reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samotna Matka- Samotna w ciazy?

taaaaaaaaa jedz jedz :-D rano śniadanie w południe kebab+napoleonka potem konkretny obiad rybka i kapusta a za dwie godziny umówiłam się z kumpela i kawa mrożona z lodami i bitą śmietaną,lody a na koniec frytki:szok:
dobrze,że nie jestem z exem bo miałam warunek pól roku po porodzie mam mieć dawną figurę:-D:-D:-D
katerinka 111 dzięki :-) tak sobie pomyślałam,że jak wywalczę alimenty i te zasiłki to nie będę musiała szukać super pracy a nawet pół etatu mi starczy ;-)żeby nie było nie chcę ciągnąć z opieki ale żal mi zostawić miesięczne maleństwo:-:)-:)-(

w przyszłym tygodniu będę mieć malowanie i przemeblowanie w pokoju bo muszę pokombinować gdzie łóżeczko wstawić:tak:i tata już nie komentuję "niech ten twój to zrobi":-)
 
reklama
przyszla mama ja jak narazie po kolejnym schudniecie w sumie przytylam 8,5 kg to tyle co nic,a teraz pochlaniam wszystko co mam pod reka i mam wrazenie ze dalej jestem glodna ,:szok::szok:ale pewnie juz nie przytyje za duzo,ale ty jak masz apetyt icheci to wcinaj:) a jak tak napisalas o schudniecie co stwierdzil ex tez mam kolezanke ktora miala pol roku na schudnieciu i wiesz co nie udalo sie bo apetyt po ciazy jej zostal i co facet z nia nie spi,paranoja i debilizm,:szok::szok:
takze widzisz my nikomu nie musimy sie tlumaczyc jak wygladamy i ile wazymy a co nie ktore maja przerabane;-)
nie martw sie a jesli chodzi i mops ja jestem zdania ze jak mozna z mopsu cos dostac to trzeba to brac,element spoleczny bierze a samotna matka nie ma sie co wstydzic korzystac z ich pomocy ,zreszta nie musisz nikomu o t ym mowic,chociaz zdaje sobie sprawe ze mozna tam nerwow stracic,
a tata niech sobie pogada na niego tez przyjdzie pora:)

a ja uciekam do wyrka na tv:)
 
Ostatnia edycja:
hej mamuski:)
Wczoraj mnie ponosiły nerwy takze jakby ex był gdzies blisko to bym go ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,itd za to wszytko co zrobił
Ja za leki czy za bilety to wszytkie rachunki składam a potem zanosze do opieki społecznej ,teraz do grudnia mam składac bo mie przedłużą zaisłek niby
Niedługo będę kupywac dla maluszka kosmetyki to wezmę fakture i muszę sobie kupic ręcznik ,kapcie ,i koszula
Szukałam kombinezonu dla maluszka ,i nie znalazałam a na rynku śliczne są ale po 50 zł :(zeby ten kombinezon był na pół roku to bym kupiła dla dzidzi ale pochodzi z 2 miesiące czy 1 miesiac i pójdzie na bok :(
Wózek ,łóżeczko ,różek i do łóżeczka te posciele ,materac ,poduszeczka i kołderka zamawiam z jednego sklepu ciekwe czy mi przywiozą bo ja nie mam transportu Dobrze ze brat chociaz mi wóżek sponsoruje bo nie dałabym rady wszytko kupic
Wiecie ja nie kupie soebie ciązowych ciuszków bo wole maluszkowi kupic najwyzej dresy jeszcze jedne sobie dokupie
Kiedys kupywałam sobie koszule wziełam rozm XXL:):szok:wisi na mnie ale jak na koniec to brzuch bedę mialo dużutki więc akurat będzie
Niedługo mam urodziny wiec juz wiem ze brat planuje kupic dla dzidziusia ubranko nowe więc mi to odpowiada :)Teraz dziecko jest najwaznijesze zeby miało cieplutko zasze i było najedzone :):tak::tak::tak:
Czyli jak będę wychodzic z szpitala to mają mi wspisac w rubrykę ojciec nieznany tak?????Ale becikowe ,rodzinne będzie mi sie nazlec ????
A czy ja będę mogła się starac o 2 becikowe jako samotna matka ?od czego to zalezy komu przyznają a komu nie???
Ja jestm ubezpieczona w krusie więc chyba tez nalezy mi się becikowe ,kazdy grosz się przyda
 
