reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Każda z nas wita styczeń z nadzieją i oczekiwaniem. Myślimy o tym, co możemy osiągnąć, co chcemy zmienić, kogo kochamy i za kogo jesteśmy wdzięczne. Ale niektóre z nas mają tylko jedno pragnienie – przetrwać, by nadal być przy swoich bliskich, by nadal być mamą, partnerką, przyjaciółką. Taką osobą jest Iwona. Iwona codziennie walczy o swoje życie. Każda chwila ma dla niej ogromne znaczenie, bo wie, że jej dzieci patrzą na nią z nadzieją, że mama zostanie z nimi. Każda złotówka, każde udostępnienie, każdy gest wsparcia przybliża ją do zwycięstwa. Wejdź na stronę zbiórki, przekaż darowiznę, podziel się informacją. Niech ten Nowy Rok przyniesie szansę na życie. Razem możemy więcej. Razem możemy pomóc. Zrób, co możesz.
reklama

Sierpień 2007 - wątek ogólny

Raabit na początek to chyba 125ml wystarczy:-)
Ja słyszałam,że lepiej nie zgadzać na masaż szyki w czasie porodu. Zamias się rozszeczyć może spuchnąć.
MUSIMY SIę PRZYGOTOWAć I NA TAKą EWENTUALNOść:
Aktualizacja: środa, 13 października 2004 godz. 14:37
blank.gif
Poród po terminie
blank.gif

Długość ciąży to sprawa bardzo indywidualna i zależy od różnych czynników: długości cyklu, rasy, wieku, trybu życia, od tego czy to pierwsza ciąża i wielu innych.
blank.gif

blank.gif

blank.gif
blank.gif
Dziecko samo doskonale wie kiedy jest gotowe do przyjścia na świat. Ponad 90 % dzieci urodzonych po czterdziestym drugim a przed czterdziestym czwartym tygodniem ciąży nie ma żadnych zdrowotnych problemów związanych z tym, że nie spieszyło się na świat.

Dopiero gdy ciąża trwa dłużej niż 42 tygodnie możemy mówić o ciąży przeterminowanej. Jeżeli ciąża trwa zbyt długo łożysko zaopatrujące dziecko w tlen i substancje odżywcze oraz oczyszczające jego organizm z produktów przemiany materii staje się mniej wydajne. Dziecku grozi zatem niedotlenienie i niedożywienie. Zmniejsza się również ilość płynu owodniowego. Dlatego jeżeli mija 42. tydzień i nadal nic się nie dzieje, a maluch wydaje się zmęczony, położnicy decydują się na sztuczne wywołanie, indukcję porodu. Jeżeli natomiast stan dziecka nie budzi obaw a kobieta chce urodzić naturalnie, jej wola jest respektowana. Dlatego gdy mija wyznaczony termin, a nic złego się nie dzieje, trzeba dobrze wykorzystać ten darowany czas: wykonywać ćwiczenia rozciągające, chodzić na spacery i dużo spać, czyli robić to, na co później na pewno nie będzie czasu i wszystko co sprawi, że mama i maluch będą wypoczęci przed dniem porodu. Nie wolno próbować wywołać porodu tzw. domowymi sposobami. Można darować sobie chodzenie po schodach czy szaleńczy seks, bo w ten sposób można zaszkodzić sobie i dziecku.

Jeżeli natomiast lekarz zdecyduje się wywołać poród to nie należy spodziewać się niczego przyjemnego. Wywołany poród jest zwykle dłuższy i bardziej bolesny od porodu naturalnego. Jest kilka metod przyspieszania porodu, które może zastosować lekarz. Na przykład masaż szyjki macicy - podczas badania ginekologicznego lekarz delikatnie wprowadza palec między szyjkę macicy a pęcherz płodowy i odkleja jego dolny biegun od ścian macicy. Masaż ten jest nieprzyjemny i bardzo bolesny. Kolejną metodą jest kroplówka z oksytocyną, którą stosuje się na różnych etapach porodu, aby wzmocnić skurcze macicy, które bardzo szybko się wzmagają zamiast stopniowo narastać jak w przypadku porodu naturalnego. Lekarz może także, o ile to konieczne, przebić pęcherz płodowy, by odpłynął płyn owodniowy, co zwykle wywołuje początek skurczów. Zabieg jest nieprzyjemny, ale podobno nie boli. Czasem lekarz może też wprowadzać żele i gałki zawierające prostaglatynę do ujścia szyjki macicy. Leki te powodują zmiękczenie szyjki macicy i u wielu kobiet początek porodu. Niestety leki te w wielu szpitalach są niedostępne. Pacjentka musi je kupić sama za kilkadziesiąt złotych.

