reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samotna Matka- Samotna w ciazy?

Witam.
A ja dzisiaj znowu bylam na mieście po czapke ale nic nie ma!:szok: Albo ja tak wybrzydzam. W kazdym bądz razie ktora nie zalozylam to wygladalam jakbym miala jakiegoś platfusa głowy:-D pojade w pn moze bedzie cieplej i wiekszy wybór.

Justyś apeluje do Ciebie żebys zmienila myślenie!!:wściekła/y: Co Cie obchodzi co on sobie gada. Niech gada tylko ze to on robi z siebie kretyna i juz dawno zrobił. Ja mam pewnosc ze moj mi tak dupsko obsmarował do swoich rodzicow znajomych ze wstyd mi bedzie pojechac do rodzinnej miejscowosci mojego taty( ex tam mieszka)choćby na święta:-( ale ja mam to gdzies i Ty tez miej.. Piszesz ze bedziesz zyła w cierpieniu.BZDURA!! Będziesz zyła w szczesciu razem ze swoim skrbem (zapytaj dziewczyn które urodziły czy zyja w cierpieniu) a on kiedys zrozumie jak dorosnie jak kazdy z jego kumpli bedzie mial rodziny dzieci... I wlasnie wtedy mu tego zabraknie i zrozumie jakim byl frajerem... Głowa do góry dziewczyno. Wszystko się ułoży!;-)

CZy któraś z was w początkowych tc miała śluz zmieszany tak jakby z krwią i czasami lekkie bóle brzucha ??? Bo sie zaczynam martwić czy to jest normalne czy jednak pójść do ginekologa???
Mam takie dni ze raz mysle ze jest super i tak będzie a na drugio dzien znowu się dołuje ,a to dlatego ze nie wime czy dam radę z tym wszytkim
Kochana uciekaj do lekaza jak zauwazyłas sluz z krwią!!!I się nie zastanawiaj ja miałam plamienia takie brązowe mocno z nocy ale u mnie to z drugiego dziecka tak się działo:(I oby nie powróciło
jak masz num tel do gina swojego to dzwon ja tak zrobiłam ostatniego razu !
 
reklama
Hej dziewczyny, ja ostatnio nie mam na nic czasu :( Wczoraj od rana latalam po urzedach, ZUS-ach itp, pozniej z Nikosiem siedzialam i czekalam na siostre exa, przyszla w koncu z chlopakiem. Nie wiem dlaczego ale kurcze chyba nie lubie jak ona z nim przychodzi, po pierwsze, ze nie wiem dlaczego ale jakos malo wtedy rozmawiamy, po drugie kleja sie do siebie jak rzepy do psiego ogona :/ nie mowie, ze jestem zazdrosna czy cos, ale troche kultury, nie sa sami, siedza na przeciwko mnie i sie zaczynaja calowac no ja piernicze :no: Ex dzis przyhcodzi po 3 dniach ... ehhh myslalam, ze jeszcze mi da odpoczac :/ Dzis mojego brata ex przywiozla moja bratanice, teraz siedzi i literki pisze, bo mama jej kazala ;) no a ogolnie to w koncu sie pogoda zrobila, wczoraj bylam z Nikosiem na usg bioderek i juz nie musimy isc 3 raz :D jedno szczescie, bo chyba bym sie wkurzyla :) a w poniedzialek na szczepienia :szok: juz mnie strach oblatuje :/
Samaa szczerze mowiac nie mam pojecia czy to zla oznaka, jednak spotkanie z lekarzem wykluczy wszystki zle mysli :) Trzymam kciuki, wszystko bedzie dobrze, wiadomo dlaczego :)
Anowi plus ciazy jest taki, ze wszyscy Ci pomga nie? Jakbym teraz kogos poprosila o pomoc to by machneli reka na mnie :) Jak sie dzis czujecie? Rozpakowaliscie sie?
Katerinka OJ !!!!! Uwazaj mi tam na siebie! Chyba, ze jestes juz w drodze do szpitala ;-)
Przyszla Mama widzisz, Twoja Mama potrzebowala czasu, teraz juz jest super :D ciesze sie, ze Mama Ci pomaga i zrozumiala jaki ex jest dla Ciebie :)
Gjoasia jak sie czujesz???
Pozdrawiam!!!!!!!!
 
