reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2023

myślę, że jak już wszystko się u mnie uspokoi, to wizyty będą tak normalnie, gdzieś co 3 tygodnie, chociaż nie będę bardzo szczęśliwa z tego powodu🤣 a co do miasta to Szczecin, więc ogólnie miasto z tych droższych we wszystkim🤔
A to ciekawe co z tym rejestrem, muszę podpytać lekarza
No właśnie tez zapytam z ciekawości bo w internecie jest tak napisane jakby jednak weszło 🤔 ale teraz tak mysle ze ona urodziła we wrześniu a pisze ze weszło od października dopiero wiec to mogło by się zgadzać :/ jednak lepiej jakby go nie było 😟
 
reklama
Dziewczyny, ja chodzę do lekarza z PZU, każda wizyta za darmo, ostatnio zlecił mi badania, tylko dwa miałam poza pakietem za które musiałam płacić, także mega się cieszę . Lekarza tez mam super, prowadzi ciaże mojej koleżanki, która miała duże problemy z zajściem. Teraz jest już prawie na końcówce i jest wszystko ok więc ufam chłopu.
 
Właśnie mam taki sam stosunek do pappy, ale to tylko dlatego, że mam złe doświadczenie z bliskimi mi osobami. Ma to swoje konsekwencje. Siostra na początku po złym wyniku pappa odmówiła dalszego badania (nifty, sanco) i w efekcie lekarz skierował ją na patologię ciąży, właściwie nakrzyczal na nią że jest mloda i powinna usunąć, że zajdzie w kolejną, żaden inny ginekolog nie chciał jej wtedy przejąć przez tą pappe (dreszcz mnie przechodzi jak sobie to przypominam i widzę dziś jej słodkiego, zdrowego synka).
Miała chyba prawdopodobieństwo Edwardsa 1:44.
Pappa mnie nie przekonuje, wprowadza dużo zamieszania - sanco o nifty- muszę o tym doczytać.
Pytam o te badania nie żeby kogoś przekonać, że nie warto, tylko raczej sama bym się chciała przekonać że ma to sens (mam 35 lat, na pewno będę miała zalecane, to moja pierwszą ciąża).
Ja miałam po papie że ZD 1:12 zrobiłam nifty też mam zdrowego synka. Czy teraz zrobię papa, jeszcze nie wiem być może.
 
Dzień dobry, jak u Was przygotowania do świąt? My niby nie robimy Wigilii tylko obiad w 2 dzień świąt, a tyyyyyyle roboty, sprzątania i wydanej kasy, że hej. Muszę jeszcze upiec szarlotkę, maslane ciasteczka, dosmaczyć barszcz, dokończyć piernik i śledzie 😃
 
Ja to jestem ciekawa co będzie jak te wszystkie zapachy na Wigilii się uniosą.. bo ja to już czesto mam takie mdłości i wymiotuje, ze aż się boje 🙁 najgorzej jest z samego rana po wstaniu i przed spaniem. Przed północą tak mnie wzięło ze mimo ze leżałam już w lozku to na szczescie miskę mam już zawsze obok. No i oczywiście bełt 😟 a miałam nadzieje ze obejdę się bez tego 😢
 
My w tym roku pierwszy raz idziemy na gotowe..moja mama robi kompot z suszu..mdli mnie nawet jak w ciąży nie jestem..co będzie dzisiaj..to aż mi niedobrze jak sobie pomyślę 🥴
 
My w tym roku pierwszy raz idziemy na gotowe..moja mama robi kompot z suszu..mdli mnie nawet jak w ciąży nie jestem..co będzie dzisiaj..to aż mi niedobrze jak sobie pomyślę 🥴
Moja teściowa tez miała robić ale mi ostatnio było mi niedobrze jak w sklepie jak w sklepie poczułam i odpuściła 😅 u mojej mamy tez miał być ale robi dla mnie specjalnie kwaśny z czereśni, malin i truskawek 🎄
 
Jeżeli chodzi o ten rejestr ciąż, to ja czytałam, że niby jest obowiązkowy już, ale nie ma żadnych kar dla lekarzy, którzy ciąży nie zarejestrują. Czytałam też, że jeżeli jesteście już w rejestrze to na waszym rządowym internetowym koncie pacjenta będzie takie info. Ja mam kartę ciąży, ale na ikp nic nie ma o ciąży.
Ja za wizyty w klinice płacę 290 zł, dlatego zastanawiam się nad tym luxmedem, bo tam za 200 są już i wizyty i badania.
Życzę wam dziewczyny spokojnych Świat! 🎄
 
reklama
Życzę Wam i Waszy połówkom i rodzinom spokojnych i cudownych Świat Bożego Narodzenia ❤️🎄 niech moc będzie z Wami 😉

Postaram się wpadać w chwili relaksu poobżarciowego 😁 bo jak wspominałam nie mdli mnie na nic, chyba nigdy nie miałam takich sytuacji, a nie! raz... Jak w pierwszej ciąży mój mąż upiekł zapiekankę z ziemniakami i mięsem, do dziś pamiętam ten odór, nigdy więcej nie robił jej, a wcześniej lubiłam 🤪

P. S. Rejestr ciąż, jak to człowiek zacofany jest 😃 w ogóle nie słyszałam o tym. Ale ja z tych co wiadomości tylko w radiu w aucie, przy okazji 🤷‍♀️
 
Do góry