Ostatnia edycja:
Hej!! U mnie mroz :/ Bialo na ulicach, mam nadzieje, ze snieg nie bedzie padal, az strach wygladac za okno ;) Ja wczoraj kaszlalam delikatnie, ciagle mialam wrazenie jakby cos mi w gardle siedzialo, no i mam :/ Dzis sie obudzilam z mokrym kaszlem :( gardlo mnie pobolewa, Boze zeby tylko Nikos sie nie zarazil bo w poniedzialek szczepienia, a nie moze byc chory, tym bardziej, ze powinnismy juz 2 tygodnie temu je zrobic :( zaraz biore jakies tabletki, chociaz wczoraj wzielam rutinoscorbin i tyle mi dalo, ze jeszcze gorszy kaszel mam :/ Jak Wy sie czujecie?
Krropelka wlasnie sie zastanawiam czy wpadne na bigosik czy na pierozki ;) wszystko pochlaniam jak odkurzacz ;-) moze dlatego w ciazy przytylam 8 kg, a po ciazy jeszcze 4 :sorry: ale jaki Twoj ex jest niemily, moglby juz zostawic temu psu ;-)
Anowi no w zusie juz wszystko mam zalatwione, teraz czekam na decyzje, ktora (znajac zycie) nie przyjdzie szybko ;) , u mnie na odwrot bylo z lozeczkiem ;) mialam wszystko gotowe dla Nikosia, lozeczko juz stalo, zamowilam dopiero posciel wiec w lozeczku byl tylko materac, a jak moi bracia przyjechali to wkladali tam torby (materac byl w folii), ubrania sobie rozkladali :) udostepnilam im pokoj do porodu, po porodzie poszli do mieszkania brata :) takze dopiero porzadek jest teraz jak ich nie ma :) ale przyjada juz nie dlugo :D wlasnie szykujemy prezent urodzinowy dla mamy :D bo ma urodziny 10 grudnia a moi bracia co roku maja wolne juz od 20 grudnia, a w tym roku maja miec wolne od 11, ostatnio z nimi rozmawialam i umowilismy sie, ze wczesniej sobie o 1 dzien wezma urlop i przyjada w mamy urodziny ;D juz sie nie moge doczekac jak mama ich zobaczy :D na razie wie, ze przyjada na swieta ;-)
Justysia ja juz nie rozumiem o co Ci chodzi ;/ piszesz, ze bedziesz zbierac faktury, zeby ex Ci wszystko oddal, ale z drugiej strony nie wpiszesz go jako ojca ..... wiec jak to jest ;-) Becikowe nalezy sie kazdemu, bez wzgledu na to ile zarabia i czy ma dziecko ojca czy nie! Rodzinne tak samo, tylko Twoj dochod nie moze przekroczyc 504 zl na osobe, jesli nie zarabiasz to dostaniesz rodzinne, do niego sa dodatki, m.in. dodatek dla samotnej matki, aaaaa no i zeby dostac rodzinne musisz miec wpisane ojciec nieznany lub miec alimenty przyznane :) 2 becikowe jest CHYBA zalezne od dochodow, ale niech powiedza kobiety, ktore dostaly bo u mnie np w miescie nie ma, a moja kuzynka dostala, chociaz mieszka w Gdansku, ale jest zameldowana kawalek za gdanskiem ;)
Katerinka no mogliby sie migdalic gdzie indziej :) po wizycie ex ..... szkoda slow, nie mam do tego czlowieka cierpliwosci, on ma chyba cale zycie okres, raz przychodzi zadowolony, innym razem smutny, nastepnym razem zly, pozal sie Boze! Powiedz jak corcia? czeka bidulka i sie doczekac braciszka nie moze co? :)
Przyszla Mama Dla mnie to tez jest chore, w koncu liczy sie czy teraz mam na utrzymanie dziecka, a nie czy bym miala rok temu :/ tym bardziej ze w 2008 rozliczalam sie z Anglii, wiec mialam bardzo wysokie zarobki, jakby mi mieli obliczyc tamte to by mi grosza nie dali, ale to nie wazne, ze za 2 miesiace nie bede miala juz grosza z macierzynskiego nie? :/ yyyy ex dal Ci ultimatum tak? Ty sie smiejesz! Widac chlopak dba o Ciebie! Boze jakie to teraz wredne te kobiety ;-) jedz ile wlezie, po porodzie tylko nie jedz tyle ciastek co ja bo przytyjesz(z zycia wziete ;)) czekam na zdjecia lozeczka, jak juz bedzie mialo swoje miejsce :D ja kiedys tez myslalam, ze glupio ciagnac od panstwa pieniadze, ale pozniej zmadrzalam ;) przeciez to sa moje podatki, ja je zaplacilam, jak ich nie zabiore to wydadza na jakiej bzdyry, ktore nikomu nie sa potrzebne, wiec nie oszczedzam ich ;-)

