reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🎉🎊 🌞 Sierpniowe kreski 🌞 🎊🎉

Myślałam, ze Was nie nadrobię 🙈
Byłam na tym kinder balu. Oczywiście dzieciaczki poniżej roku też były i oczywiście ciężarna już na wylocie też (termin wrzesień/październik). Nawet fajnie było, pogadałam i nawet zazdrości o brzucholek nie czułam. Jednego dzieciaka to miałam ochotę dosłownie ukraść, taki słodziak 😍
Na koniec imprezy wychodzę z moją dzieciarnią, a ta ciężarna z innymi matkami w kółeczku z fajką w ustach. Normalnie taki żal we mnie wybuchł! Specjalnie palenie rzuciłam! Roztyłam się jak jakiś wieprzek i nie wiadomo kiedy się uda zajść, a tu mamuśka na wylocie z olbrzymim brzucholkiem i z fajką w ustach 😭 aż mnie głowa rozbolała z tego żalu 😔
 
reklama
Nie mam dobrego metabolizmu. Zrzucenie wagi nie przyszło mi za darmo. Zajęło mi to z rok czasu. Ćwiczę 3 razy w tygodniu siłowo, chodzę na spacery z psem plus sporo aktywności na działce, np koszenie trawy jest po mojej stronie.
Na początku liczyłam każda kalorie jak Bolilol. Teraz już tego nie robię, ale jak mam dzień kiedy jadę do maka to nie jest tak, że wpierdalam jeszcze obiad, śniadanie i kolację... Do tego mam pracę siedzącą. Wiec to totalnie nie jest kwestia przemiany tylko pilnowania się i ćwiczeń. Raz jem lepiej raz gorzej, ale kiedy waga zaczyna skakać powyżej 65 kg to wiem, że trzeba zrobić przerwę od fast foodów i wprowadzić dietę mniej żreć. Mi się taka metoda sprawdza. Totalnie nie sprawdziły mi się rygorystyczne diety i niejedzenie tego co lubię.
Ja zawsze gwałtownie chudłam jak do roboty szłam. Od przyszłego tygodnia się znów zacznie, choć nie mam złudzeń że z tą nogą dam radę biegać jak zawsze. Ale przynajmniej trochę więcej ruchu złapię. Trochę stresu jak zwykle i może jakoś ti będzie. No chyba, że razem z Tobą polecę na mamuśki, to wiem że nie zrzucę tylko będę tyła 🤣🤣
 
Mam pytanie, czy slyszalyscie moze o wplywie na plodnosc leku Aulin? Biore ten lek na bolesne miesiaczki od ponad roku, przepisala mi go pani ginekolog. Przyjmuje go wylacznie w pierwszym i drugim dniu okresu. Ostatnio z racji staran wczytalam sie dokladnie w ulotke i napisane tam bylo, ze lek ten wplywa na plodnosc. Zadzwonilam wiec do ginekologa i zapytalam o to na teleporadzie. Pani uspokoila mnie, ze po 5 dniach wyplukuje sie on z krwi i ze nie zagraza to poczeciu bo do niego dochodzi w pozniejszych dniach cyklu. Czy miala ktoras z Was moze stycznosc z tym lekiem lub cos o tym slyszala?
 
A trombofilia objawia sie jakoś konkretnie? W sensie prócz problemów z płodnością.
Moj ginekolog na razie nie chce mi nic rozszerzonego dac żeby sie zbadać bo do roku daje nam czas. Fajnie że wam sie udało znaleźć przyczynę i że ma ona rozwiązanie. Ja po cichu licze że nam tez w końcu zaskoczy. Jak czytam historie jak ludzie latami się starają, poświęcają nie tylko czas i pieniądze ale przede wszystkim zdrowie (ciagle stymulacje,różne leki na pewno nie pozostają bez wpływu)to sie zastanawiam na ile ja jestem zdeterminowana żeby mieć dzieci.
Generalnie w większości przypadków nie daje żadnych objawów, aż do starości 🤷 bo to kwestia problemów krążeniowych itd
 
Mam pytanie, czy slyszalyscie moze o wplywie na plodnosc leku Aulin? Biore ten lek na bolesne miesiaczki od ponad roku, przepisala mi go pani ginekolog. Przyjmuje go wylacznie w pierwszym i drugim dniu okresu. Ostatnio z racji staran wczytalam sie dokladnie w ulotke i napisane tam bylo, ze lek ten wplywa na plodnosc. Zadzwonilam wiec do ginekologa i zapytalam o to na teleporadzie. Pani uspokoila mnie, ze po 5 dniach wyplukuje sie on z krwi i ze nie zagraza to poczeciu bo do niego dochodzi w pozniejszych dniach cyklu. Czy miala ktoras z Was moze stycznosc z tym lekiem lub cos o tym slyszala?
Kojarzę ten lek z grupy endometrioza. Masz ją zdiagnozowaną?
 
reklama
Do góry