reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samotna Matka- Samotna w ciazy?

Gjoasia HEJ!!! Dzis o Tobie myslalam :D nawet pisalam w poscie, ktory mi sie skasowal :dry: ja bralam dla dziecka pampersy, ubranka (choc NIBY nie trzeba bylo) chusteczki nawilzone, krem na odpazenia, rozek, pieluszki tetrowe dawali w szpitalu.... i chyba nic wiecej a dla siebie majtki poporodowe, stanik do karmienia, koszule nocna(ktora ubralam do porodu) i pidzame ( juz po porodzie :) reczniki, przybory toaletowe, papiery(dowod, ksiazeczka i RMUA), kapcie, klapki pod prysznic, papier toaletowy, wkladki laktacyjne, sztucce(ktorych zapomnialam i mi w szpitalu dali lyzke do ziemniakow :confused2:) kubek, wode mineralna, szlafrok,reczniki, podklady dawali w szpitalu wiec moje sie nie przydaly. to chyba wszystko :)
Jak sie czujesz? Mam nadzieje ze wkleisz nam zdjecia swojej pociechy :D
 
reklama
Witajcie, dlugo sie nie odzywalam ale mialam latania po lekarzach z malym, na szczescie wszystko jest ok, wogle nie mam na nic sily. Czytalam was na biezaco, i postaram sie wam jutro odpisac, dzisiaj juz nie mam sily, bo weszlam do domu 20 min temu.:confused2:
Dwie noce temu Mikolaj spal od 20 do 6.30, az sama nie moglam w to uwierzyc, jednak to byla tylko jedna taka noc, ale wazne ze byla. :-)A tak poza tym to moj maluch nauczyl sie wiele w ciagu ostatnich tygodni, juz potrafi trzymac zabawki, dzisiaj kupilam mu grzechotke i sam ja trzyma i brzeczy. Super, az sie nie moge napatrzec.
Samasamotna masz super corcie, jest urocza,:-) a jak sie sprawuje, karmisz piersia? I jak wogle bycie mama? Ja pamietam ze pierwsze tygodnie to moglam wogle nie spac, tylko zajmowac sie malym i na niego patrzec, a jak dochodzisz do siebie po porodzie? :sorry:
Agugucha gratuluje dobrych wiesci, synek super, ja pamietam kiedy sie dowiedzialam ze to chlopiec byl to luty i bylam taka szczesliwa.:-)
Justysia bedzie dobrze :sorry: ja tez mialam mega swedzenie brzucha, tylko ze mnie swiedzialo cale cialo a najgorzej to nogi i rece i plecy, koszmarne, ale mi pomoglo zmiana oliwki... dziwne. A tycie tyciem, po porodzie zmobilizujesz sie i schudniesz. Glowa do gory!:-)
Gjoasia ja do szpitala to mialam dwie walizki i dla malego pampersy chusteczki krem do pupy, pieluszki tetrowe, kocyk, rozek, ubranka, czapeczka i lapki niedrapki, dla siebie: koszule, reczniki, podklady poporodowe, podpaski, wode, ipod :-pkomorka ladowarka dokumenty aparat poduszke poporodowa i co wazne mydlo bialy jelen. Chyba tyle.
Mloda ja okres to juz dawno temu dostalam, ale pierwszy moj okres to mial 11 dni, masakra i teraz mam juz kolejny, ale chyba juz mniej obfity bedzie, i dobrze, bo zwariowac mozna.
Bezsenna wybacz braku kontaktu. Twoj Kubus wyglada swietnie, ja jutro tez wkleje zdjecia.
Abundzu czytalam o incydencie na placu zabaw, eh, co za babsztyl, ja bym chyba pogonila taka, co sie czepia, jej sprawa, pewnie zazdrosna ze ty z malym sie tak swietnie bawisz, a ona nie :crazy: Nie lubie takich ludzi.
Katerinka to moze juz sie zbliza, skoro w takiej euforii jestes:tak: Fajnie by bylo co?
 
