reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

Tak. Na razie czekamy i obserwujemy. Kolejne takie badania za pół roku.
Dziś przerzuciłam Aleksa z Ibuvit kolka na Espumisan i jakiś taki dziwny jest. Wierci się, ale nie wygląda jakby go bolało. Poobserwuję.
Z wieści ze szpitala to jeszcze mam go jak najwięcej karmić (to tak się da???[emoji44]) bo mało przybrał na wadze. Waży nadal niewiele więcej niż jak się urodził, bo 4250. Tylko, że cały czas go karmię! Często jest tak, że pół godziny je, pół godziny przerwy i znowu powtórka. Na pewno mu leci bo go ważyłam wczoraj przed i po karmieniu. W ciągu 10 min ważył o 10 g więcej więc chyba nieźle skoro ciągle wisi na cycku??
 
reklama
Oj Zuzzi, nie zazdroszczę pobytu w szpitalu...

Wczoraj moje dziecko mnie zaskoczyło. Po dość burzliwej nocy (spała bardzo niespokojnie - pomimo espumisanu męczyły ją gazy), rano jak obudziła się o 7, to zasnęła dopiero o 11 w samochodzie. Byłyśmy z mamą w zusie dostarczyć oryginał aktu urodzenia do zasiłku macierzyńskiego, potem u ortopedy ze stópkami. Niestety okazało się, że pan dr nie ma doświadczenia z takimi małymi dziećmi i wysłał mnie na drugi koniec trójmiasta do Gdańska :/ tak więc straciłyśmy 3 tygodnie, ciekawe na kiedy uda mi się umówić... w każdym razie po lekarzu jeszcze byłyśmy w sklepie i w domu dopiero o 15. I od 10 do powrotu Lena nie chciała jeść, tylko spała! Z jedną zmianą pieluchy przed lekarzem. Byłam w szoku, bo za dnia jak w zegarku jadła co 2 godziny. Potem wieczorem padła o 20 w wózku, o 22 pielucha i dokarmianie, obudziła się po 4 godzinach o 2, drugi raz chyba dopiero, a zwykle max po 3, potem o 5 i teraz o 7, gdzie zmieniłam pampersa, położyłam ją z nami na łóżku i nie zdążyłam jej nakarmić, bo jak wróciłam z toalety to już spała :) i śpi dalej. Ale faktem jest, że porządnie dzisiaj się sama odgazowała, czyli nic jej nie dokucza. Na wszelki wypadek jednak moja mama dorwała w aptece windi i dzisiaj odbieram. Miałam do tego mieszane uczucia, ale po tym jak wczoraj się meczyła, to stwierdziłam, że trzeba to mieć. A w ogóle zamiast korzystać, że dziecko śpi i też spać, to ja na telefonie siedzę :p

Miłego dnia Mamuśki :)
 
Helou
Ech ta moja corka. Nawet w weeknd nie da duzej pospac. Podbudka o 7.30. Ale w sumie nie spie od 7 bo mlody o tej wlasnie godzinie cycal i zanim zasnelam mloda mnie juz wolala.
Wczoraj wieczorem nie bylo najgorzej. Mlody zasnal po 21 bez krzykow jednak po 40 min sie obudzil i wtedy marudzi i ostatecznie zasnal o 23. I to musze jakos zmienic zeby jak zasnie o tej 21 spal ze 2-3 godz minimum ale nie wiem jak to zrobic[emoji20]

Zuzzi straszne te szpitalne warunki. Nie zazdrosze. Czyli trzymamy kciuki zeby za pol roki bylo juz wszystko ok!

Kasietta no to ci pospala
 
Cinamona Szymek wczoraj pobił swój własny rekord. Od 16 do 23 spał raz pół godziny. Widać było że chce mu się spać ale jak zaczynał.odpływać to zaraz się rozbudzał. Na szczęście nocka ok bo budził się co 3h ale tylko zjadł i szedł zaraz spać. Teraz też kimie obok i ja dokładnie jak kasietta zamiast skorzystać i trochę się drzemnąć to czytam książkę i zerkam tutaj.
 
Witam dziewczyny i przepraszam,ze wtracam sie w watek.Ale mam klopot.Chcialam zapytac doswiadczone mamy.Urodzilam coreczke 2 wrzesnia.I w domu mam 2 laleczke ktora ma 4 i pol roku.Starsza Obodzila sie dzis z okropnym zielonym katarem.I nie wiem jak sie zachowac.Juz jej powiedzialam ze nie moze calowac Alicji i jeszcze czesciej myc ręce.Wietrzylam mieszkanie zeby zarazki przegonic.Ale czy moge zrobic cos jeszcze zeby nie zarazila Alicja od Patrycji.Jestem troche przerazona i nie wiem czy potrzebnie sieje panike.
 
Ikusia jesli karmisz piersia to male prawdopodobienstwo ze Alicja sie zarazi.

A ja chora ;/ wczoraj skonczylam antybioty.. od przedwczoraj boli mnie gardlo .. dzis zatoki bola choc kataru jeszcze nie mam.
Emilek tez chory.. dzis u niego chyba lepiej.. babcia tez chora. Reszta zdrowa .

Co do prasowania to ja ostatnio staram sie odwieszac co nie pognoecione..Ali ciuchy prasuje wszystkie jeszcze..choc zdarzylo sie ubrac bez prasowania.. ale jakos moim zdaniem lepsze sa jak wyprasuje ;)

Nie mam sily pisac.
Alicjii spi z glowa na cycku. Mala cwaniara podusie sobie upodobala ;).

Mnie podaje jej espumisanu od wczoraj i kupy nie ma w noch..zobacze czy teraz zrobie jak nie to mhsze podac. Bio haie daje na noc bo jak dawalam rano to w nocy co karmienie kupa byla.
 
Od paru dni walczymy z odparzeniem i jest super pomogła mąka ziemniaczana :-D...
Czytałam ostatnio jak wasze maluchy rosną i wyrastają z ubranek hihi a moja Lena wczoraj kupiłam jej misiowy kombinezon bo już u nas zimno rozmiar 50/56 i się w nim topi haha
 
Zuzzi to dziwne ze Olus nie przybiera prawie wcale? Ja obstawiam ze to inna waga. Musialby byc na jednej wadze zawsze wazony, upewnic sie czy baterie sa dobre. Czy ktos sprawdzal czy Olus ssie efektywnie ?

Cina nie kazdemu dziecku da sie ustawic tryb jak jest takie male.
 
Akuku ja obstawiam, że poprzednio był ważony najedzony i z kupką, a następnym razem na pusto. To nie możliwe żeby stała mu waga przy tak częstym jedzeniu. Mówi się, że należy karmić minimum 8 razy na dobę. Phi! 8 razy to ja karmię w max 12 h!! Ssie efektywnie bo ulewa czasem więc skoro ma czym to znaczy, że je. Poza tym ważyłam go wczoraj przed jedzeniem i po 10 minutach ssania i ważył o 10 g więcej.
 
reklama
Zuzzi to pewjie jest tak jak mpwosz plus inna waga a co za tym idzie kazda waga wazy yroszke inaczej a u takiego maluszka o gramy chodzi ;)
 
Do góry