samaa100 do lekarza, ale juz! z takimi rzczami nie ma zartow. moze to byc zupelnie ni, ale moze tez i zagrazac ciazy. tylko lekarz to oceni. nie zwlekaj :tak:

a ja bylam zalatana oststnimi dniami. kuchcikowalam sobie. upieklam serniczek wiedenski (juz go nie ma :-p). upichcilam gar bigosu. upieklam karkoweczke ze sliwka. a przede wszytskim lepilam, lepila i jeszcze raz lepilam pierogi :tak:. ulepilam kolo 200 sztuk ruskich i jeszcze z jakies 50 sztuk takich z paustka w srodku :-)
i stwierdzilam, ze mam zbyt maly zamrazalnik na maoje zapedy do gotowania.
to ktora wpadnie do mnie na pierogi??
juz (albo dopiero) we wtorek moja mama odlatuje juz do polski i zostane sama z Filipkiem. i juz sama bede biegac z synkiem na spacerki. i ja bede wstawc do niego rano. zreszta wszystko bede robic ja i tylko ja.
a dzis ex przyszedl do Fifka o ja akurat wtdey z mama obiadek jadlam (juz drugi raz tak utrafil) i oczywiscie go nie poczestowalam. po calym domku roznosily sie aromaty a ja jeszcze z mama komentowalm smak potrawy :-D
dzis bylam taka milutka, ze jak zostal jeden ziemniak i dwa pulpety w sosie pomidorowym to mowi do exa: jak chcesz to zjedz.
a kiedy juz jald mowi: jedz jedz, bo jak nie zjesz to i tak psu dam :-D
heh
 
justys swego exa nie musisz o nic blagac, bo pomoc od niego ci sie poprostu nalezy. czy jemu sie to podoba czy nie.w sadzie roznie bywa, ale mozesz sie starac o zwrot utrzymania ciebie trzy miesiace przed i trzy miesiace po porodzie. zbieraj poprostu faktury imienne. ja tak robie biore na wszystko a co, nawet na furagin bralam (3zl) staram sie kupowac w aptece planujac np skoncza mi sie witaminy za tydzien a dzis mam kupic np ten furagin. kupuje wiecej (to co mi trzeba) i biore fatkure imienna.
ja na wszystko mam faktury to co mi jest potrzebne do szpitala kupowalam z lista w reku jednego dnia. nie da mi on to moze cos wydre przez sad. ale jemu nie popuszcze, bo sama w ciaze nie zaszlam. i ty tez tak rob. zamiast sie zamartwiac miej go gdzies nie mysl a moze jak go ladnie poprosze to mi da. on ma dac i juz. jak nie sam to przez sad. moze pomyslisz ze jestem pazerna albo co, ale uwierz mi nie o to chodzi, bo tak jak pisalam sama w ciaze nie zaszlam. aha i jak kupujesz spodnie czy bluzke buty tez bierz paragony i wlicz to do kosztow utrzymania siebie w ciazy. przecierz wiadomo ze w ciazy sie tyje.
niewiem jak i ile dostane ale starac sie warto.
tak samo rob z ciuszkami dla dziecka, wszedzie bierz faktury imienne. jak pytalam prawnika to powiedzial mi ze te faktury (np za ubranka czy cos innego)moga byc z obojetnie ktoreego miesiaca ciazy. nie łam ex bo go nie zmienisz a on i tak traci najwiecej. i nie przejmuj sie gadaniem ludzkim oni i tak beda gadac. nie ma na to rady, tylko szkoda ze swych problemow nie widza.
ja autko kupilam w listopadzie zeszlego roku (a prawko mam od dawna) na poczatku wydalam na filtry i jakas pompe, plyn do chlodnicy i kupilam dwie opony zimowe. na lato mialam kupic opony letnie ale cala ta sytuacja sprawila ze lato przejezdzilam na zimowkach. i tyle nie psuje mi sie. od listopada zrobilam juz okolo 10tys km. tyle ze paliwo kupuje ale i tak jezdze na ukrainskim paliwie, wiec taniej jest. a wygoda jest jak tralala teraz tym bardziej mi sie przyda gdy bede sama z dzieckiem
przyszlamama26 gdy bedziesz sie starac o becikowe to najpierw trzeba wypelnic formularz o zasilek rodzinny. w tym przypadku w mopsie ciebie i dzieciatko beda traktowac jako odrebna rodzine. bedzie ci potrzebne z urzedu skarbowego zaswiadczenie o uzyskanych dochodach za rok2008. jesli nie przekroczysz kryterium dochodowego to zasilek rodzinny zostanie ci przyznany, wtedy tez mozesz sie starac o dodatki do zasilku rodzinnego czyli becikowe i z tytulu samotnego wychowywania dziecka. to jest wszystko na jednym formularzu, zaznaczasz odpowiednie rubryki.
ja jeszcze jednej kwestii nie rozgryzlam, i bede sie musiala o to dopytac. moze ty masz kogos kto wie co w tej sytuacji. mianowicie jesli uznanie dziecka bedzie sie odbywac w sadzie to do czasu wyroku (czy jak to sie to tam zwie) ojciec bedzie nieznany czyli moge pobierac dodatek z tytulu samotnego wychowywania dziecka? ale pojawia sie pytanie, bo ja bede sie ubiegac o alimenty od urodzenia dziecka czy wiec czasami nie bede musiec zwracac tej kasy (z tytulu samotnego wychowania dziecka). mi sie wydaje ze nie bo przecierz ojciec bedzie znany od wyroku, niewiem jak to jest.
natomiast jesli bedziec chciala sie ubiegac o pomoc z mopsu (zasilek celowy np) to tu juz moze byc roznie z liczeniem dochodow. jesli mieszkasz w domu, to tam jest mozliwosc wyodrebnienia kuchni masz mozliwosc prowadzenia odrebnego gospodarstwa domowego. jesli mieszkasz w bloku to raczej drugiej kuchni nie ma. jak dla mnie to jest absurd to co mowia u mnie w mopsie niewiem moze u ciebie wystarczy oswiadczenie ze prowadzisz odrebne gospodarstwo domowe (jak pytalam prawnika to powiedzial mi ze jesli oswiadczenie nie wystarczy kobiecie w mopsie to innej rady niema).
u mnie to wyglada tak ze wlasnie w pokoju, w ktorym sie zalatwia zasilek rodzinny kobiecie wystarczy oswiadczenie ze prowadze odrebne gospodarstwo. (to jest korzystniejsze dla ciebie jesli bedziesz sie ubiegac o np zasilek celowy. bo pewnie gdyby doliczyli wynagrodzenia twoich rodzicow to nic bys nie dostala). natomiast w pokoju w ktorym kobieta ma moja ulice juz stwierdzila ze w bloku nie mam mozliwosci prowadzenia odrebnego gospodarstwa. ale ja sie nie dam wpisac jako calosc. tej kobiecie zadalam pytanie a co w przypadku gdy rodzina sie rozpadla facet alkoholik nie pracuje nie jest zarejestrowany w pup nie doklada sie do zycia czy wtedy tez ta kobieta ma jakims cudem zaciagnac tego alkoholika do pup(aby dostac jakos pomoc, trzeba byc tam zarejestrowanym by uzyskac pomoc).
popytaj sie w urzedzie gminy u siebie, moze jest takie cos jak becikowe samorzadowe (od prezydenta czy burmistaza miasta)
ja tez widzialam takie kaftaniki z napisem, ale ja nie kupilam :)