Cześć Mamusie :-)

gjoasia widzę że już prawie na finiszu ... fajnie będziemy czekać na wiadomość od Ciebie jak poszło i na fotki oczywiście :-) ja do szpitala brałam to co dziewczyny i jeszcze kupiłam krem na brodawki bo na początku troszke pękały, wodę mi ciągle mama donosiła bo bardzo chciało mi się pić, no i sporo podkładów.
A co do spiralki to mam nadzieje że jak już się zdecyduje to dobiorą mi odpowiednią, z całą pewnością pójde do jakegoś porządnego lekarza z tym problemem. Narazie jeszcze o tym nie mysle zbyt intensywnie ale za jakiś czas kto wie :-)

Justysia1989 nie zarzekaj się że nie dasz sie dotknąć żadnemu facetowi już nigdy. Minie trochę czasu, wszystko się wyciszy i znowu zapragniesz z kimś być. Ja niestety już drugi raz się rozczarowałam i ex mnie zostawił w ciąży. Tylko tak naprawdę w jaki sposób można coś takiego przewidzieć?? Gdybym tylko mogła, gdybym wiedziała albo chociaż miała jakiekolwiek wątpliwości .... tak gdybac sobie teraz mogę. Ale żyć muszę, teraz mam dwie cudne córeczki dla których musze żyć. Ale z drugiej strony przynajmniej po raz pierwszy w życiu odpowiednio ulokowalam swoje uczucia. Tak ... bo kocham swoje dziewczynki nad życie ... z każdym dniem coraz bardziej i już nie wyobrażam sobie że mogło by ich nie być.
I przypadkiem nie zaczynaj się w ciazy odchudzać, cóż każda kobieta przybiera róznie na wadze ale potem wraca do siebie, dzidzia teraz najważniejsza. Jeśli masz problemy z zatrzymywaniem wody w organiźmie to przede wszystkim unikaj soli i zapytaj w aptece o jakieś zioła moczopędne. Chociaż w ciazy i tak się czesto chodzi do toalety więc może poprostu zapytaj lekarza i będziesz spokojniejsza.

przyszla mama26 samopoczucie które opisujesz jest naturalne dla cieżarnych a i problemy swoje dodają do tego. Ja z reguły też jestem dosyć silną psychicznie babką i raczej wesołą a w ciaży wyryczalam się chyba już za całe życie. Źle mi z tym było okropnie ale przetrwałam. Ty też musisz, zwalaj wszystko na hormony i jakos to sobie to wszystko tłumacz. Na brak energii może jakies witaminki bierz, zresztą ogólnie staraj się jak najwięcej odpoczywać. Zobaczysz że jak urodzisz swoje maleństwo to wszystko stanie na głowie :tak:

mloda1 jejku Twój Nikoś młodszy od mojej Pauliśki a Ty już okres masz. Kurde ja teraz mam normalnie nerwicę natręctw i w pracy latam czesto do ubikacji bo boje sie że pewnie dostane w najmniej odpowiednim momencie. W sumie swojej corci nie karmie piersią cały czas tylko wieczorkiem i w nocy ale okresu jeszcze nie mam. Nie to żebym za nim tęskniła tylko boje się pierwszego po tak długim czasie.

Zaczął się weekend i wiem że większosć z Was nie cierpi niedzieli :-) ja się tym razem wyłamię i na przekór wszystkim powiem że uwielbiam niedziele bo to jedyny dzien kiedy moge pobyć z dziewczynkami :tak: tygodnie lecą mi tak szybko ze nie nadążam ;-) tylko najbardziej brakuje mi porządnego snu ... także brzuchatki korzystajcie póki możecie :-D Pozdrowionka :-)
 
Dziewczyny litości ile tego trzeba brac:((( Normalnie jestem w szoku, powaznie zapomnialam ile tego bylo. Z tego co wiem to moj szpital nie daje ubranek, wiec jeszcze to musze dodac. Zaczelam sie smiac sama do siebie, ze jak lecialam z mlodym na wczasy rok temu to nasz wspolny bagaz wynosil 16 kilo a tu chyba z 30 tego wyjdzie!!!:-D:-D:-D
Kabaretka z tym Ipodem to super pomysl, dzieki za wskazowke bo bym nie pomyslala, a mam w szufladzie omnie to jakies filmiki sobie wgram i jak znalazl na polozniczym.
Ogolnie dziekuje wszystkim za szybki odzew i biore sie za pakowanie.