Ja ide sie kurowac, musze unikac Nikosia dzisiaj, prosilam Mame zeby sie nim zajela, bo boje sie z tymi szczepieniami :/ Milego dnia Wam zycze ! :)
 
Hej mamuśki.
Wczoraj dzwoniłam do mojego lekarza i kazał mi barć no-spe. Niestety to nic nie pomaga. Co prawda nie mam normalnego plamienia( raczej bym powiedziała ze takie błoto z upławami) ale macie racje lepiej sie upewnić. Zmykam na izbe przyjęć bo dzisiaj do żadnego lekarza sie nie dostane. Mam nadzieje że mnie nie zostawią w szpitalu:-( Strasznie się boje. Trzymajcie kciuki. Jak wróce to nadrobie i opowiem co jest pozdrawiam
 
mloda 1
Mi chodziło jak będę wychodzic z szpitala czy w karcie mam wpisac ojca dziecka czy jako nieznany ?bo ktos pisał ze chyba się wpisuje ojciec nieznany ,ale jak piszesz ze trzeba wpisac ojciec znany to chyba trzeba:)
Zresztą w grudniu będę w opiece więc kobiety dopytam sie co mam robic jak urodzę co wpisywac i jak to jest przy meldowaniu dziecka ,dowód dziecka ojca tez potrzebny?????ze mnie to panikara!

sama 100 czekamy na wiadmosci obys wróciła do domku i zeby wszytko było dobrze!
 