katerinka ja do szpitala od siebie mam ok 3km,(no chyba ze go zamkna,ale mam nadzieje ze poczekaja z tym zamknieciem az urodze :))) wiec moze bedzie i tak ze sama pojade. a co bede dawac na taxi. na poczatku chyba az tak nie boli to przejade te 3km. najwyzej stane na srodku drogi na awaryjnych i bede czekac na karetke :))))
mnie dzis mala mocno napiera glowka, kluje to jak niewiem. ale to chyba nie skurcze bo te co mialam to inaczej czulam.
kupilas ten gumoleon? dobrze ze akurat byl facet i pomogl. mi tez pomogli bez gadania odkopac autko. ale tak jak pisze mloda1 pewnie ze wzgledu na moj wielki brzuch, jakby go nie bylo to pewnie by mi dali lopate i musialabym sama odkopac autko.

inessita ciezarowka ma klopot z zawiazaniem sznurowek. jesienne mialam takie wsuwane, a przez ten snieg sie musze meczyc :)
a jak ty sie czujesz? mam nadzieje ze lepiej. zycze bys wszystko sobie pozalatwiala i odpoczela.
mloda1 a chociaż zalatwilas w tym zusie?dobrze ze juz z wizytami u ortopedy koniec.
tez tak mysle ze wzgledu na moj brzuchol chlopaki mi pomogli. nawet nie uslyszalam tekstu o baba za kierownica. :)

krropelka ja to chetnie bym sie wprosila na bigos. juz jakis czas za mna chodzi a nie chce mi sie zrobic :))
ja to ostatnio mam lenia do gotowania. ciagle stoje przy kaciku mojej Malutkiej i wciaz przekladam tam cos ukladam albo zagladam. narazie jest tam idealny porzadek. tak sie zastanawiam jak tam bedzie wygladalo gdy Martynka juz sie urodzi. :)
 
