pierwsza ciąża. Powiedział, że biochemu nie bierze pod uwagę. Wiem, że część lekarzy bierze, część nie. No ale myślałam, że on akurat tak. Średnio sympatyczny dzisiaj był. Już nie czuje z nim tego flow, co na początku i coraz poważniej zastanawiam się nad zmianą.
 
reklama
Ja jeszcze nie dostałam na żadne badania, pewnie czeka na to serduszko. A powiedzcie mi te które chodzą prywatnie do lekarza czy te badania krwi są wszytskie całościowo płatne ? Zastanawiam się czy dodatkowo nie zapisać się ma NFZ ze względu na badania krwi bo czytałam ze bardzo drogo po 300-400 zł, ale boje się żeby lekarz się nie obraził ze gdzieś jeszcze poszłam 🙁
 
Mam już założoną kartę ciąży. Lekarz mi w końcu zlecił badania do 10 tc. Był bardzo zdziwiony, że jeszcze ich nie zrobiłam. Z wydźwiękiem, że to moja wina. Uświadomiłam go, że od wielu tygodni mamy kontakt i konsultuje się tylko z nim. To zamilkł na chwilę 😃 Zapisałam się też na usg I pappe w Medicover. Kolejne zaskoczenie miałam, jak wpisał mi info, że to pierwsza ciąża. Powiedział, że biochemu nie bierze pod uwagę. Wiem, że część lekarzy bierze, część nie. No ale myślałam, że on akurat tak. Średnio sympatyczny dzisiaj był. Już nie czuje z nim tego flow, co na początku i coraz poważniej zastanawiam się nad zmianą.
Ja też właśnie zamierzam zmienić swojego lekarza. Po pierwsze podaje mi mega mało informacji, właściwie tylko odpowiada na moje pytania ale sam z siebie zupełnie nic oprócz tego, że ciąża jest, pojedyncza i to sam początek więc może być różnie. Bardzo zastanawiam się nad kupieniem pakietu matka w luxmedzie, bo tam badania i wizyty wychodzą korzystniej finansowo niż mi same wizyty w klinice....
 
Hej witaj, w końcu któraś będzie mieć wizytę tak jak ja, 27.12 😉

Ja dziś też senna chodzę, niby jest sporo do zrobienia, ale jakoś weny brak... Trudno. Byleby przetrwać te najbliższe dni, a wizyta (to tylko usg, jeszcze do prowadzącego nie mam terminu) na szczęście rano koło 10, wcześniej wszystkie zlecone badania zrobię.
Ja też będę mieć wizytę 27.12
Ale kontrolna czy ciaza rozwija się dobrze. Bo zarodek był blisko blizny po cc
 
Ja jeszcze nie dostałam na żadne badania, pewnie czeka na to serduszko. A powiedzcie mi te które chodzą prywatnie do lekarza czy te badania krwi są wszytskie całościowo płatne ? Zastanawiam się czy dodatkowo nie zapisać się ma NFZ ze względu na badania krwi bo czytałam ze bardzo drogo po 300-400 zł, ale boje się żeby lekarz się nie obraził ze gdzieś jeszcze poszłam 🙁
Badania, na które dostałam skierowanie prywatnie niestety były płatne, dlatego poszłam też do ginekologa na pakiet medyczny z pracy po drugie skierowanie. Mój lekarz prywatny nie był tym zdziwiony ani urażony 😀 natomiast mam wrażenie, że był niezadowolony jak powiedziałam, że usg genetycznego nie będę raczej robić u niego. No ale robić te wszystkie badania prywatnie to wielki wydatek, więc to nie powinno być nic dziwnego, że jak są inne opcje, to się z nich korzysta.

Gratuluję wszystkich dobrych wieści z wizyt dziś 😍
 
Mam już założoną kartę ciąży. Lekarz mi w końcu zlecił badania do 10 tc. Był bardzo zdziwiony, że jeszcze ich nie zrobiłam. Z wydźwiękiem, że to moja wina. Uświadomiłam go, że od wielu tygodni mamy kontakt i konsultuje się tylko z nim. To zamilkł na chwilę 😃 Zapisałam się też na usg I pappe w Medicover. Kolejne zaskoczenie miałam, jak wpisał mi info, że to pierwsza ciąża. Powiedział, że biochemu nie bierze pod uwagę. Wiem, że część lekarzy bierze, część nie. No ale myślałam, że on akurat tak. Średnio sympatyczny dzisiaj był. Już nie czuje z nim tego flow, co na początku i coraz poważniej zastanawiam się nad zmianą.
Też nie jestem zadowolona z mojego lekarza z pakietu, ale z żadnego ginekologa stamtąd nie byłam zadowolona na dłuższą metę. Więc nie wiem, czy jest sens jeszcze szukać kogoś innego i zmieniać 😀 Ty masz jakiegoś innego lekarza wybranego do prowadzenia ciąży prywatnie?
 
Jesteśmy i my po wizycie, prawie pół centymetra człowieka !🥰😍 Serduszko bije, wszystko wygląda dobrze, groszek młodszy o 3 dni niż moje obliczenia (6+4), wg usg 6+1.
Karta ciąży jest, badania zlecone, za 2 tygodnie kolejne usg.
20221223_135429.jpg
 
Też nie jestem zadowolona z mojego lekarza z pakietu, ale z żadnego ginekologa stamtąd nie byłam zadowolona na dłuższą metę. Więc nie wiem, czy jest sens jeszcze szukać kogoś innego i zmieniać 😀 Ty masz jakiegoś innego lekarza wybranego do prowadzenia ciąży prywatnie?

No ja właśnie chciałam spoza medi wybrać lekarza teraz. Na razie muszę to przemyśleć, czy to w ogóle się opłaca.
 
Dla mnie w ogóle ginekolog u której bylam
Była mega kojąca - mi mega dobrze jest jak ktoś rozmawia ze mną o faktach, ze na ten moment jest okej, ze wszystko jest na swoim miejscu, ze nie zakładamy karty ciąży, bo to mega wcześnie i wszystko może się wydarzyć i ona preferuje zakładanie karty koło 10 tc. Tez mam takie podejście, ze wole później, nie widzieć lekarza za często etc. Bo jakby mi powiedziała, ze wspaniale, karta ciąży, cośtam, to byłoby mi chyba przykro, jakby nic z tego nie wyszło.
 
reklama
A ja się dowiedziałam, że moje wyniki bety były dupe potłuc😃
Luxmed nie robi beta hcg tylko jakieś hcg Total, z którego nic kompletnie nie wynika. Jakieś tam dane. Wszędzie można robić tylko nie w luxmedzie.
 
Do góry