Ostatnia edycja:
justys mi sie wydaje ze to czy ojciec znany czy nie bedzie sie zalatwiac w urzedzie stanu cywilnego. w szpitalu chyba pytaja jakie nazwisko dziecku wpisac.
gdy bedziesz rejestrowac dzieciatko w usc potrzebny bedzie ci twoj skrocony akt urodzenia i dowod. masz na to 14dni. jesli chcesz by ex uznal dziecko on musi z toba do usc sie wybrac(musi wziasc ze soba dowod) bo ty musisz wyrazic zgode na jego jako ojca. nie ma czasu od kiedy do kiedy mozna w usc usc uznac dziecko (jak sie miga to do sadu o ustalenie ojcostwa) i kwestia nazwiska jakie chcesz by dziecko nosilo. wiedz o tym ze jesli dziecko nosi twoje nazwisko to tatus i tak ma obowiazek placic alimenty, czy np dziecko moze dziedziczyc po nim.
Justys ja sie pytam po co ty sie tak denerwujesz tym swoim ex?poco te nerwy?przecierz to juz nic zmieni, a twoj dzidzius tez sie denerwuje jesli ty sie denerwujesz. najgorsze przeklenstwa wypowiedziane pod adresem ex niczego nie zmienia. warto tak sie wkurzac?mi sie wydaje ze absolutnie nie. trudno stalo sie i trzeba zyc dalej. i mam nadzieje ze wpiszesz go jako ojca a nie ulatwisz mu zycie i wpiszesz nieznany. on tez musi ponosic konsekwencje swoich dzialan. jeszcze raz to napisze ze w ciaze nie zaszlas sama i walcz o zwrot kosztow o alimenty, chocbys grosze dostala od niego niech ex wie ze mu sie nie upiecze i ze nie odpuscisz. nie dla pazernosci ale dla tego ze trzeba ponosic odpowiedzialnosc za swoje czyny.
katerinka moja Martynka jest dosc aktywna, takze o te ruchy sie nie martwie. a i znalazlam juz sposob by mnie tak nie kopala. poprostu glaszcze ja, np jak sobie upodoba kopac stopka mnie po zebrach to ja poglaszcze i daje spokoj. a jak lubi gdy sobie smaruje brzuch, co chwile wypina inna czesc ciala do masowania. pieszczoszek maly :)
badania mialam robione 19.09 w szpitalu, a ostatnio lekarz nie zlecil zadnych. myslisz ze powinnam sie upomniec o jakies badania?
ja mieszkam w malutkiej miescinie, takze korkow u nas niema. tylko zeby mi cholera szpitala nie zamkneli .....
przyszlamama26 wlasnie zapomnialam ci dopisac ze alimenty musza byc zasadzone by dostac rodzinne. mi jeszcze mowili ze jesli ojciec dziecka jest nieznany to gdy bede skladac wniosek o rodzinne to musze doniesc odpis zupelny (a nie skrocony)dziecka.
a z tym dochodem za 2008 to tak jak pisala katerinka staraj sie by ci go utracili. w formularzu jest na to rubryka.
u mnie w domu korzystano z mopsu caritasu itp ja sobie obiecalam ze postaram sie tego nie robic. a wyszlo jak wyszlo. w koncu ja tez place podatki wiec dlaczego mam nie korzystac? tym bardziej ze wlasnie element nieraz potrafi dostac wiecej anizeli samotna matka. moja siostra ostatnio byla i jakis pijaczek chcial zasilek celowy na opal.chcieli mu dac wegiel ale on chcial pieniadze myslicie ze on te pieniadze by dal na wegiel?ja watpie

bardzo dobrze robisz ze zbierasz faktury bo to ci pomoze by uzyskac jakis zwrot kasy od ex. widze ze coraz mniej piszesz o ex, to ze sie tak wyraze dobrze rokuje :) chyba coraz mniej sie nim przejmujesz i dobrze. na sile go sie nie zmieni. tylko on sam moze sie zmienic zrozumiec co zrobil zle. i oby tak sie stalo. ja tez na poczatku duzo myslalam o tym dlaczego. ale nic konkretnego nie wymyslilam. i juz tyle nie mysle. wazniejsze jest dla mnie zalatwienie sobie pomocy zorganizowanie wszystkiego a nie ex.
mloda1 kuruj sie kuruj bys Nikosia nie zarazila. i ciekawe ile bedziesz czekac na decyzje. a moze cie milo zaskocza i szybko im to pojdzie?

milego dnia, ale pewnie jeszcze zajrze co napisalyscie
 
Ostatnia edycja:
Witam,jakie ranne ptaszki z koleżanek:-):-)ja zaraz biorę się za sprzątanie mego apartamentu:-Da potem idę do kumpeli na pogaduchy:-)

sama100 daj znać co lekarz powiedział.........lepiej niczego nie lekceważyć,ja ostatnio usłyszałam od mojej gin,że jestem przewrażliwiona i przerażona;-)ale powiedziała,że wybacza bo to pierwsza ciąża:-)

justysia zrobisz jak zechcesz powiem tylko co ja myślę,ok?czy wpiszesz ojciec nieznany czy będziesz mieć przyznane alimenty zasiłki się należą bo są zależne od dochodu,a wpisując nieznany jemu ułatwiasz ale to akurat najmniej ważne........chodzi o to,że dziecko na tym ucierpi:-(wiesz jaki by nie był to jednak mieć w papierach nieznanego ojca..........to chyba przykre dla dziecka:-(poza tym za przeproszeniem nie puściłaś się z pierwszym lepszym,którego imienia nawet nie znałaś,prawda?ja byłam z moim i go kochałam więc mogę powiedzieć dziecku,że mamusia z tatą bardzo się kochali ale później nie mogli się dogadać i teraz jest jak jest.............lepiej wpisać ojca,walczyć o alimenty i ograniczyć mu prawa rodzicielskie............ale to Twoje życie i zrobisz jak zechcesz:-)

