reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2023

Dokładnie, u mnie siostra i przyjaciółki (obie!) miały mega stres przez PAPPE. Siostrze 2 razy sugerowana aborcję w Czechach!😤😤 (wysokie ryzyko edwardsa, w pierwszej ZD)..w drugiej ciazy zrobiła dodatkowo Nifty i oczywiście wyniki zaprzeczyły pappie..ale co się nastresowala i przeplakala to jej.
Pappa to tylko statystyka, ja nie wiem czy w ogóle chce robić badania genetyczne... co to zmieni?
Wszystkie zamierzacie robić?🤔
ja będę robić, ale to dlatego, że jest podejrzenie, że moja młodsza córka ma jakiś zespół wad genetycznych. Teraz jeszcze doszedł mi wiek (31 lat). Powiem tak - wolę wiedzieć. Zreszta wtedy już w styczniu będę mogła wyprowadzić z błędu męża, co do płci dziecka🤭
 
reklama
Dokładnie, u mnie siostra i przyjaciółki (obie!) miały mega stres przez PAPPE. Siostrze 2 razy sugerowana aborcję w Czechach!😤😤 (wysokie ryzyko edwardsa, w pierwszej ZD)..w drugiej ciazy zrobiła dodatkowo Nifty i oczywiście wyniki zaprzeczyły pappie..ale co się nastresowala i przeplakala to jej.
Pappa to tylko statystyka, ja nie wiem czy w ogóle chce robić badania genetyczne... co to zmieni?
Wszystkie zamierzacie robić?🤔
Ja zamierzam, mam mega określony pogląd na to.
 
Ja zamierzam, mam mega określony pogląd na to.
A możesz mnie właśnie przekonać?
Serio wolicie wiedzieć np od 2 trymestru, że dzieciatko chore lub duże ryzyko jakiejś wady.. wydaje mi się, że bym wtedy dużą część ciąży przeplakała..pytanie co mogą zmienić badania?
Są przypadki, że da się zadziałać i coś zmienić?
 
A możesz mnie właśnie przekonać?
Serio wolicie wiedzieć np od 2 trymestru, że dzieciatko chore lub duże ryzyko jakiejś wady.. wydaje mi się, że bym wtedy dużą część ciąży przeplakała..pytanie co mogą zmienić badania?
Są przypadki, że da się zadziałać i coś zmienić?
Jedziesz na wycieczkę za granicę - to dla mnie prosta odpowiedz w momencie, kiedy wiem, ze wada może być śmiertelna/ZD.
 
A ok, ja tego nie dopuszczam, więc dlatego się różnimy w podejściu.
Myslalam, że są jeszcze inne argumenty albo przypadki, w których warto wiedzieć wcześniej.
Nie, po prostu akurat ja mam na to taki pogląd i dlatego chce zrobić badania genetyczne :). Pewnie tez dobrze się przygotować psychicznie jeżeli zamierzasz urodzić chorego człowieka - zebrać informacje, poszukać specjalistów, przygotować siebie, resztę rodziny, jeżeli wiadomo ze to ciężka wada to przygotować się na pożegnanie po porodzie. Generalnie wydaje mi się, ze jak na usg prenatalnym wyjdzie coś nie halo to warto to sprawdzić i zadbać o wszystko dookoła, bo jednak zmieni to twoje życie w inny sposób niż narodziny zdrowego dziecka i warto o siebie zadbać <3
 
@RoseGold i to normalnie masz założone dwie karty ciazy i wszystko jest okej z tym tak?
Umówiłam się właśnie na NFZ i boje sie reakcji lekarzy właśnie jak jednemu pokaże ze badania krwi zrobione już od kogo innego albo u tego ze np będę miała już l4 🤣 proponowała mi babka w rejestracji wtorek, ale wtedy akurat mam wizytę u prywatnego wiec musiałam niestety odmówić i kolejny termin był dopiero za 2,5 tyg no ale wzięłam go. Podobno ten na NFZ wredny ale no wszyscy dobrzy i sympatyczni lekarze u mnie w mieście poszli już na swoje prywatne 😟
 
Działają, bo ja jutro też muszę zrobić, a nie mam pojemnika na mocz🙈
Ja przed pappą albo nawet zamiast robię nifty.
Właśnie też się zastanawiam, jak to czasowo rozwiązać i nie wiem, czy nie zrobię nifty jak już będę miała wyniki pappy i usg, na wypadek jakby się okazało, że już na tej podstawie będzie wiadomo, że będą potrzebne poważniejsze badania i nifty nic nie wniesie.
 
Nie, po prostu akurat ja mam na to taki pogląd i dlatego chce zrobić badania genetyczne :). Pewnie tez dobrze się przygotować psychicznie jeżeli zamierzasz urodzić chorego człowieka - zebrać informacje, poszukać specjalistów, przygotować siebie, resztę rodziny, jeżeli wiadomo ze to ciężka wada to przygotować się na pożegnanie po porodzie. Generalnie wydaje mi się, ze jak na usg prenatalnym wyjdzie coś nie halo to warto to sprawdzić i zadbać o wszystko dookoła, bo jednak zmieni to twoje życie w inny sposób niż narodziny zdrowego dziecka i warto o siebie zadbać <3
podpisuję się pod tym wszystkimi kończynami i serem.
 
reklama
Do góry