reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2009

Hello
ja dopiero teraz, bo podczas krótkiej drzemki Gabi koleżanka wpadła na kawę.
No i przekazała, że taki klubik żłobkowo-przedszkolny u nas otworzyli i robią zapisy od stycznia 2011. Niestety dzieci od 2-5 lat. Ale jest światełko nadziei że idzie ku lepszemu, bo na żłobek państwowy nie mam co liczyć.

Kasia w tej chwili Ci dokładnie nie powiem ale zdecydowanie mniej!!
1/4 etatu to jakies 250zł ze wszystkimi kosztami pracodawcy, będę wiedziec za parę dni jak to wychodzi by było jak najmniej
kolezanka zadrudniła się u kuzyna na 1/2 etatu płaciła składke przez 4 miesiące a potem "poszła" na wychowawczy PŁATNY:-):-)
Sempe ja nie rozumiem. Wychowawczy jest płatny z MOPS i tylko wtedy gdy ktoś spełnia kryterium dochodowe. Chodziło o to że ona zanim się zatrudniła to nie miała prawa do wychowawczego, bo nie pracowała przed zajściem w ciąże?

wiecie co.... Moni w ciagu 2 tygodni tak stopa urosła ze dziś rano nie mogłam jej bucików w złobku założyć - dobrze ze paluszki są odkryte to jej nic nie uwieralo... 2 tygodnie.... która to miała nadzieje ze w jedne buty starcza i na jesien i na zimę??? ehhhh
To ja taka naiwna Rubi;-)

Dzięki dziewczyny za rady!!Ale wyszło na to że robie spagetti bo w kabaczka nawet noża wbić nie mogłam:szok: normalnie twardy jak głaz!!!pierwszy raz mi się taki trafił!!!
no i popisałam Tomek sie drze...:baffled:
Malinka takiego kabaczka można zetrzeć na tarce.

izabela jestem na wychowawczym do marca; tak, mam umowę o pracę na czas nieokreślony; chciałabym w marcu wrócić na "chwilę" do pracy, jeśli zdrowie i kondycja ciąży pozwoli, żeby mieć przywrócone świadczenia i pensję; i tak kurcze wyszło wszystko o jakieś 3 m-ce za wcześnie, ciężko będzie z tymi wszystkimi wizytami u lek., że o różnych pastylkach czy innych globulkach nie wspomnę; no ale cóż począć, tak miało być najwidoczniej:) znajomi mnie wyśmiali, że jestem glupia, że powinnam teraz skrócić wychowawczy i wrócić do pracy na chwilę, a zaraz potem pójść na L4, ale ja tak nie potrafię;
Andariel kochana znajomi mają rację!!! Ja bym to zrobiła oficjalnie jeżeli kierownik to twój kolega. Nie kryłabym się w ogóle, bo jak wrócisz w marcu to brzuch i tak będzie widać. A po co mają zmiany odkładać do twojego powrotu jak i tak go nie będzie?

