reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sierpniowe mamy 2023

Wiecie jaka sytuacja, chyba po rocznym macierzyńskim nie będę miała gdzie wrócić. Umowa kończy się w sierpniu, akurat kiedy będę rodzić! Kierowniczka powiedziała że wątpi, że mi przedłuża. Mimo że ona mnie uwielbia i nie chce mnie zwalniać! Co robić? Czy dostanę jakieś pieniądze na macierzyńskim skoro będę bezrobotna???? 🥺

Nie. Tzn. w zależności od stażu pracy itd. będziesz mogła zarejestrować się jako bezrobotna i dostać zasiłek dla bezrobotnych
 
reklama
piwa 0% pijam czasami, ale właśnie nie wiem, jak jest z tymi innymi alkoholami. Podkreślają, że jest 0%, więc chyba powinno być spoko🤔 dla przykładu o takim czymś mówię
Nie próbowałam innego bezalkoholowego trunku, ale piwo jak najbardziej 😃. Jeśli na etykiecie widnieje skład i oznaczenie 0,0%, to jest to bez alkoholu. Ja kupuję Royale Nordic 0,0% albo polskie piwa Žatecky 0,0%. Bardzo dobre są 🫶🏻👍🏻.
 
Nie. Tzn. w zależności od stażu pracy itd. będziesz mogła zarejestrować się jako bezrobotna i dostać zasiłek dla bezrobotnych
Yyy to chyba się coś zmieniło w ostatnim czasie,bo do tej pory było tak,że zasiłek macierzyński przysługiwal każdej zatrudnionej do dnia porodu.Za pierwszy dzień urlopu zasiłek macierzyński opłacal pracodawca, potem obowiązek ten przejmowal ZUS.
 
Yyy to chyba się coś zmieniło w ostatnim czasie,bo do tej pory było tak,że zasiłek macierzyński przysługiwal każdej zatrudnionej do dnia porodu.Za pierwszy dzień urlopu zasiłek macierzyński opłacal pracodawca, potem obowiązek ten przejmowal ZUS.
Myślę,że koleżanka się myli,dopytaj w kadrach

Polecam czytać ze zrozumieniem "po rocznym macierzyńskim"
Nawet pracującym nie przysługuje nic na urlopie wychowawczym (chyba, że ma się bardzo niskie dochody to ok. 400zł miesięcznie)
 
Muszę zapytać bo no trochę się podlamalam. Tak to byśmy może poczekali 2 miesiące że staraniami i byłoby wszystko ok.

Nie miało by to znaczenia. Umowę należy przedłużyć do dnia porodu. Potem dostajesz tak jak napisałaś roczny macierzyński (po prostu o ten miesiąc, dwa dłużej by Ci płaciła firma, zamiast ZUS zasiłek), a po roku i tak zostałabyś z niczym
 
reklama
Dziewczyny, niedługo sylwester, więc rzucę temat alkoholu bezalkoholowego🤣 poza piwem, pilyście kiedyś jakieś inne trunki 0%? Dzisiaj znalazłam stronę, na której są whisky, giny, wódki itd z 0% alko. I nie wiem, czy warto coś takiego kupować i przede wszystkim czy nam wolno coś takiego (chociaż niby jak zero to zero🤔)
piłam wszystko co wymieniłaś i nie warto 😄😄😄 bardzo drogie dodatkowo. Piwo jest Oki, wino i prosecco.
 
Do góry