Ostatnia edycja:
ravenalka no to zapraszam. a jak sie pospieszysz to i na deser sie zalapiesz bo zaraz bede wtawiac do pieca drozdzowki z makiem :-)
anow82 bigosik juz zamrozilam. ale co tam. jak zapukasz do mych drzwi to rozmroze :tak:. a jak zapukasz dzis to drozdzowka tez bedzie :-)

jak ogladam w tv jaka jaka jest pogoda w polsce to masakra. tutaj tez jest wietrznie i deszczysto.no i przymraza. ale poki co zadnych wichur lamiacych drzewa nie bylo.
 
anowi nie uwazam ze jestes paserna bo to nie prawda!
Ale się wkurzyłam bo na rynku kupywałam koc i ubranko dla siebie buty nie wystawiją faktrur ale teraz będę kupywac resztę w sklepie dla dzidzi i siebie pobiorę faktury by ten dziad mi wszytko oddał albo część
Wyklinam go tego skurwys,,,,,,,,,,,,,,,, pozałuje jak nie będzie chciał się przyznac do dziecka ,lub nie będzie sie chciał wstaiwc do sądu na drugi rok!Nie ma zlituj się takich bydlaków jak on to tylko powiesic swinia !
:wściekła/y::wściekła/y:
Ja mysle ze chyba nie wpisywac ojca przy wychodzeniu ze szpitala ja będę kazała wpisac ojciec nieznany mimo ze jest znany ale po cholere mi on ,zamelduje dziecko przy soebie i na swoje nazwisko niech się ludzię smieją ze bylde mnie zostawił
Dam radę ,mam dla kogo Po cholere mi ryczec za takiego bydlaka ,wygrazał mi i wogóle dałam mu szanse zeby było inaczej nie to nie zrobie wszytko by dziecko nalezałao tylko do mnie !Koniec ,niech wpierd,,,,,,,,, kebaby w barach a my z dzidzią nie umrzemy z głody bo nie pozwole !
Sory za moje zachowanie ale mnie poniosło bo mam dość :wściekła/y:
 
Witajcie w piatkowy wieczór,jak ja sie najadlam o moj boze ;-)ja nie wiem jak moj zoladek to znosi ale musze bo jak bede karmic to nie da:-)
no wlasnie u nas taka pogoda i tak dzisiaj pomyslalam ze moze ze wzgledu na te wichury czy powodzie jest cisza ,i zeby sie nic nie stalo u zadnej,ale jak sie odzywacie to jest ok.
jutro corcia idzie do taty i idziemy na spacer a potem ja mam wolne do wieczora,i wiecie co tego wam zycze zeby mimo wszystko wam wszystkim tez sie udalo stworzyc takie relacje jakie my mamy po tylu latach ......
justysia a ja cie ostatnio juz pochwalilam za podejscie do tego ex a ty znowu zaczynasz siebie denerwowac.co ty sie nim martwisz,dasz sobie rade,tylko trzeba chciec.nie martw sie na zapas jak bedzie bo to nic nie daje,
ja mam tez maly dlug ale sie nie martwie,splace go i wyjde na prosta.nie mozna siebie samej dolowac bo na tym traci tez dziecko,minie sporo czasu zanim napiszesz mam go w dupie ale zobaczysz ze warto naprawde i mozna!!!!!!!!! i prosze mi sie nie dolowac tylko cieszyc sie z zakupow dla dzidzi
krropelka ja bym wpadla do ciebie na te pysznosci nawet samolotem bym przyleciala albo lepiej na kurs gotowania;-)a co do ex wredna jestes istotka nie ale tak trzymaj co on mysli ze ty mu bedziesz obiadki gotowac,niech sie napatrzy i powacha bo to mu teraz pozostaje :tak::tak::tak::tak::tak::tak:ahhahahhhaha
mloda to dobrze ze z bioderkami ok,a ty znowu na to szczepienie,jejku ale ten czas leci,a co do siostry to faktycznie mogliby sobie podarowac,nie maja czasu gdzie indziej sie migdalic:) no pogoda to fakt masakryczna ale ja ubralam dzisiaj wygodne buciorki i z mala zrobilismy po przedszkolu maly spacerek,
daj znac jak tam po wizycie,pewnie ex cos wymysli :-)
anowi no mi to maly tak napiera w nocy jak by mnie ktos ciol w brzuchu,a jesli chodzi o ruchy jak to odbierasz,bo moj maly sie bardzo malo rusza teraz az nie raz sie martwie,ale jak pomasuje brzuszek to znaki mi daje kochana istotka,
i musialam jeszcze mocz teraz zrobic a ty robilas cos? a co do dojazdu ja mam moze nie daleko ale sa takie korki w ciagu dnia ze jak bedzie trzeba to naprawde ja tez erke wezwe i na sygnale w try mig dojedziemy:-D:-D:-D
sama100 ja mysle ze mimo wszystko jak masz mozliwosc to podejdz do lekarza,zawsze cie moze zbadac i wogole,lepiej dmuchac. na zimne,
a ty widze juz jestes pozytywnie nastawiona i tak trzymaj:)
gjoasia jak tam samopoczucie ??????????
 