Poród to oczywiście nic przyjemnego, ale wywoływany poród jest dużo bardziej nieprzyjemny. Tak twierdzą kobiety, które go przeżyły. Jednak lekarze nadal są skłonni do długotrwałego wywoływania porodów, cesarskie cięcie uznając za ostateczność, bo to operacja i może ona bardziej zaszkodzić matce i dziecku niż wywoływanie porodu. Cóż... Lekarze mają zawsze rację.




cyprian
blank.gif

line_up.gif
 
reklama
KasiaWie, mysle,ze to, ktora urodzi pierwsza ciężko przewidziec,poniewaz jak zauważyłam na forum czerwcówek,parę dziewczyn rodziło nawet 21 dni przed terminem;-)wiec zobaczymy jak to bedzie.Mnie dziś babcia nastraszyła,ze dziewczynki generalnie rodzą się wcześniej (oby to był przesąd),poza tym u mnie w rodzinie dzieci często rodzily sie 14/15 dni przed terminem.Bardzo prawdopodobne,że w ostatniej chwili szybko będę jechała do szpitala:baffled:.Dziś sobie uświadomiłam,ze jestem kompletnie nieprzygotowana,najwyższy czas coś z tym zrobić.
 
raabit,sprawdzalalm na allegro laktator LAKTA PLUS, używany kosztuje 25 zł plus koszty przesylki wiec chyba najlepiej bedzie kupić go w aptece:confused:.Popytam w następnym tygodniu.
 
zapomniałam dopisać że moje koleżanki (juz mamusie) polecają pocieranie sutków ręcznikiem (tak po kąpieli) aby później mniej bolało przy karmieniu ja tak robię a co z tego wyjdzie to zobaczymy
Raabit ja też zdecydowanie jestem za ręcznym laktatorem a co do butelek to słyszałam że w szpitalu nie pozwalają karmić butelką tylko jak dzidzius nie może złapać na poczatku sutka to podaja mleko z kieliszka aby nie przyzwyczajac do smoczka
 
No to na razie nie będe kupowała butelki :tak:
ale musze sie przejść do apteki żeby kupić:
- wkładki laktacyjne
- maść bepanthen na piersi
- majtki jednorazowe po porodzie
- podkłady poporodowe
- laktator lakta plus

to chyba na tyle w aptece?
 
zapomniałam dopisać że moje koleżanki (juz mamusie) polecają pocieranie sutków ręcznikiem (tak po kąpieli) aby później mniej bolało przy karmieniu ja tak robię a co z tego wyjdzie to zobaczymy
Raabit ja też zdecydowanie jestem za ręcznym laktatorem a co do butelek to słyszałam że w szpitalu nie pozwalają karmić butelką tylko jak dzidzius nie może złapać na poczatku sutka to podaja mleko z kieliszka aby nie przyzwyczajac do smoczka

z tym pocieraniem to jest różnie- ja np tego nie robiłam i faktycznie cięzko bardzo bylo mi na początku... sutki bolały, krwawiły i w ogóle... ale dziewczyna z która lezałam na porodówce pocierała sutki przez kilka tygodni przed porodem i wcale jej tonie uchroniło przed bólem i krwawieniem... po 2 tyg. karmienia odkryła kapturki z aventu, które bardzo, bardzo mi pomogły wyrobic sutki- używałam ich przez ok miesiąc... przez ten czas wygoiły sie brodawki i wyciągnęly..dzięki czemu w końcu mogłam cieszyc sie karmieniem co do laktatorów polecam ręczny avent isis - wiele z nas sierpniówek 2006 go używało- i naprawde jest rewelacyjny
 
Cześć dziewczyny. Ale się wreszcie tu ruch zrobił.
Mnie nie było tyle, bo jak w poniedziałek poszłam na ostatnie zajęcia do szkoły rodzenia, tak dopiero teraz mnie do domku puścili. Siedziałam 5 dni w szpitalu. Szyjkę mam juz bardzo mocno skróconą - zostało mi tylko 2 cm. Dostałam zastrzyki na rozwój płucek maluszka, mam nadzieję że wytrzyma w brzuszku jeszcze 7 tygodni. Teraz muszę leżeć. Spakować się też musze, chociaż mąż spisał się wzorowo i jak kazali mi zostać w szpitalu, pojechał do domku i sam mnie spakował - niczego nie brakowało :tak:
 
Mrozik no co ty!!!
No to ladnie, jestem pewna ze wszystko bedzie ok, a jak ty sie czujesz???
Dobrze ze masz tak kochanego meza, nie jestes sama, super.

Naur pisz szybko co u ciebie!!
 
Oj Jouś JOluś. Mówiłam leżeć plackiem:-) Ale TY to nad wodę:-p to do szkoły..............Widzisz ,że to nie przelewki. Leż spokojnie , to i szyjka się może wydłuży. Trzymaj się kochana.
 
reklama
Do góry