reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2023

Znalazlam kochane swoje usg z pierwszej ciazy lekarz wyliczyl mi wtedy 7 tydzien i 5 dzien. A teraz rzeczywiscie duzo mlodsza ciaza
ale nie bardzo rozumiem, co tu porównujesz. Różnice między terminem OM a tym z USG w dwóch ciążach?

Mam już założoną kartę ciąży. Lekarz mi w końcu zlecił badania do 10 tc. Był bardzo zdziwiony, że jeszcze ich nie zrobiłam. Z wydźwiękiem, że to moja wina. Uświadomiłam go, że od wielu tygodni mamy kontakt i konsultuje się tylko z nim. To zamilkł na chwilę 😃 Zapisałam się też na usg I pappe w Medicover. Kolejne zaskoczenie miałam, jak wpisał mi info, że to pierwsza ciąża. Powiedział, że biochemu nie bierze pod uwagę. Wiem, że część lekarzy bierze, część nie. No ale myślałam, że on akurat tak. Średnio sympatyczny dzisiaj był. Już nie czuje z nim tego flow, co na początku i coraz poważniej zastanawiam się nad zmianą.
czyli udało się prenatalne za free z pakietu umówić?

Ja jeszcze nie dostałam na żadne badania, pewnie czeka na to serduszko. A powiedzcie mi te które chodzą prywatnie do lekarza czy te badania krwi są wszytskie całościowo płatne ? Zastanawiam się czy dodatkowo nie zapisać się ma NFZ ze względu na badania krwi bo czytałam ze bardzo drogo po 300-400 zł, ale boje się żeby lekarz się nie obraził ze gdzieś jeszcze poszłam 🙁
z prywatnej wizyty nie zrobisz badań na nfz (chyba ze lekarz działa tak i tak). Dla badań właśnie zaczęłam chodzić na nfz i większość badań, które lekarz przepisał mi na fundusz pokrywa się z tymi od lekarza prywatnego. Brakuje tylko cytomegalii, za którą będę musiała dopłacić i żelaza i ferrytyny, ale to wypisała mi lekarka rodzinna😁
 
reklama
Witam się i na starcie chciałam pogratulować dziś wszystkim, które już wizytowały i życzyć powodzenia tym, które dopiero będą💕

Pisałyście o badaniach krwi i doszło do mnie, że ja nie zrobiłam badań na wizytę wtorkową😅 jutro lecę w takim razie szybko do laboratorium. Mam nadzieję, że strona alabu nie kłamie i tam, gdzie nie ma informacji o braku pracy w wigilie to faktycznie działają
 
Działają, bo ja jutro też muszę zrobić, a nie mam pojemnika na mocz🙈
Ja przed pappą albo nawet zamiast robię nifty.
 
A ja się dowiedziałam, że moje wyniki bety były dupe potłuc😃
Luxmed nie robi beta hcg tylko jakieś hcg Total, z którego nic kompletnie nie wynika. Jakieś tam dane. Wszędzie można robić tylko nie w luxmedzie.
A co jest nie tak z tą betą w luxmedzie? W necie nie mogę znaleźć info o różnicy.
 
ale nie bardzo rozumiem, co tu porównujesz. Różnice między terminem OM a tym z USG w dwóch ciążach?


czyli udało się prenatalne za free z pakietu umówić?


z prywatnej wizyty nie zrobisz badań na nfz (chyba ze lekarz działa tak i tak). Dla badań właśnie zaczęłam chodzić na nfz i większość badań, które lekarz przepisał mi na fundusz pokrywa się z tymi od lekarza prywatnego. Brakuje tylko cytomegalii, za którą będę musiała dopłacić i żelaza i ferrytyny, ale to wypisała mi lekarka rodzinna😁

Wychodzi na to, że mam z pakietu 😊 taką informację dzisiaj dostałam, pamiętam, że też kiedyś czytałam w opisie abonamentu. Aczkolwiek i tak będę jeszcze raz dzwonić na infolinię przed wizytą i się upewniać. 😀
 
reklama
Działają, bo ja jutro też muszę zrobić, a nie mam pojemnika na mocz🙈
Ja przed pappą albo nawet zamiast robię nifty.
Dokładnie, u mnie siostra i przyjaciółki (obie!) miały mega stres przez PAPPE. Siostrze 2 razy sugerowana aborcję w Czechach!😤😤 (wysokie ryzyko edwardsa, w pierwszej ZD)..w drugiej ciazy zrobiła dodatkowo Nifty i oczywiście wyniki zaprzeczyły pappie..ale co się nastresowala i przeplakala to jej.
Pappa to tylko statystyka, ja nie wiem czy w ogóle chce robić badania genetyczne... co to zmieni?
Wszystkie zamierzacie robić?🤔
 
Do góry