reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

Czy Wasze dzieciaczki też się tak wiercą? Olek w poniedziałek skończy 3 tygodnie i od dzisiaj ma jakąś fazę na machanie rękami, nogami i główką. Najbardziej w trakcie karmienia nawet gdy już przysypia. Nie pręży się i nie ma miny jak wtedy gdy męczą go bączki. Wydaje mi się, że odkrył, że ma wpływ na swoje ciało i ruchy o tak się bawi. Jak myślicie?
 
reklama
Zuzzi,
To chyba trochę za wcześnie na świadome ruchy, ale na pierwsze manewry jak najbardziej ok. Ok 6 tyg juz chyba powinny potrafic operować łapkami, zreszta poznamy to po ciągłym pakowaniu lapek do buzi :-)
Mój teraz głownie wyciąga sobie smoczek z buzi, reakcji można sie domyśleć, hahaha
Na ten okres dobre są zabawki nakładane na rączki i nóżki, które pozwalają im intensywniej ćwiczyć koordynację takich ruchów. Chociaż mojego jeszcze tak nie interesują te opaski.

W ogóle to dziś średni dzien mieliśmy. Rano robiliśmy zdjęcia, młody nie chciał przegapić ani sekundy, wiec większość dnia nie spał i po południu zaczął mocno płakać juz z tego zmęczenia chyba. Mam nadzieje, ze noc bedzie lepsza...
 
Hej dziewczyny słuchajcie mój Michas od tygodnia ma wysypke najpierw na buzce i główce i myślałam że to niemowlęca wysypka ale od czwartku zaczęło schodzić na szyjke i klatkę piersiowa a z buźki schodzi. Położna mówiła żeby zrobić badanie kału bo może to skaza białkowa ale czytałam że taka pojawia się u dzieci w 2 czy 3 m-c życia i wyglada to inaczej. On się nie drapie ani to się nie świeci. Jem od początku wszystko więc nie wiem czy to od jedzenia bo chyba wyrzucilo by mu wcześniej. Macie jakieś pomysły co to może być? Położna też mówiła że może to być lojotokowe zapalenie skóry i żeby kupić mu emulsje. Będę jeszcze to obserwować i najwyżej wybiorę się do pediatry.
 
Czy Wasze dzieciaczki też się tak wiercą? Olek w poniedziałek skończy 3 tygodnie i od dzisiaj ma jakąś fazę na machanie rękami, nogami i główką. Najbardziej w trakcie karmienia nawet gdy już przysypia. Nie pręży się i nie ma miny jak wtedy gdy męczą go bączki. Wydaje mi się, że odkrył, że ma wpływ na swoje ciało i ruchy o tak się bawi. Jak myślicie?

Zuzzi u nas to samo a dzisiaj nazwałem go już z nerwów padlinozerca bo tak rzucał się na pierś że aż mnie to bolało :-)
 
Lunera u nas jak Michaś miał 10 dni to sobie smoczek sam wyciągał a teraz już sam wkłada oczywiście nie zawsze trafia. Potrafi też wyciągnąć smoczka i trzymac go potem przez sen a my wielkie oczy. Tak codziennie patrzę a on coraz bardziej komaty. Zaczął już się do nas tak chyba świadomie uśmiechać i robić różne mini a my jesteśmy zachwyceni tym małym człowiekiem który zmienił i nadal zmienia nasz świat :-)
 
Zuzzi jezeli malego te ruchy wybudzaja to zawin go w kocyk przed karmieniem by nie mogl machac raczkami ;)
To moze tez byv odruch moro ktory zanika okolo 3 miesoaca jak juz dzircko spi i nagle taki wyrzut rak do gory ivto wybudza i dalej macha i zaczyna plakac.

Lucalew a moze to tradzik ? Badanie zrobic nie zaszkodzi. Ale oby to nie bylo uczulenie na nabial ;)

Ja dwa dni temu biotrac Ale na rece poczulam zapach ryby.. obejrzalam ja cala.. pępek, pod pachami, zgjecia itd.. nic nie znalazlam.
Na drugi dzin sciagalam biale pody i pod pacha zolta plamka zagladam odchylam skorke i tam odparzone i az ppdgnite..i ten zapach ryby.. umylam jej to wacikiem i nalozylam kokos.. dzis rano ccialam powtorzyc zaboeg a tu niespodzianka ! Ladnie sie zagoilo. A myslalam ze sie bede dluzej z tym bawic.
 
Lucalew a może wrzuć zdjęcie?
No mnie też przy tych wygibasach ciągnie za sutek aż boli [emoji57]
Akuku zawijanie działa tylko czasami. To machanie to nie jest odruch moro tylko takie zwykłe ruchy.
 
To jedyne coś widać
 

Załączniki

  • 1442087261478.jpg
    1442087261478.jpg
    5,5 KB · Wyświetleń: 49
reklama
Do góry