reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samotna Matka- Samotna w ciazy?

oj, widze APPLE82 ze hormonki Ci niezle wariuja; dasz rade - juz niedlugo; juz za chwilke zobaczysz swoja kruszynke i miejmy nadzieje, ze nie zapomnisz tego nigdy w zyciu - oczywiscie ze wzruszenia i radosci; a pozniej to w sumie z gorki - czas przy dziecku leci jak szalony;
 
reklama
a ja od urodzenia używam mydła dla dzieci w kostce i jest dobrze - wyfdajnie i bardzo oszczędnie. Dopóki włoski były króciutkie myłam je także mydłem w kostce. Oliwkę faktycznie można zastąpić jakąś emulsją do kąpieli (zamiast bardzo drogiego Oilatum można kupić Sofeo - ma identyczne składniki a jest tansze) można też kupić w aptece parafinę kosmetyczną (w wielu szpitalach tym smaruje sie dziecko po porodzie) i dolewac do wanienki własnie parafina... a oilatum i sofeo to nic innego niż parafina właśnie... z tym, że ta kosmetyczna kosztuje kilka złotych a za oilatum 500 ml trzeba dać ok. 50.. :-) Ja jednak do roku używałam tylko oliwki, bo dla nas jest lepsza do masażu, który codziennie wieczorem w ramach relaksu przed snem serwowaliśmy Zuzance. W chwili obecnej stosujemy zamiennie oliwkę lub jakiś balsam (ostatnio Linomag Emulsja -Ziołoleku).
Jak chodzi o producenta Nivea nas uczulała, Hipp też. Najdłużej stosowalismy kosmetyki niemieckiej firmy Bubchen, ale mielismy dostęp do przywożonych bezpośrednio z Niemiec, które za połowę ceny w PL miały od 2 do 5x większą objętość...
Pampersów też nie ma co na zapas, czesto uczulają... u nas najpierw były w użyciu te formy pampers, potem huggiesy a ostatnio (nie żeby przez krysys :-D) sprobowalismy biedronkowych i okazały się REWELACYJNE i 20 pln tansze na paczce :-)
na początek napewno trzeba liczyć od 6-8 szt. dziennie..
Do pupy od 2 lat używam jednego specyfiku - Sudocremu. Pudełko za ok 35 pln starcza nam na pół roku, moze troche dłuzej.. ale napewno na początek warto kupić jak najmniejsze - na wypróbowanie. Linomag schodził u nas jak woda, a krem przeciw odparzeniom z Nivea nie da się na malym tyłeczku rozsmarować taki jest gęsty.... najfajniejsze są te robione, szpitalne :-)

a wogole to artykuły dla dzieci, kosmetyki, jedzonko - wszystko wygląda na półkach tak kusząco kolorowo ze czasem naprawdę trudno jest się oprzeć. Pare razy zdarzyło mi się kupic coś zupełnie niepotrzebnie i tylko sobie potem plułam w brodę :-)
 
ale macie rozped :) czlowiek spedzil dzien poza domem. a teraz caly wieczor czytam Was.
kolko poporodowe- nie mialam, ale przyznam, ze zalowalam, ze nie mam. na poczatku naprawde trudno znalezc sobie dogodna pozycje do siedzenia. ja spedzilam 4 dni w takim hotelu po porodowym i tam byo takie gabkowe koleczko. zabieralam je ze soba nawet idac do stolowki na posilki (bo jak wybralam sie bez to siedzenie na krzesle bylo tortura i tylko myslalam by zjesc jak najszybciej by nie musiec siedziec).
herbata z kory debu - slyszalam, ze nasiadowki z takiej herbatki pozwalaja szybciej wygoic sie ranie. ja owszem kupilam, ale nie bylo mi dane zastosowac. jak wrocilam z malym z jednego szpitala to pobylam jakies pol h w domu i juz musialam jechac do innego gdzie soedzilam kolejne 2 dni. a jak juz dotarlam do domku to juz tez najgorsze dni mialam za soba.
ale uzywalam zel do higieny intymnej z kory debu- i bardzo sobie chwale
majtki - ja mialam ze szpitala takie reformy bardzo wysokie i z nogawkami niczym krotkie spodenki- to bylo z jakiejs siatki przypominajacej zwykly bandaz - i to byla rewelacja - majty byly nieuciskajace a jednoczesnie swietnie trzymaly te wielkie podpaski. przewiew bardzo dobry. no i latwo bylo przeprac i szybko wysuszyc. nosilam je jeszcze sporo po porodzie- polecam
warto miec te duuze podpaski specjalne po porodowe. takie "zwykle" sa na poczatek zbyt krotkie i waskie. ale nie potrzeba ich jakos bardzo duzo, bo potem juz leje sie coraz mniej.
no i bardzo wazne jest dobre osuszanie rany po myciu - ja robilam to suszarka nastawiona na zimne wianie - bo wiadomo, ze nie sposob porzadnie wytrzec sie recznikiem.
dobrze tez jest miec w szpitalu cos na pekajace brodawki- ponic niektorym sluzy bephanten - ja osobiscie mialam cos tam innego.
co do kosmetykow dla dzidzi to trudno mi sie wypowiadac, bo wlasciwie nic zbytnio nie sluzy mojemu synkowi.
 
Agazoja dziekuje. Ja z mala latałam po sklepach jak skonczyła miesiąc. Nie dlatego ze jestem wyrodna matka ale po prostu nie miałam innego wyjscia. Oczywiście nie po jakims centrum w weekend tylko do osiedlowych sklepikow po chlebek itd. U nas sudokrem się nie sprawdzil. Moja pediatra opierniczyla mnie za jedzenie ryby. Powiedziala ze to zle i kazala przezucic się na gotowanego indyka. Troszke pomoglo i kolek było mniej. Tez gotuje na parze bo zdecydowanie lepszy smak maja warzywa w ten sposób przyrządzane.
Apple mnie tez brzuch bolał pod koniec ciazy. Strasznie popekała mi skora i rozstępy krwawiły. Okropne to było. A krocze musi się rozciągnąć. Cierpliwosci, za chwilke urodzisz.
AbEjA zdecydowanie ciezko sie oprzec. Moja mala ma 10 gryzaczkow bo wszystkie takie sliczne byly:laugh2:. A i tak woli obgryzac swoje paluszki:-p:-p
 
oj, rzeczywiscie dyskusja na forum dosyc dosyc.... nawet te juz zajete mamusie zaczely sie udzielac - milo moc byc z Wami i moc sie i pochwalic i wyzalic;
AdiLea - ja z rybami sprobowalam, bo juz sama nie wiedzialam co mam jesc, zeby Malemu pomoc; zobaczymy co bedzie; zreszta gdzies ostatnio slyszalam czy czytalam,ze ryby trzeba jesc - nawet matka karmiaca - zreszta w kazdym temacie co osoba to opinia;
AdiLea - mam takie bardziej prywatne pytanie, wiec jak chcesz to odpowiedz tutaj albo na pryw; bo czeka mnie zlozenie pozwu o alimenty i o ograniczenie praw; a pytanko wiaze sie: jaka wysokosc alimentow moge sie starac?? jak myslisz??
 
Oj przepraszam miałam Ci wysłac ten pozew. Napisz mi swojego majla na priv to przesle. Nie wiem o ile bo to zalezy od jego zarobkow. Np u mnie jest taka sytuacja ze ex-tatus jest biednym studentem co do żadnej pracy sie nie nadaje wiec placa mi jego rodzice. Im wiecej wpiszesz tym lepiej tzn w granicach rozsadku. I super by bylo gdybys miala rachunki bo to bardzo ulatwia sprawe.
 
Dzieki wam wszystkim za pomoc, porady w sprawach zakupowych. Wy macie zdecydowanie wiecej doswiadczenia, bo latwo mozna w tych zakupach sie zatracic, tyle jest rzeczy, a skad mozna wiedziec, czy sa potrzebne czy jednak nie. Ja kupilam juz dosc sporo rzeczy, ale nie bede przesadzac w dalszych zakupach, w koncu w dzisiejszych czasach to nie problem pojsc do sklepu i kupic co trzeba. A mama bedzie blisko by mi pomoc, wiec nie musze sie martwic. :-)

Apple82 ja tez jestem zdania ze to moje pierwsze i ostatnie dziecko :sorry: Pomimo iz ciaza nie byla straszna pod wzgledem dolegliwosci fizycznych, ja po prostu chyba nie lubie tego stanu :baffled:
 
A do mnie wczoraj odezwał się eks :sorry:.Prosił o spotkanie,zgodziłam się ....
Nie wiem co mam sobie teraz o tym wszystkim myśleć :wściekła/y:,nie odzywa się ponad 4 miesiące a teraz znowu wpieprza się z buciorami w nasze wydawało by się ostatnio dość poukładane życie :-(. Chcę być tatą dla maleństwa.....
Z jednej strony jestem szczęśliwa bo obejdzie się to wszystko bez sądów i Kubuś powinien mieć tatę....
Trochę uczucia wróciły jak go wczoraj zobaczyłam....
Dotykał brzuszka.....
przepraszam was że to wszystko jakieś takie chaotyczne ale nie potrafię pozbierać myśli....
 
reklama
Do góry