Kabaretka a jeszcze pytanko: mydlo bialy jelen to do mycia malego??

Mloda: czuje sie dobrze, mam juz rozwarcie na 1cm i w czwartek nastepny mam wizyte. Jak da rade to data 02.10 jest aktualna na porod, wiec moze za tydzien o tej porze bedziemy juz z malenkim. Strasznie bym chciala bo rok temu 02.10 mialam poronienie, wiec chcialabym aby ta data zmienila znaczenie na pozytywne, tym bardziej, ze sa tez moje urodzinki, wiec kiedys za kilkanascie lat bede ruszac w miasto z wlasnym synem swietowac nasze urodziny!!!!

Po porodzie sie odezwe i pochwale swoimi osiagnieciami, czy kogos pobilam, czy kogos wyzwalam itp:)))) Fotki tez dodam, zebyscie mogly podziwiac przyszlego prezydenta Polski:-D:-D:-D ("stare" dziewczyny wiedza o co chodzi:))
 
Ostatnia edycja:
gjoasia ja do szpitala dla siebie biore klapki pod prysznic i kapcie, koszule,szlafrok, majtki jednorazowe, podklady z belli (te pieluszki dla dzieci) i podpaski belli najwieksze (ale nie z siateczka bo odparzaja ponoc i nie perfumowane bo uczulaja podobno) biore tez podklady na lozko nie wymagaja ale daja tylko lignine takze wole miec swoje. ja kupilam reczniki kuchenne do podcierania sie.kosmetyki, plyn do higieny intymnej w okresie pologu, kupilam tez cztery saszetki tantum rosa to jest lek dziala znieczulacjaco leczaco. biore mala butelke wody mineralnej z dziubkiem i wieksze tez, bepanthen (dla dziecka i na sutki). sporo tego ale co tam ja wole miec ze soba. niz ma mi braknac. ja niestety na tate jedynie moge liczyc a jakos glupio mi bedzie prosic go kup mi podpaski.
a dla dziecka biore niedrapki chusteczki nawilzane pampersy i zestaw na wyjscie
 
Ostatnia edycja:
mi minal ten zwariowany dzien ale energie mam dalej:) dokupilam jeszcze dzisiaj poduszke do lozeczka i do wozka,bylam tez na kausi i ciachu w fajnej cukierni w fajnym towarzystwie:))
mloda ja juz troche pisalam o pierwszym ex czyli tatusiu malej,ostatnio przesiedzial troche i teraz z jak by z choinki wyszedl i oczywiscie odrazu do malej,najpierw jak zobaczyl moj brzuszek to ze mna nie gadal tylko sie z mala przywital a dzisiaj juz jakby nic.przjechal po mala i mial ja u siebie,i oczywiscie stare gatki co u mnie i bla bla bla.ale jak szybko wyszedl tak szybko tam wroci:eek: oswiadczyl mi dzisiaj paranoja,ale mala za nim szalona i mocno go kocha mimo ze widzi go raz na wieki ale nie zabronie jej tego ,a ja juz przywyklam do niego na normalnej gatce:tak:
justysia a moze ty tyjesz tak od tych slodyczy na tydzien,moze wiecej powinnas owocow jesc.dla mnie slodycze nie musza istniec ale owoce warzywa podstawa,a nie zawsze mialam zdrowy tryb zycia ale w ciazy owszem,i jak narazie mam do przodu 8,5 kg,co jest sukcesem wagowym przy moich wczesnijeszych stresach.ale wiesz co nie ma sie co martwic na zapas:)
przyszla mama kazdy ma gorszy dzien,a temu nie odpisuj bo ci cham prowokuje i nic wiecej!!! z czasem ci to wejdzie w krew
kabaretka ja juz bym chciala urodzic:) mam coraz wiecej skurczy i boli wiec plus ta energia moze jakas zajawka,jak by tak ruszylo za dwa tygodnie to sie nie obraze juz wcale,:)
a jak twoje samopoczucie?
asuzanna ja nie wiem co to sen teraz,biegam do lazienki w nocy i te bole,masakra,i wiecie co albo przez te moje nerwy ktore mialam mam takie sny ze jak sie budze to patrze gdzie jestem,i sama sie dziwie ze mi sie takie glupoty snia.
a co do niedzieli to ja jej nie cierpie fakt odkad jestesmy sami,chociaz tak naprawde z corcia spedzam kazda wolna chwile i nie robi mi roznicy jaki dzien,juz obmyslamy plan jak sie maly urodzi co bedziemy kiedy robic zeby jej tez poswiecic jak najwiecje czasu:))
 