Ostatnia edycja:
Hej:-)
ja dziś cały dzień w biegu i non stop jem normalnie tragedia ze mną:-D ale to dobrze bo długo wogóle nie miałam apetytu i ciągle chudłam:-(

anowi82 ja dziś dzwoniłam do mopsu o tym zasiłku powiedzieli mi to co Ty i pytają czy ojciec jest nieznany to mówię ,że nie i będę starać się o alimenty,więc mam do nich przyjść po złożeniu pozwu z dowodem,aktem urodzenia,swoim zaświadczeniem o dochodach i złożyć wniosek, a jak będę mieć wyrok o przyznaniu alimentów to im przedstawiam i zasiłek zwracają mi za te mce przed przyznaniem alimentów.
bez sensu z tym dochodem za 2008 skoro nie byłam wtedy w ciąży a poza tym sytuacja się zmieniła i teraz jestem bezrobotna :-(
co do kosztów utzrymania i wyprawki robię tak jak Ty,tylko zazwyczaj zamawiam na necie na swoje nazwisko i adres,też mam jak Ty nie jestem pazerna ale teraz od ponad dwóch mcy o nic go nie prosiłam a robiłam badania,prywatnie usg prenatalne,mam anemię i ciągle żelazo biorę,teraz antybiotyk na zapalenie dróg moczowych, i co ?wstaję rano za parę groszy ze stażu z urzędu pracy,nikt mi nie daje i kraść nie chodzę ale nie mam zamiaru odpuścić może w końcu się nauczy,że należy ponosić konsekwencje swoich czynów...................

miłego wieczorku:-)
 
reklama
Hej:-)
ja dziś cały dzień w biegu i non stop jem normalnie tragedia ze mną:-D ale to dobrze bo długo wogóle nie miałam apetytu i ciągle chudłam:-(

anowi82 ja dziś dzwoniłam do mopsu o tym zasiłku powiedzieli mi to co Ty i pytają czy ojciec jest nieznany to mówię ,że nie i będę starać się o alimenty,więc mam do nich przyjść po złożeniu pozwu z dowodem,aktem urodzenia,swoim zaświadczeniem o dochodach i złożyć wniosek, a jak będę mieć wyrok o przyznaniu alimentów to im przedstawiam i zasiłek zwracają mi za te mce przed przyznaniem alimentów.
bez sensu z tym dochodem za 2008 skoro nie byłam wtedy w ciąży a poza tym sytuacja się zmieniła i teraz jestem bezrobotna :-(
co do kosztów utzrymania i wyprawki robię tak jak Ty,tylko zazwyczaj zamawiam na necie na swoje nazwisko i adres,też mam jak Ty nie jestem pazerna ale teraz od ponad dwóch mcy o nic go nie prosiłam a robiłam badania,prywatnie usg prenatalne,mam anemię i ciągle żelazo biorę,teraz antybiotyk na zapalenie dróg moczowych, i co ?wstaję rano za parę groszy ze stażu z urzędu pracy,nikt mi nie daje i kraść nie chodzę ale nie mam zamiaru odpuścić może w końcu się nauczy,że należy ponosić konsekwencje swoich czynów...................

miłego wieczorku:-)
co do dochodu nie martw sie,oni po prostu ci go umożą czyli utraca i nie bedzie liczony skoro teraz nie masz,ja tak mialam tyle ze ja musialam bardzo duzo papierow przedstawic zeby mi tak zrobili,
jedz jedz masz dla kogo:)
 
Do góry