reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samotna Matka- Samotna w ciazy?

Ale u mnie teraz burza .... brrrrrr :)

abundzu moja córeczka zaczęła pytać o tate w przedszkolu. Wytłumaczyłam jej wtedy że nie jestesmy razem bo nie był dla nas dobry i wyjechał za granicę a tam założył nową rodzinę i już tu nigdy nie wróci. Jak będzie na tyle dojrzała żeby znieść prawdę to dam jej adres i niech jedzie się go zapytać czamu jej nie chciał znać. Ale do tego czasu wiele wody jeszcze upłynie. Teraz już nie pyta a widząc że Paulinki ojciec sprawił nam tyle przykrości chyba bardziej to zrozumiała.
kabaretka u mnie z tym porodem to były trochę cyrki na poczatku bo odeszły mi już wody i miałam silne skurcze a moja szyjka była twarda i nie chciała się skracać. Dostałam dwa razy pod rząd jakieś czopki i wtedy dopiero się ruszyło na dobre. Meczyłam się tak ze 3 tygodnie przed porodem do końca. Pierwszym razem znowu wszystko było już na full tzn i szyjka i skurcze a znowu nie miałam rozwarcia i też mi dawali kroplówki. Co kobieta to czasem inna bajka więc się nie przejmuj :) Jeśli czujesz niepokój to pytaj o wszystko lekarza :) Acha no i sama zauważ że jak wiecej leżysz i odpoczywasz to tak nie boli prawda :)
bezsenna nic się nie martw i olej to z góry na dół :) na mnie się sąsiadki też ciągle gapią i to dopiero maają powód do plotek bo przecież już dwoje dzieci prowadzam ... ale ja zawsze wysoko głowę noszę i z szerokim uśmiechem mowię im "dzień dobry". Wiem że to france ale chcę im pokazać że mam więcej kultury niż one wszystkie razem wzięte :))) Co do witamin to też bralam feminatal i one same już są drogie ale Tobie jeszcze doszło to żelazo i inne dlatego tyle płacisz. Ale jak trzeba to trzeba :) Do tej pory biorę jeszcze feminatal tylko dla kobiet karmiących i żelazo też niedawno dostałam :)
Emejj ja o płci dziecka dowiedziałam się dopiero w 8 miesiącu i wyprawkę kupowałam w uniwersalnym kolorze. Moja córcia za każdym razem na usg się odwracała i nie chciała pokazać co ma między nózkami ... a byłam u różnych lekarzy na usg :))) w sumie to tak do końca nie byłam pewna że to dziewczynka i dopiero upewniłam się po porodzie :) Nawet na tym usg na któym lekarka zobaczyła wreszcie pleć udało się to uchwycić dosłownie przez chwilkę bo zaraz znowu się przekręciła w drugą stronę :) już w brzuszku była łobuziarką ;)))
milkada gratuluję 4 :) Kubuś będzie lebski chłopak jak już tyle rzeczy się zdązył nauczyć :)))

A tak od siebie to dostalam dzisiaj uzasadnienie wyroku. Strasznie cieżko było to czytać bo wróciła tamta chwila w sądzie. Teraz mam 14 dni na napisanie apelacji i będę czekać na następną sprawę :) Nabijałam się ze swoją koleżanką że mój ex dostanie zawału jak zobaczy następne wezwanie ;))) śmiałysmy się że powiem mu najwyzej że tak strasznie za nim tęsknię że tylko w taki sposób mogę go znowu zobaczyć :))))
 
Ostatnia edycja:
reklama
bezsenna naprawdę nie ma co się przejmować takim prymitywnym moherem, tacy ludzie maja mnóstwo kompleksów i stąd się to bierze.
Ja z witamin biorę Prenatal morfologia mi spadła ale lekarz mówi że to fizjologiczne, zobaczymy co będzie dalej bo na mięso to tez nie bardzo mam ochotę.
Czasem wydaje mi się że już się pogodziłam z tą sytuacją i wierzę, że dam radę, ale przyznam że łatwo nie jest. Szukam co i raz jakis zajęć żeby o tym wszystkim nie myśleć, niby każdy oferuje pomoc, ale tak w rzeczywistości to przecież wszyscy maja swoje życie i swoje problemy. Ponieważ zawsze siedziałam w sporcie teraz ciężko się odnaleźć wśród znajomych-no bo przeciez nie pójdę z nimi pobiegać czy porowerować, ech...No ale postanowiłam sobie że wrócę trochę do kultury i zaczyna mnie korcic chodzenie do teatru itp, trzeba przecież coś robić żeby nie myśleć ciągle o samotności. Ciekawe czy moje maleństo mnie zmieni na dobre pod względem facetów, bo wiem że zawsze byłam za dobra, zamiast nauczyc się jak być zołzą
 