gjoasia ja do szpitala dla siebie biore klapki pod prysznic i kapcie, koszule, majtki jednorazowe, podklady z belli (te pieluszki dla dzieci) i podpaski belli najwieksze (ale nie z siateczka bo odparzaja ponoc i nie perfumowane bo uczulaja podobno) biore tez podklady na lozko nie wymagaja ale daja tylko lignine takze wole miec swoje. kosmetyki, plyn do higieny intymnej w okresie pologu, kupilam tez cztery saszetki tantum rosa to jest lek dziala znieczulacjaco leczaco. biore mala butelke wody mineralnej z dziubkiem i wieksze tez,

Kochana Ty juz po mnie czy jeszcze ktoras czeka?? A Tamtum Rosa mam bo pamietam, ze przy Piotrku bardzo pomoglo w gojeniu sie ran.

Jutro ide do kina na film "Pierwszy krzyk". Dzisiaj widzialam zajawke w necie i sie zwylam bo to cholernie wzruszajace jak ten maly dzidzius krzyczy pierwszy raz (pozniej jest juz z tym gorzej:)). Ciekawa jestem czy dowiem sie czegos nowego i ciekawego. Wybieracie sie moze zeby to zobaczyc???
 
gjoasia ja mam spakowana torbe do szpitala,i mam taka wielka podrozna,ale mam w niej wszystko,szczerze jak bym na wczasy jechala tyle tego jest ale jak trzeba to trzeba:-) no to trzymamy kciuki :)) ty jestes pierwsza w kolejce;-)
 
gjoasia ja mam spakowana torbe do szpitala,i mam taka wielka podrozna,ale mam w niej wszystko,szczerze jak bym na wczasy jechala tyle tego jest ale jak trzeba to trzeba:-) no to trzymamy kciuki :)) ty jestes pierwsza w kolejce;-)

Nie cwaniakowac dziewczyny, jeszcze pamietam swoj pierwszy porod i jakos mi sie tak do konca to nie spieszy:))).
Co do wielkosci toreb to pamietam tylko tyle, ze pielegniarki sie darly, ze dziewczyny wielkie torby mialy i strasznie im to przeszkadzalo. Niestety pielegniarki lubia sobie pogadac pod noskiem i pokomentowac pewne sprawy, dlatego balam sie, ze z tego co pisalyscie na forum to ta torba rzeczywiscie robi sie ogromna. Ale kochana jak Ty masz wilka torbe to powolam sie na Ciebie i dam Twoj numer telefonu jakby sie jakas czepiala, to im wytlumaczysz co i jak. Ja nie bede miala na to sily po porodzie:-D:-D:-D:-D
 
reklama
Niestety pielegniarki lubia sobie pogadac pod noskiem i pokomentowac pewne sprawy, dlatego balam sie, ze z tego co pisalyscie na forum to ta torba rzeczywiscie robi sie ogromna.

Moja torba też była ogromna i piguły też brzęczały ale miałam to gdzieś :-D teraz w szpitalach są takie warunki że lepiej mieć wszystko ze sobą :-) i miałam też ksiażke, krzyżówke, kupe muzy w telefonie a wiecie co robiłam prze te wszystkie dni w szpitalu ... wpatrywałam się ciągle w Pauliśke i nie mogłam się na niczym innym skupić :-D
 
Do góry