reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samotna Matka- Samotna w ciazy?

Ja wpisałam imię ojca dziecka, a zamiast jego nazwiska jest moje, np. Jan Janowski. A co z tym się dalej dzieje to nie wiem, jestem przed sprawą o ustalenie ojcostwa i alimenty.
 
reklama
Witam Was Mamusie i ciezaroweczki!

wczoraj bylam u lekarza, moja dziewczynka jest juz glowka do dolu, wazy juz półtora kilo. ale szyjka macicy luzna i malutkie rozwarcie. mam nadzieje ze dotrzymamy w dwupaku do terminu porodu. wychodzi moj ogromny stres, jaki przezywalam do 19tc. dobrze ze odeszlam od ex ze nieczekalam az sie zmieni bo pewnie bym stracila to dziecko. mimo ze wpadlam, zalezy mi by byla zdrowa by zyla.
co nie zmienia faktu, ze obawiam sie jak to bedzie jak sie urodzi. bede sama ja wychowywac, napewno bedzie trudno. troche mnie przeraza ta odpowiedzialnosc za tego malego czlowieczka. ja bym chciala miec ja w brzuszku dluzej niz mi zostalo do porodu czyli 11tygodni. nie czuje sie jeszcze gotowa. ale to nieuknione. nawet porodu sie nie boje ale tego co bedzie potem...

panegiryka jak sie chowa Marysia?z tego co pamietam mieszkasz sama. jak sobie radzisz?
bezssenna nie rezygnuj ze studiow, przynajmniej sprobuj sobie poradzic. teraz wyksztalcenie jest bardzo wazne. a wedlug mnie jak teraz zrobisz sobie przerwe w nauce bedzie Ci bardzo ciezko wrocic.
nabylas lezaczek?jak Kuba sie ma?
faktycznie ten rok jest dla Ciebie bardzo trudny i wiele zlego sie wydarzylo. ale jest tez bardzo mile wydarzenie, urodzilas Kubusia!
inessita agagucha mozna wpisac fikcyjne imie ojca ale juz nie cala reszte z tego co wiem. ja wpisze w akt urodzenia dane ojca mojej Malutkiej. ale nazwisko chce by miala moje. chociarz najchetniej bym tego nie robila m.in dlatego ze ex chce badan dna i bedzie to sie odbywalo w sadzie. milo napewno nie bedzie. pojawia sie zapewne bardzo intymne pytania i wogole. ale ja sobie sama dziecka nie zrobilam i uwazam ze on tez powinien dokladac sie do utrzymania dziecka oraz jesli bedzie chcial to niech sie widuje z dzieckiem.
mozna np najpierw ograniczyc prawa rodzicielskie. jesli ojciec nie placi alimentow to jest jeszcze naszczescie fundusz alimentacyjny.
fakt jeszcze niewiem jak bedzie u mnie, bo dopiero przede mna rozprawy. ale wpisze jego dane w rubryce ojciec.
kitta dobrze ze u Ciebie juz lepiej. oby dalej juz nie bylo powazniejszych problemow.
samasamotna jak sie czujesz?dalej cie tak wszystko boli?ile wazy twoja Wiktoria i czy zalatwilas sobie w szkole indywidualne nauczanie? ja jak narazie dobrze sie czuje. nic nie boli, chetnie bym jeszcze pochodzila w ciazy chociazby do nowego roku, ale mam glupie marzenie nie?

katerinka a co u Ciebie?kiedy do lekarza idziesz i czy bierzesz jakies leki?ja mam wizyty co 2tyg. i duzo lezec.
asuzana krropelka przykre te Wasze historie z ex. ale czytajac to stwierdzam ze jestescie bardzo silne i dzielne.naprawde podziwiam za odwage i silna wole i ze nie tkwicie w chorych toksycznych zwiazkach. Wasze posty powinny dac wiele do myslenia dziewczynom, ktore tkwia w byle jakich zwiazkach czesto sa zle traktowane ze skoro wy dalyscie sobie rade to inni tez. wystarczy chciec.tyle sie juz wycierpialyscie i teraz bedzie swiecilo Wam sloneczko. a do ex wroci zlo,ktore Wam wyrzadzili i oni tez beda cierpiec.
 