młoda 1 co się dziwić dochód z 2008,przecież w tym kraju dostają tylko ci co dnia nie przepracowali i złotówki podatku nie zapłacili:wściekła/y:jak ktoś uczciwie pracował a potem znalazł się w ciężkiej sytuacji to oczywiście ma sobie sam radzić bo rok temu dobrze zarabiał..............ehhhh nie będę się wkurzać,szkoda maleństwa:-)
aaaaaaaaa mówisz ex dbał o mnie?tak, to prawda bo wiesz większość facetów myśli o dziecku,czy będzie chłopak czy dziewczynka,do kogo będzie podobne a mój tylko o mnie,miał bardzo poważne problemy typu: czy dużo zgrubnę,czy będę mieć cellulit i najlepszy hit czy po porodzie seks ze mną będzie taki sam:-D


a ja od wczoraj mam lekkiego doła...........rozmawiałam wczoraj z moją przyjaciółką i doszłam do wniosku,że to straszne i bardzo smutne,że o wiele lepiej jest mi kiedyś rozstałam się z człowiekiem,którego kochałam i z którym chciałam spędzić życie............:-:)-:)-(

miłej soboty:-)
 
justys mi sie wydaje ze to czy ojciec znany czy nie bedzie sie zalatwiac w urzedzie stanu cywilnego. w szpitalu chyba pytaja jakie nazwisko dziecku wpisac.
gdy bedziesz rejestrowac dzieciatko w usc potrzebny bedzie ci twoj skrocony akt urodzenia i dowod. masz na to 14dni. jesli chcesz by ex uznal dziecko on musi z toba do usc sie wybrac(musi wziasc ze soba dowod) bo ty musisz wyrazic zgode na jego jako ojca. nie ma czasu od kiedy do kiedy mozna w usc usc uznac dziecko (jak sie miga to do sadu o ustalenie ojcostwa) i kwestia nazwiska jakie chcesz by dziecko nosilo. wiedz o tym ze jesli dziecko nosi twoje nazwisko to tatus i tak ma obowiazek placic alimenty, czy np dziecko moze dziedziczyc po nim.
Justys ja sie pytam po co ty sie tak denerwujesz tym swoim ex?poco te nerwy?przecierz to juz nic zmieni, a twoj dzidzius tez sie denerwuje jesli ty sie denerwujesz. najgorsze przeklenstwa wypowiedziane pod adresem ex niczego nie zmienia. warto tak sie wkurzac?mi sie wydaje ze absolutnie nie. trudno stalo sie i trzeba zyc dalej. i mam nadzieje ze wpiszesz go jako ojca a nie ulatwisz mu zycie i wpiszesz nieznany. on tez musi ponosic konsekwencje swoich dzialan. jeszcze raz to napisze ze w ciaze nie zaszlas sama i walcz o zwrot kosztow o alimenty, chocbys grosze dostala od niego niech ex wie ze mu sie nie upiecze i ze nie odpuscisz. nie dla pazernosci ale dla tego ze trzeba ponosic odpowiedzialnosc za swoje czyny.
Samo z siebie to wychodzi te moje nerwy :(wpisze jako znany ,zeby problemów potem nie było jakich kolwiek ,tylko nie wim czy ex uzna dziecko bo to przekręt jest jeb,,,, po tym jak zaszłam w ciąże to powiedział ze on jest bezpłodny i dzieci nie moze miec czyli zrobił ze mnie idotkę ,a takze powiedział ze jak on był wniemczech to on nie wie czy czasem ja z kims nie była mfajne co nie????dziecko było planowane tuz przed slubem ,to po się starał o dziecko jak się teraz od niego odwraca ,wszsytko zrobie zeby kazdy grosz oddał Ja oczywiscie zbieram faktury i bilety ale muszę oddac to do opieki bo pobierazm zaisłek 150 zł do grudnia I ta jak piszesz ze trzeba zbierac faktury za wyprawkę dla dzidzi będę zbierac i za swoje np spodnie czy cos tez tylko się wczoraj wkurzyłam bo juz mi za koc nie zwrócą ani za ciuszek dla maluszka bo na rynku nie dają faktur ,muszę robic zakupy w sklepie lub kosmetyki w aptece
A ja np muszę użyawac specjanegoi tonika to twazy na plamy i czy za niego tez mi zwrócą kase???Wiem jestem panikarą ale się boje tego wszytkiego
Wiem stało się i czasu nie wrócę ,muszę się uspokoic :)I nie chce by ten smiec przyjedzał kiedys do mojego domu dotykał moje dziecko tymi braudnymi łapami ,i moze jeszcze zrec będzie chciał mogę kupic trutkę na myszy i wezmę fakturę to moze mi za to tez zwrócą:tak:
 