Dziewczyny 650 zł za żłobek w Wawie to taniocha!:szok::-:)szok: U nas najtańszy bez wyżywienia 1000zł za miesiąc - z wyżywieniem 1200 i też tylko słoiczki. My właśnie się wahamy co zrobić bo ja troche bym chciała iść do pracy licząc z ciążą Anieli to już 5 lat w domu siedzę i ostatnio zauważyłam, mże mni np. słów zaczyna brakować jak chcę coś sensowniejszego :eek::baffled:
Co do niani to minimalna stawka tu to 10 zł za godzinę. Ale ja się zastanawiam czy żłobek nie lepszy - w sensie czy nie bezpieczniejszy (poza chorobami oczywiście) bo mój Anton to jest taka "wszędobylska włazidupka" - wczoraj ściągałam go z regału :szok: włazi na konika bujanego... i można by mnożyć - a nie wiem czy taka niania nie weźmie sobie gazety i nie będzie grzać tyłka, a młody będzie sobie guzy nabijał.....
ANDARIEL moja koleżanka otwarcie powiedziała jaką ma sytuację swojej szefowej (zaszła w ciążę na wychowawczym), wiadomo było, że musi być w domu bo miała krwiaka i firma nie zrobiła żadnych problemów - poszła na zwolnienie (miała jeden fikcyjny dzień w pracy). Bo to jest jakoś tak, że potem i tak zus płaci. może otwarcie porozmawiaj jak się uda to jesteś z kasa do przodu a jak się nie uda to nic nie tracisz bo i tak "z nieudaniem" jestes pogodzona. trzymam kciuki :)
Mju toś mnie pocieszyła. U nas żłobki 90zł + wyżywienie to 250-275zł miesięcznie ale zarobki dziesięciokrotnie mniejsze. Jak ostatnio usłyszałam że w Biedronce na kasie 1680zł zarabiają to postanowiłam się przekwalifikować bo to o 1/3 więcej niż ja zarabiałam:szok: Ogólnie doła załapałam strasznego, bo ja już też chyba bym popracowała.
Witam tak w ogóle. Okazuje sie ze mam zeba do leczenia kanałowego 3ka to przysługuje darmo z NFZ:happy:Dobre choc i to boli diabelec ale mama mi z dzieciakami nie chce zostac narazie no to ćpam prochy:baffled::confused2:
Efe jak Gabi?
Kasiu współczuje zęba. Trzymaj się jakoś.
A co do Gabi to smarki lecą ale kaszel po dniu syropku przeszedł i spać już może. Gorzej że mnie koleżanka pocieszyła że u swojego syna się cieszyła, że katar przechodzi a się okazało że ma zapalenie płuc. Także jutro z rana idziemy do lekarza się osłuchać.

ANET dobrze że coś z twoją migreną robią ale podejście do pacjenta to marne mają. Moja mama musiała 35km jechać osobiście się zarejestrować do endokrynologa bo panie sobie telefonu nie odbierały cały dzień. Na szczęście jutro ją zawiozę na wizytę, ale ile się musiała nadenerwować to jej. Ech polska służba zdrowia...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Efe ja tez juz tak miałam z córą,że był tylko katarek raz zakaszlała,a potem od razu okazało sie,że zapalenie płuc wiec obadac lepiej iść dzieciątko niz później faszerować większą ilościa leków
i gratuluje suwaczka,trzymam kcuki oby sie udało:))

my dziś w domku bo mała jakis kryzys ma o wszystko płacze,dopier panda Efe ja uspokoiła
 
aaaaaaaPSIK!!!!!! Ja chora... :-(glowa peka, sil brak, bo wszystkie miesnie bola.. :-(A do pomocy nikogo. Maz w pracy, mama i przyjaciele daleko... ech..

Mam nadzieje, ze u Was lepiej! Zdrowka, zdrowka i jeszcze raz zdrowka!!
 
Czołem
Ja dziś mam dzień dotyłu .Alka wstała 20 po 2 i nie chciała spać tylko cichutko chlipała sobie w łożeczku i mi sie jej szkoda zrobiło.Zasiadłysmy przed telewizorem i Wiedźmina oglądałysmy bo tam koniki są.Poszłyśmy spać o 4:20 i znów o 7:30 pobudka była.Chyba ją brzuch bolał albo nie wiem co bo dziś znów mega marudna i nie chce wcale spać:baffled:/Ja za to padam jak ledwo oczy otworzyłam to za obiad sie wzięłam potem myślałam ,że spac pójde a tu wychowawczyni starszaka zadzwoniła z prośbą o rozmowe .Na jutro mam wizyte w szkole umówioną .Jak to będzie błachostka to ja o*******e bo mi stracha narobiła a przez telefon nic powiedziec nie chciała .Całe popołudnie w domu awantura o co chodzi babie i nic sie nie wywiedziałam .Obdzwoniłam kolegów starszaka i nic .Ciekawa jestem o co chodzi .No i ze spania nici i chyba na to konto sie rozchoruje bo mi juz zimno jest .

Anett współczuje :rofl2:eh ta służba zdrowia.
Andariel nie ma sentymentów jakby ciebie zwalniali to też na nic by nie patrzyli .
Kaska ból zeba okropność współczucia.
Reszty nie dokończe bo sie młoda drze.
 