Ostatnia edycja:
Penegiryka przede mna tez sprawa o ustalenie ojcostwa i alimenty..:( mam pytanie kiedy zlozylas pozew? chodzi mi to ile po narodzinach dziecka. ?
anowi ja sie czuje szczerze mowiac okropnie boli mnie doslownie wszytsko chcialabym juz urodzic..:(( fajnie ze dobrze znosisz ciaze:) ja w sumie do lipca tez dobrze znosilam bylam aktywna i wogole teraz jakis len ze mnie;D i te upaly tez daja sie we znaki . w srode mam wizyte ciekawe co tam sie dowiem :)
 
agugucha ja nie wiem jak to jest ale moja koleżanka kilka msc temu urodziła i nie wpisała ojca, po prostu zostawiła pustą rubrykę i konsekwentnie tak robi we wszystkich dokumentach. Słyszałam że w urzędzie wpisują tylko fikcyjne imie bez nazwiska. Wiesz u mnie było tak, że powiedziałam do ojca mojego dziecka, że go nie wpisze bo obecnie jesli nie jest się małżeństwem to robi się dna i koniec ( nie wiem ile w tym prawdy) no i od tego roku doszło jeszcze to że do 18 roku życia dziecka można wpisać ojca a nie tak jak było kiedyś że chyba tylko pół roku czy coś takiego. Ogólnie mówię mu tak : Jesli zalezy Ci na dziecku możesz być ojcem bez konieczności wpisywania w papiery, jeśli faktycznie czujesz że chcesz kochać to dziecko... i jeśli będziemy się dogadywać w wychowaniu dziecka itd to potem w każdej chwili możemy pójść do sądu i ustalić ojcostwo... no i wyszło na to że dziecko ma on w dupie a chyba chciał mnie szantażować czy coś bo jakoś zniknął, nie odpowiada na wiadomosci , rozpłynął się.... To mi pokazało tylko że jednak nie powinnam mieć wyrzutów że krzywdzę dziecko nie wpisując go na ojca
 
samasamotna a mnie wzielo na porzadki. a jeszcze sie tobie dziwilam ze ty sprzatasz. a jak tam pokoik?skonczony remont. pamietasz obiecalas wstawic zdjecie jak bedzie gotowy :)
inessita kazda z nas podejmie decyzje taka jaka uzna za sluszna.
 
anowi mnie bierze na porzadki juz gdzies od miesiaca..normalnie stalam sie okropna pod tym wzgledem przeszkadza mi nawet najmniejszy balagan;///...hah:D a w pokoiku jeszcze sciahny do pomalowania i wykladzine polozyc i bedzie gotowe:) wtedy sie pochwale
 
Dziewczyny w urzędzie będziecie musiały podać imię ojca, nawet wymyslone, a nazwisko będzie tak czy inaczej Wasze. Jeśli ojciec nie uzna dziecka dobrowolnie to resztę trzeba będzie załawić sądownie. Na sprawie oczywiście po wcześniejszym wnioskowaniu przez Was w pozwie sędzia ustali kwestie ojcostwa i nazwiska. Przeważnie idą na rękę matkom jeśli one nie chcą nazwiska ojca. Napewno nie pozwolą w urzędzie żeby nie bylo imienia ojca i będa kazali podać jakiekolwiek żeby rubryka była wypelniona.
Ja mialam pozew przygotowany jeszcze przed urodzeniem córci a potem tylko wypełniłam numer aktu urodzenia i datę. Na sprawę czekałam 3 miesiące niestety.
Bez wzgledu na wszystko cieszę się że mam tą całą szopke już za sobą i współczuję Wam serdecznie że będziecie przez to przechodziły. Ale trzeba być dobrej myśli :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry