reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samotna Matka- Samotna w ciazy?

reklama
mloda mozesz przypomniec jaki masz kolor wozka? mozesz jeszcze dostac tysiac (jesli nie przekraczasz dochodu z opieki to jest jesli nalezy ci sie zasilek rodzinny to mozna sie starac o zasilek z tytulu urodzenia dziecka)
co do wychowawczego, tez slyszalam ze trzeba przepracowac 6mcy ale podobno do tego tez sie wlicza (ze pracowalas u tego pracodawcy zasilek macierzynski ) zapytac zawsze warto. moze akurat przedluzy ci ta umowe ale to trzeba sie wypytac przed narodzinami dziecka. i dobrze wyliczyc. bo wychowawczy jest platny przez dwa lata i plus macierzynski to prosic trzeba o umowe na 2,5roku. dyrektor moze sobie pomysli ze beszczelna jestem ale z 2,5 roku bedzie mozna zjechac np do 1,5 roku. bardzo bym chciala cosik takiego wykombinowac. wiadomo do lat pracy ci sie liczy, potem mozna jeszcze (po wychowaczym na kuroniowke pojsc) wiem ze to nie duze pieniadze. ale jesli nawet pojde do pracy to po pierwsze ciezko mi bedzie zostawic polrocznego bobaasa. a pracy w ustrzykach za wielkie pieniadze nie znajde bo u nas ciezko z prcaca. a po drugie nawet robiac prosty rachunek bede miec 960zl na reke czesc bede musiec dac na opiekunke i na jedno mi wyjdzie czy bede siedziec na wychowawczym czy kuroniowce te same pieniadze zostana raczej mi w kieszeni. a tak to przynajmniej dziecka dopilnuje
gjoasia wyzal sie napewno ci pomoze. znajdz sobie moze sobie jakies zajecie, ja to jak mam dola to ide do dzieciecego i kupuje jakis ciuszek dla malutkiej i mi lepiej
 
abundzu gratuluje 4 :-). niestety z wszelkimi zapomogami, stypendiami itp. to tak jest na ogole, ze nie trafiaja one do tych, co ich naprawde potrzebuja i najbardziej na nie zasluguja. tu w szwecji ciut inaczej, bo da sie cos z panstwa wyszarpac. ale tez sparwiedliwie to nie jest. ja jestem na socjalu, bo nie mialam innego wyjscia. kiedy ex mnie zostawil to on pracowal a ja akurat nie. zreszta tutaj to w ogole jest porabane z czasem ciazy. nie ma czegos takiego jak ciaza zagrozona... kobieta moze sobie isc na zwolnienie w oststnim m-cu ciazy. a jak pojdzie cwzesniej to nikt jej za to nie zaplaci :no:. u mnie na dzis jest tak, ze dostaja od panstwa kazse na r-ki i zycie. starcza, ale nie sa to wcale duze pieniadze. a na okolo roi sie od takich co maja po 2 m-szkania. soacjal im oplaca oba a oni jedno puszczaja na lewo coagnac z tego kase. plus masa innych ciemnych kombinacji. i widze jak sie rozbijaja dobrymi autami. i na taki widok mnie telepie :wściekła/y:
mloda1 nie lubie tej Twojej kolezanki :wściekła/y:. ja Cie bardzo przepraszam za okreslenie, ale moim zdaniem to chamka :angry:. wcisnala Ci wybrakowany (bo jak to inaczej nazwac bez butelek!!) laktator i to za cene w sumie wysoka. i niestety wyglada na to, ze w sumie wyjdzie Cie to drozej. kurde. powinna Cie uprzedzic, ze butli nie ma i spuscic z ceny znacznie (o ile w ogole Ci go nie sprezentowac). a co do torby od wozka... az mnie zirytowal Twoj opis :wściekła/y:. jak chciala ta torbe miec to mogla wprost powiedziec, ze chca ja sobie zachowac do innego wozka, obizyc Ci cene i spoko. a nie tak bezczelnie klamac. zwlaszcza, ze masz mozliwosc skontrolowania tego... normalnie ja bym chyba jej powiedziala badz napisala co o tym mysle. choc skoro umie tak postapic to pewnie i zadnyi slowami by sie nie przejela...
a ja dzis bylam na standardowym badaniu sluchu z moim synkiem. i mi go przy okazji zwazono, zmierzono. ma 8030g i 69cm :tak:
asuzana jak impreza? uadala sie? a Ty pewnie padlas po tym wszytskim i nie masz sil nam nic napisac ;-)
 
gjoasia po to jest to fprum by wylewac swoje zale. a silna jestes na pewno. juz z tyloma rzeczami sobie poradzilas :tak:. tylko czasem przychodzi taki dzien, ze sie ta sile gdzies zatraca. i wtdey jest takie uczucie, ze nad niczym nie panujemy... hormony, samotnosc - to czasem musi dac o sobie znac. ale zawsze potem wychodzi sloneczko :tak:
a ja dokleje Wam radosna buzke mojego synka podczas jedzenia porannej kaszki :-)
a druga to jak dzis stal na korytarzu w przychodni. a poniewaz obok niego jest moj ex a nie chce Was zadreczac patrzeniem na jego facjate to go nieco zretuszowalam :-D
 

Załączniki

  • jem.jpg
    jem.jpg
    26,8 KB · Wyświetleń: 32
  • stoje.jpg
    stoje.jpg
    20,7 KB · Wyświetleń: 40
neonka ja tez szukalam pracy w ciazy (ja o tej ciazy wiedzialam bylam juz u gin ale pracodawcy nie powiedzialam). ja zanim zrobilam taki "przekret" poszlam do prawnika. chcialam wiedziec czy za to cos mi grozi czy bede miec problemy. prawnik powiedzial ze nim mi nie grozi. tylko bym uwazala na siebie w tej pracy. zaczelam szukac pracy wszedzie. i wzieli mnie do sklepu. ja po czterech dniach poszlam na zwolnienie lekarskie. ale o jednym niewiedzialam, mianowicie jesli ostatnio pracowalas wiecej niz 30dni temu to za zwolnienie w pierwszym miesiacu pracy nikt ci nie zaplaci (jest to tzw okres wyczekiwania). np prace podjelas 29.06 pracowalas tydzien czasu potem poszlas na zwolnienie. to za tydzien czasu dostaniesz wynagrodzenie, ale do czasu 28.07 za zwolnienie lekarskie nikt ci nie zaplaci (ten okres wyczekiwania)ale pozniej beda placic.
jesli masz umowe o prace na okres probny ktory trwa dluzej niz jeden miesiac, albo jest to umowa na czas okreslony. to jest ona automatycznie przedluzana do dnia porodu.
ale w dniu w ktorym konczy ci sie umowa (np masz umowe 29.06 - 29.08 to dnia 29.08 musisz byc w ukonczonym 13tc, albo ukonczonym 4miesiacu ciazy). dowodem na to bedzie zaswiadczenie ze jestes w ciazy, wyda ci twoj prowadzacy gin napisze w ktorym tyg ciazy jestes ewentualnie na kiedy jest planowany termin porodu
jeszcze jedna wazna rzecz. jesli do porodu zostalo ci 7miesiecy zapytaj o ubezpieczenie dodatkowe zaplacisz skladki ale po porodzie mozna dostac fajna kase. moja siostra pracowala w tesco i dostala w 2005roku trzy tysiace za urodzenie dziecka. a teraz napewno wiecej. za ta kase spokojnie wyprawke mozesz dziecku kupic.
jakbys czegos nie rozumiala pytaj chetnie odpowiem
urlop macierzynski trwa 20tyg wysokosc jest taka jakbys wynagrodzenie dostawala.
urlop wychowawczy ja zrobilam przekret ale pojde i poprosze dyrektora moze mi przedluzy umowe (ale dokladnych szczegolow jeszcze nie znam). tym bardziej ze jesli jestes na urlopie wychowawczym skladki pracownicze placi skarb panstwa. a jesli nie przekraczasz dochodu to z urzedu gminy mozna dostac 400zl.


Anowi dziękuję, wiele mi rozjaśniłaś. Z tego co piszesz wychodzi, że abym dostała normalne wynagrodzenie to muszę przepracować co najmniej miesiąc i dopiero iść na zwolnienie?
O tym dodatkowym ubezpieczeniu coś tam słyszałam ale wyleciało mi to z głowy, to jest coś takiego jak od nieszczęśliwych wypadków itd.? Pytam, żebym wiedziała jak zapytać ew. pracodawcę, nie sugerując mu ciąży... :)
Jeszcze jedno- z tego co mi wiadomo nie przysługiwałby mi urlop macierzyński czy jestem niedoimformowana? Jak to z tym jest? Przepraszam, że tak wypytuję ale widzę tu osoby kompetentne i ogarnięte w temacie :))
 
Ostatnia edycja:
Krropelka niestety tak trafilam, mialam kupic wozek od kuzynki, ale ten mi sie bardziej spodobal no i mam! juz jej napisalam, ze nie musiala klamac, przeciez sama wiem jak dobrze miec taka torbe przy wozku, ale wystarczylo powiedziec cos, okazalo sie ze jest pazerna, widocznie liczyla sie z tym ze jak powie ze nie ma torby to bede chciala mniej zaplacic, moze dlatego wyslala do mnie z tym wozkiem chlopaka, a sama nie przyjechala, ahh..... juz dam sobie spokoj kupie torbe i nie chce sie klocic, nie mam zamiaru znizac sie do jej poziomu.A poza tym to duzy juz ten Twoj synek, szybko rosnie :)
Anowi wozek jest koloru oliwkowo-smietankowy, ma tez akcenty pomaranczowe, nie mam pojecia jak to powiedziec :) masz racje z tym przedluzeniem umowy, pracowalam w hotelu ponad rok, moze mi pojda na reke, przeciez oni nic nie straca na tym, a kto pyta nie bladzi :D zapytam czy jest taka mozliwosc, po mordzie nie dostane, a jak dostane to bede miala na niego haka i podpisze umowe hehe
 
mloda1 ja dlugo nie mialam torby do wozka, bo w komplecie nie bylo a taka dokupiona byla dosc droga i nie na moja kieszen wtedy. w sumie nigdy nie dokupilam takiej typowo do wozka. za to wynalazlam w garderobie taka czarna torbe sporawa z mnostwem przegrodek. mnie sie sprawdza :tak:. a moze zamiescisz fotke wozka?
ehh... a ja jakos za Ciebie nie moge przezyc tej pindy Twojej kolezanki :wściekła/y:. nie wiem po ile sa torby do wozkow w polsce, ale tu do akta graco kosztowala 160zl jakby przeliczyc na polskie...
 
Krropelka ja tez nie moglam uwierzyc ze ktos z kim spedzilam cale dziecinstwo nagle odstawia takie numery :/ 160 zlotych to dosc drogo na torbe do wozka :/ jesli beda nadal takie ceny (mam nadzieje ze nie) to kupie jakas zwykla torbe, ktora nie koniecznie bedzie pasowac do wozka, ale bedzie :) dolacze fotke wozka o ile mi to wyjdzie ;)
 

Załączniki

  • wozek.jpg
    wozek.jpg
    3,1 KB · Wyświetleń: 48
troszke maly wyszedl :) jeszcze raz wrzucam, mam nadzieje ze widac dobrze, jak nie to zrobie jeszcze raz fotke :)
 

Załączniki

  • wozek1.jpg
    wozek1.jpg
    20,5 KB · Wyświetleń: 41
reklama
Do góry