Witam z rana.
Asuzana na pewno kiedys się uda. To kwestia czasu. A sady czasami sa durne.
Abundzu oj na pewno nasze dzieciaczki będą mialy do kogo mowic tato. O to ja się nie martwie;) Aktualnie mam ważniejsze sprawy na glownie niż szukanie ojca dla malej ale i na to przyjdzie czas.
Bezsenna haha niezła baba. Olej;) Mi wczoraj jakas kobieta zasugerowala ze zniszczylam sobie życie. No i kuzynka macochy mojego dziecka regularnie nawiedza moja nk wyzywajac mnie od szmat. Ja mam to gdzies, bo co mnie ludzie obchodza? Najwazniejsze jest to co ja mysle o sprawie. Hanka była planowanym dzieckiem i nic nikomu do tego. A to ze czasem natykam się na tego typu komentarze jest przykre, ale podjelam taka decyzje i żaden głupi babsztyl nie będzie się w to wtrącał.
Kabaretka dzieki za to ‘atrakcyjna’. Haha z moim aktualnym rudym na głowie to naprawde ostatnie co można o mnie powiedziec. No ale potrzebowalam zmian. Ciesze się ze się lepiej czujesz. Hanka aktualnie szczesliwa bo zdjęłam jej szyne i położyłam na macie. Nauczyla się przekręcać z pleckow na brzuch i ostro trenuje. Już nie można jej samej zostawic bo jest zbyt ruchliwa.
Emejj ja dowiedzialalm się w 20 tc.
Milkada gratulacje. Szyne zaklada się na pampersa i ma odwodzic nozki żeby się w bioderkach wszystko dobrze wyrobilo. Hanka ma to nosic do konca czerwca. Zobaczymy jak się ulozy. Ja pomieszkuje tu i tam. W zależności od humoru. Zastanawiam się jak sobie dam rade ze szkola i dzieckiem. To już za 3 miesiace a ja naprawde boje się zostawic z kims mala. W ogole ostatnio się o nia caly czas boje. Ze jej się cos stanie itd.
Angee wiesz ja naprawde duzo przeszlam i musze Ci powiedziec ze bycie zolza wcale nie jest takie dobre. Wszystko co robie, staram się robic zgodnie z wlasnym sumieniem. I jest ok. Co do ruchu to zawsze możesz isc na aerobik dla kobiet w ciazy.
 
No z tym aerobikiem dla kobiet w ciąży to nie do końca mi o to chodzi, bo sama jestem instruktorką i jak na razie prowadzę zwykłe zajęcia, bardziej mi chodzi o weekendy które zawsze spędzałam w górach lub na rowerze.
Co do postępowania zgodnie ze swoim sumieniem to masz rację, ja zawsze tak robiłam tylko jak widać trafiłam na palanta który nie potrafi tego docenić.
 
Ja w ciazy chodzilam na lodowisko i wcale sie nie oszczedzalam. Jedynie nie skakalam. A mala urodzila sie cala i zdrowa. Trzeba sie troszke ograniczyc i uwazac. Co do faceta to po prostu niektorzy sa niedpowiedzialnymi palantami. Na szczescie nie wszyscy;-)
 
ja praktycznie przez cala ciaze jezdzilam na rowerze. pamietam, ze jeszcze we wtorek przed zrobilam na nim 16km a w sobote urodzilam Filipka :tak:.
ale prawda jest tez, ze kazda kobieta jest inna i kazda ciaza przebiega inaczej. i chyba nawet nie lekarz a my same potrafimy wyczuc jaka dawka wysilku fizycznego jest dla nas ok a kiedy wystopowac.
a o ile tylko to mozliwe to warto sie ruszac jak najwiecej.
 
Milkada Gratuluję oceny z egzaminu. Ja mam pierwszy egzamin 16 czerwca, ale póki co zaliczam przedmioty. Cieszę się, bo dziś udało mi się zaliczyć 3 przedmioty :) Nie wiem jeszcze, czy zaliczę wszystko, ale cieszy mnie każde zaliczenie, bo zawsze to krok do przodu w mojej edukacji.
AdiLea Ty nie przesadzaj z tym wyglądem ;) Super Ci w tych włosach! Ja uwielbiam rudy kolor. Sama przez długi czas taki miałam, ale strasznie szybko mi schodził. Teraz mam odrosty, bo od listopada nie farbowałam włosów.
Emejj Jak miałam mdłości to codziennie rano jadłam banana. Pomagało mi to. Wymiotowałam tylko raz i to nie przez mdłości, ale przez żelazo. Ale ginekolog mówił, że może być taka reakcja organizmu, więc nie odstawiłam witamin, ale brałam je dalej. Wiedziałam, że to ważne dla Kubulka. Ciekawa jestem jaka płeć u Ciebie będzie :)
asuzana Super jest Twoja postawa! :) Dzieci to przecież powód do dumy, a nie do ukrywania się przed sąsiadami, unikania ich wzroku. Ja tamtej babie będę cały czas mówić 'dzień dobry'. Może wreszcie zobaczy, że ja nie mam powodów do wstydu.
angee77 Rozumiem Cię doskonale. Ja wprawdzie ze sportem mam niewiele wspólnego, ale myślę, że każda z nas musiała zrezygnować w ciąży z czegoś, co bardzo lubiła... To bardzo przykre, że kobieta musi się tak poświęcać, wyrzekać przyjemności, a facet sobie żyje cały czas tak, jak żył. Mnie ta myśl dobijała i dobija nadal, ale jeszcze tylko trochę. Wytrzymam.
Krropelka Ja też bardzo lubię rower, ale czytałam, że nie można za dużo na nim jeździć, bo zmienia się wtedy środek ciężkości. Ale u Ciebie nic się nie stało, więc to pewnie tylko takie gadanie :)
Kabaretka Jak się dziś czujesz? Dobrze, że u nas taka pogoda. Ja szczerze mówiąc lepiej się czuję teraz niż podczas upałów. Wtedy nie mogłam oddychać i wszystko mnie męczyło.
 

Załączniki

  • bb.jpg
    bb.jpg
    27,8 KB · Wyświetleń: 47
Ostatnia edycja:
reklama
AdiLea, śliczne dziecko, ma niesamowite oczy :)) Jak oglądałam zdjęcia pomyślałam sobie.... że ciekawe po kim moja córka odziedziczy urodę, bo po mnie na pewno nie ;)

KRROPELKA, gratuluję.

bezsenna, ja muszę coś zmienić w swoim wyglądzie, chyba pójdę do fryzjera przed porodem.

Wyglądam jak wypłosz, czuję się jak słonica, a zachowuję się jak wariatka.

P.
 
Do góry