reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samotna Matka- Samotna w ciazy?

reklama
Witam Moje kochane:) Niesttey teraz na siedzenie tu jak narazie brak czasu totatlnie..:)

Mma pytanie do mam juz doswiadczonych :) Chce zarejestrowac jasia i nie wiem czy jednak wpisywac tam dawce...wiem ze jesli podam tylko imie ojca bez niego uzyskam w sumie status samotnej matki...i sie zastanawiam czy pod wzgledem pomocy finansowej z Opieki Spolecznej to nie bedzie korzystniejsze??I nie wiem wtedy jak z alimentami..kurde mam normalnie metlik...
Dawca dzis byl:-(Kupil malemu pare rzeczy pampersy ciuszki i takie tam...trzymal go na raczkach..pytal sie o wszystko..w sumie nawet nawet sie gadalo ale bylo dziwnie..strasznie dziwnie..powiedzial ze uznaje malego itd..i teraz ja nie wiem....bo co pojde zarejestruje go..a on potem powie w sadzie ze chcial uznac..jak to bedzie wygladac?:-( pomocyyy.....
 
orchidea22 jesli z ex nie jestes pos slubie to by wpisac ojca Jasiowi, musisz i ty i ex razem pojsc do urzedu stanu cywilnego. wiesz co masz zabrac ze soba?swoj akt urodzenia (bo jestes panna) dowod osobisty i taka kartke zgloszenie urodzenia ze szpitala. a ex ma miec ze soba dowod. przed kierownikiem ex podpisuje papiery uznaje dziecko za swoje.
kwestia nazwiska Jasia. jakie chcesz by nosilo?mozesz dac swoje albo zgodzic sie by dziecko nosilo nazwisko exa.

na pomoc z opieki spolecznej to ty kochana nie licz, bo sie bardzo rozczarujesz. jesli cos juz dostaniesz to grosze to beda. jesli np mieszkasz w bloku z rodzicami to jestescie traktowani jako jedno gospodarstwo domowe i beda sie liczyc dochody twoje dziecka i reszty osob mieszkajacych w mieszkaniu. kryterium dochodowe jest bardzo niskie.
jesli ojciec Jasia jest nn, to bedzie ci przyslugiwal zasilek rodzinny 68zl i zasilek z tytulu samotnego wychowywania dziecka 170. wg mnie alimentow wiecej dostaniesz.

chyba ze chcesz kombinowac tak ze bedziesz to brala, a ojciec Jasia bedzie cos jeszcze dawal. ale wg mnie lepiej miec wszystko uregulowane bo niewiadomo czy ex bedzie chcial placic na dziecko.

ja z mojej strony zycze ci Kochana, by twoj ex interesowal sie dzieckiem i nie robil problemow. moj niestety nie interesuje sie dzieckiem, nie widzial jej nie uznal jej. a w sadzie baaaaaaaaaaardzo kombinuje by odwlec sprawe w czasie. co z tego ze prawo po mojej stronie, co z tego ze przepisy sa takie a nie inne. moj ex np zlozyl zazalenie na kwote zabezppieczenia alimentow do sadu wyzszej instancji. i sprawa wisi, bo musieli akta sprawy wyslac do sadu wyzszej instancji a bez akt nie bedzie sprawy w sadzie pierwszej instancji.

gdybym ja liczyla na opieke spoleczna albo na ex to bym teraz tynk ze sciany jadla.
takze orchidea 22 licz przede wszystkim na siebie.

jakie masz pytania co do alimentow?napisz na odpowiednim watku, to ci odpisze z tej praktycznej strony. jak to wyglada. a milo to na rozprawach nie jest. niestety.
 
Ostatnia edycja:
jeszcze nie samotna
Kochana, a co lepiej żyć w niepewności.. Musisz wiedzieć na czym stoisz.. Nigdy nie zrozumiem facetów:wściekła/y: Przecież należą Ci się wyjaśnienia.. Nie wiem, ja tez zostałam, że tak powiem spławiona nie znając konkretnego powodu.. Ponieważ stwierdził, że przestał kochać bo zdradziłam... a jestem bardziej niż pewna, że on doskonale wie o tym, że żadna zdrada nie miała miejsca, byłam w stanie mu to udowonić, a on nie chciał.. albo odezwiesz się teraz prosząc o rozmowe, wyjaśnienia.. albo poczekaj aż się dzidzi urodzi.. a wtedy wszystko wywnioskujesz po jego zachowaniu w stosunku do Ciebie...

Mój durny ex, miał dzwonić i co.. - cisza..
Nie wyśle mu zadnej płytki, nic już mu nie powiem co z malutką, niech spada, skoro ma takie podejscie.. że dziś chce jutro ma wszystko gdzieś.. :wściekła/y:

Dziewczyny przytyłam już 11,5 kg... maaaasakra.. a szczerze wcale dużo nie jem...:dry::dry:
 
agugucha Nie martw się juz na dniach zobaczysz swojego szkrabka:)Trzymam za Ciebie kciuki ,i zebys miała szybki poród:)Jakie ciasto upiekłach dla rodziców?Czym blizej porodu ,to i chce się cos robic ,ja wczoraj gotowałam gołąbki Duzo roboty jest z nimi ,ale mam zachcianki na takie smakołyki ,słodycze :(
Jeszcze nie samotna ja tez pewnie na twoim miejscu bym się odezwała do ex zeby mi wytłumaczył na czym stoje Nie bój się jego reakcji ,lepiej wiedziec prawde niz zyc w niepewnosci :((Głowa do góry ,wszytko się ułozy :)
Kasia fajne imionki wybrałas ,podoba mi się :)I juz wiadomo czy to prawda z slubem ex??Czy zmysla??
Anowi 82 ciężka z sprawa z tymi alimentami ,i wogóle wszytkiego się odechciewa ,abys szybko dopieła swojego i miała z głowy sąd ,mam pytanie jesli zechcesz to odpowiedz na nie jesli nie chcesz to nie odpowiadaj Zabierasz dawcy prawa rodzicielskie??
 
reklama
Do góry