reklama
Witam,jakie ranne ptaszki z koleżanek:-):-)ja zaraz biorę się za sprzątanie mego apartamentu:-Da potem idę do kumpeli na pogaduchy:-)

sama100 daj znać co lekarz powiedział.........lepiej niczego nie lekceważyć,ja ostatnio usłyszałam od mojej gin,że jestem przewrażliwiona i przerażona;-)ale powiedziała,że wybacza bo to pierwsza ciąża:-)

justysia zrobisz jak zechcesz powiem tylko co ja myślę,ok?czy wpiszesz ojciec nieznany czy będziesz mieć przyznane alimenty zasiłki się należą bo są zależne od dochodu,a wpisując nieznany jemu ułatwiasz ale to akurat najmniej ważne........chodzi o to,że dziecko na tym ucierpi:-(wiesz jaki by nie był to jednak mieć w papierach nieznanego ojca..........to chyba przykre dla dziecka:-(poza tym za przeproszeniem nie puściłaś się z pierwszym lepszym,którego imienia nawet nie znałaś,prawda?ja byłam z moim i go kochałam więc mogę powiedzieć dziecku,że mamusia z tatą bardzo się kochali ale później nie mogli się dogadać i teraz jest jak jest.............lepiej wpisać ojca,walczyć o alimenty i ograniczyć mu prawa rodzicielskie............ale to Twoje życie i zrobisz jak zechcesz:-)

młoda 1 co się dziwić dochód z 2008,przecież w tym kraju dostają tylko ci co dnia nie przepracowali i złotówki podatku nie zapłacili:wściekła/y:jak ktoś uczciwie pracował a potem znalazł się w ciężkiej sytuacji to oczywiście ma sobie sam radzić bo rok temu dobrze zarabiał..............ehhhh nie będę się wkurzać,szkoda maleństwa:-)
aaaaaaaaa mówisz ex dbał o mnie?tak, to prawda bo wiesz większość facetów myśli o dziecku,czy będzie chłopak czy dziewczynka,do kogo będzie podobne a mój tylko o mnie,miał bardzo poważne problemy typu: czy dużo zgrubnę,czy będę mieć cellulit i najlepszy hit czy po porodzie seks ze mną będzie taki sam:-D


a ja od wczoraj mam lekkiego doła...........rozmawiałam wczoraj z moją przyjaciółką i doszłam do wniosku,że to straszne i bardzo smutne,że o wiele lepiej jest mi kiedyś rozstałam się z człowiekiem,którego kochałam i z którym chciałam spędzić życie............:-:)-:)-(

miłej soboty:-)
Masz racje będzie w papierach ojciec znany ,ale chciałabym zeby do dziecka praw nie miał ,nie przyłaził i nie wsadzał nosa w dziecka wychowywanie skoro nie chce nic o nim więdziec ,ja do opieki musiałam podac dane tej swini bo sie pytali ,i baba mówiła zeby ex ograniczyc prawa ale ja nie chce zeby on mi dziecko zabierał ze sobą
Mogę mu dac tylko 5 minut by spojzał na dziecko i powiem wynocha ,a zresztą on wyjedza za granicę i wraca co jakis czas a moze wcale nie bedzie chciał widziec dziecka




Mam dla was niespodziankę:)wejdzie na ta stronę zarejstrujcie się ,potem zalogujcie to dostaniecie cos w zamian :)
http://www.dlawtajemniczonych.pl/
 
Ostatnia edycja:
Do góry