reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samotna Matka- Samotna w ciazy?

carla ja np z samegop mopsu sie utrzymuwalam ale ja znowu wychowawczy dostawalam i z tego co pamietam aterinka tez wiec kokosow nie ma ale tragedi tez nie i mozna sobie pozwolic na siedze w domu z dzieckiem. Gdybym nie dostala wych to bylo by mi mega ciezko
 
reklama
Witajcie kochane.

Nie odzywam się od dawna, bo nie mam za bardzo na to czasu. Chciałam się z Wami podzielić super wiadomością :) Po 15miesiącach zakończyła się moja latanina po sądach. Dziś o 8:10 było ogłoszenie wyroku. Takiej sędziny jaka trafiła się mi życzę Wam wszystkim przed którymi ten ciężki okres. Pamiętajcie, że idziecie po wyrok, a nie kłócić się z byłym lub na wypominki.

Sąd zasądził całkowity zwrot kosztów poniesionych przeze mnie w związku z wyprawką, porodem i połogiem.
Pozbawił ex'a władzy rodzicielskiej
Dziecko zostało przy moim nazwisku
ex musi uregulować alimenty od dnia złożenia pozwu + bieżące alimenty w wysokości 500zł
i rygor natychmiastowej wykonywalności.

Dla podniesienia na duchu co poniektórych powiem, że ex MEGA ściemniał w sądzie ! ( ale sędziowie znają takich cwaniaków, nie od dziś z nimi obcują ) Jednak sędzia w uzasadnieniu powiedziała, że w ogóle nie daje wiary zeznaniom pozwanego.
Przedstawił PIT'y zerowe od 2009 roku ! płacił już na 3 dzieci, więc przysądzone mi 500zł jak na bezrobotnego, to dużo ( ja jestem zadowolona ) Zostałam poinstruowana co robić dalej z delikwentem ( bo na orzeczeniu się nie stawił : nie jest to obowiązkowe ) i mam zamiar działać.

Co do samej Pani sędzi, to prze wspaniała babka ! ex myślał, że będzie odwlekał sprawę w sądzie o nie wiadomo jakie terminy, nie stawiając się na kilka rozpraw, na inne nie donosząc potrzebnych dokumentów ( bo nie miał niby pln'ów by je z odpowiednich urzędów odebrać ) Jednak to wszystko mu nie poszło, sędzina wyznaczała terminy z tygodnia na tydzień, najdłuższe odroczenie miałam na miesiąc. Najdłużej trwało samo doprowadzenie do 1 rozprawy, a reszta poleciała z górki !
Na 1 rozprawę jak się nie stawił sędzina zaprotokołowała, że na mój wniosek wnosi o ustalenie miejsca pobytu pozwanego przez policję i doprowadzenie go na sprawę, a inna pewnie kazałaby pisać pisma itp. i tu było właśnie odroczenie to miesięczne. Jestem mega zadowolona ! Najbardziej z pozbawienia władzy rodzicielskiej, bo prawnik informował mnie, że to może być trudne, a czasem niemożliwe.


Z całego serca pozdrawiam Was kochane i trzymam za Was kciuki!!!
 
No nie Fikusku ? Jak na sprzątającego :))

Napiszę Wam jego wymianę zdań z sędziną :

Sąd: Panie P. z czego Pan się utrzymuje ?
On: Dorywcze prace, nic na stałe.
Sąd: Jaki jest Pana wyuczony zawód ?
On: Blacharz, Mechanik, Lakiernik
Sąd: Wiec z czego Pan żyje ?
On: Sprzątam !

Buahahahahahaha myślałam, że padnę tam plackiem :D Dodatkowo powiedział, że jako sprzątacz zarabia od 2300zł do 2800zł ;DD ja chcę być w takim razie sprzątaczką !! niech no mi szepnie gdzie tyle płacą za sprzątanie ;DDD i to nie na stałe.

Jak mówiłam, sędziowie nie są głupi. Dlatego nie warto się szarpać w sądzie. Sędzina dobrze wszystko wie.

Sędzina pytała się go o jedną rzecz na wiele sposobów, i wiecie co ? za każdym razem odpowiadał inaczej.
 
Candy :-D padlam:-D
ja mam tyle dobrze ze my z exem wszytko obgadalismy przed tym zanim zloze pozew,mamy dobry kontak wiec sprawa bedzie tgylko formalnoscia,nie bedziemy sie w sadzie oczerniac wiec mysle ze szubko pojdzie.
W poniedzialak chyba jedziemy P wpisac do aktu a w srode jestem umoiona na napisanie pozwu
 
Fikusku, no to super ! tylko pozazdrościć :)) Nie lepiej więc w takim razie pójść Wam do komornika ? Spiszecie umowę i zapłacicie 50zł za klauzurę w sądzie i po sprawie w tydzień będzie po wszystkim.

inamorate , jak tylko się dowiem gdzie to, to szepnę Ci słówko :p i pięknie dziękuje. Jestem też sama bardzo zadowolona !:-)
 
dobrze ze jeszcze ktos przywraca wiare w ten "wymiar sprawiedliwosci" tez chcialabym na taka sedzine trafic :tak:
 
reklama
candy ale ja chce tez starac sie od razu o pozbawienie praw,ojciec dziecka godzi sie na to bo uwaza ze skoro alan jest ze mna to ja powinnam decydowac o wszytkimn a nie on. Tylko nie wiem czy sedzina wezmie to pod uwage...bo prawniczka powiedziala ze sedzina wcale nie musi tego uznac.
 
Do góry