Melduję że mooncup od jutra idzie w użycie. Właśnie dostałam okres.
Zdrówka dla dzieci, zdrówka dla mam a dla Kasi współczucie z powodu zęba.
Zaraz chyba póję spać, przed córą. Normalnie padam.
 
Hejka
Wiecie że przez Was moje ksiązki leżą odłogiem??? !!!!:szok::szok::szok:
Wybaczcie że sie nie odniosę do nikogo, głowa mi dziś peka, nie mam siły na nic...

Dziewczyny jeśli ja już ponad tydzień podaje Karolince ten ketotifen, to myslicie że objawy uczulenia powinny jej znikać?:baffled::baffled::baffled::happy:

dla duzych i małych chorowitek zdrówka!!!
aaa Miranda czekam na relacje jak kubeczek sie sprawdzi :)
 
hej :-)

cały dzien poza domem spędziłyśmy tzn nie cały na dworze tylko u koleżanek :-), tydzień z domu przez chorobe nie wychodziłysmy i dzisiaj zostałysmy niemile zaskoczone przez zimno :eek:, więc czas sięgnąć do szafy i odkurzyć cieplejsze czapy i rękawiczki dla małej bo jak temp jeszcze o kilka stopni spadnie to pomarzniemy :-(
a jutro z koleżanką i jej dzieciakami jedziemy na zakupy - szukac prezentu na roczek dla córy kumpeli i przy okazji może jakies atrakcje dla dzieciaków zaliczymy jak plac zabaw albo coś :-D:-D:-D mega sie ciesze bo uwielbiam zakupy!!!!!!!

a ile u mnie kosztuje żłobek czy niania to nie mam pojęcia bo mama mi Julki popilnuje jak prace znajde :-)

Piwonia współczuje bóli głowy... a Kasia tobie zęba :baffled:, mamusiaberlin zdrówka dla ciebie też, i wszystkich innych małych i dużych chorowitków.

Adariel zgadzam sie z dziewczynami, idz na rozmowe z szefem jak najszybciej :tak: i wiecej żadnego długiego stania przy garach - musisz duuuużo odpoczywać bo ... jeszcze pare miesięcy i wstawanie w nocy co 2 h sie zacznie :-)

Chogata wiem co czujesz bo boja też kręciła sie pół nocy i spac nie mogła nie wiem czemu, w końcu wygazowała sie nad ranem i jej ulżyło bo potem spała prawie do 10, az koleżanka obudziła mnie telefonem :zawstydzona/y:

pozdrowionka dla wszystkich :-)
 
Efe ja tez juz tak miałam z córą,że był tylko katarek raz zakaszlała,a potem od razu okazało sie,że zapalenie płuc wiec obadac lepiej iść dzieciątko niz później faszerować większą ilościa leków
i gratuluje suwaczka,trzymam kcuki oby sie udało:))

my dziś w domku bo mała jakis kryzys ma o wszystko płacze,dopier panda Efe ja uspokoiła

No idę już jutro bo też zaczynam się stresować bo tydzień minął a tu zero poprawy:baffled: Zahacze przy okazji o Biedronkę może bodziaki dostanę?
A suwaczek ta tak przekornie Iwonko:laugh2: Chce sprawdzić czy się na coś przydaje. Potestuje go troszkę, bo obciach trzymać ten z wagą jak ta ni drgnie bo dieta poszła w las. Zauważyłam, że im więcej siedzę w domu tym więcej jem słodyczy:-(


Efe!!! a co to za suwaczek, hę? :)

ps. widzisz Efe, jakie Twoja panda ma dobroczynne działanie na nasze dzieci:) powinnaś załozyć Klub Pandy a ja jestem pierwsza na członka:)
Jutro poszukam jakiś jeszcze pandowatych :laugh2:
 
Ostatnia edycja:
reklama
hej Wam dziewczyny:-D
wiec tak Syla ma zapalenie migdalkow i te wymioty przez to... bo co wymiotuje to juz ma gardlo zawalone:no:
a ja zapalenie oskrzeli:no:
powiedzial ze tak mi swiszczy ze ho ho...mam antybiotyk:no:
a tak obleci jakos:sorry:
EFE trzymam kciuki za staranko:-D:-D:-D
i zdrowka dla Gabi:-D:-D:-D
 
Do góry