reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Samotna Matka- Samotna w ciazy?

Wiem, że bez sprawy sądowej się nie obejdzie, dlatego zaraz po porodzie czeka mnie masa stresu dla mnie i dziecka mojego.
Jest tyle rzeczy, których jeszcze nie wiem, np. czy zaraz po porodzie w szpitalu trzeba podać dane ojca, może wiecie coś na ten temat?
 
reklama
reni witaj na forum.
co do ewentualnych badan dna, absolutnie nie pisz w pozwie że ty chcesz badań dna. bo jeśli ty o to zawnioskujesz (poprosisz) w pozwie TO TY ZAPŁACISZ za badania dna.wprawdzie jeśli się okaże że on ojcem jest to kasę będzie musiał Tobie oddać. ale nie łatwo ci będzie wyszarpać te kasę (w 2009 roku samej zaliczki na poczet badan dna ex zapłacił 2tyś zł, ile w sumie za badania to nie wiem)
 
anowi82 witaj, na to mam jeszcze trochę czasu, rodzę w październiku ( na sam koniec), na szczęście mam kolegę, który jest pranikiem więc o stronę prawną nie muszę się martwić, ale bardzo dziękuję za słuszną uwagę:)
 
inamorate dziękuję:)
Czy w takim razie do ustanowienia ojcostwa przez Sąd moje dziecko będzie miało w dokumentach wpisane "ojciec nieznany"?
 
Szok, ja nie wiem takich podstawowych rzeczy, ale to dlatego, że nigdy mnie to nie dotyczyło.
Przydatne to forum:-)
Wiecie może w takim razie co z aktem urodzenia, przecież tam są szegółowe dane rodziców.
Chociaż słyszałam, że na to jest pół roku, czyli zdążę przejść przez sprawy sądowe, ponieważ by dostać alimenty on musi zostać uznanym jako ojciec - dobrze to rozumiem?
Przepraszam za te męczące pytania, ale jestem przerażona i zielona, a nie wiem gdzie szukać jakichkolwiek informacji:-(
 
Szok, ja nie wiem takich podstawowych rzeczy, ale to dlatego, że nigdy mnie to nie dotyczyło.
Przydatne to forum:-)
Wiecie może w takim razie co z aktem urodzenia, przecież tam są szegółowe dane rodziców.
Chociaż słyszałam, że na to jest pół roku, czyli zdążę przejść przez sprawy sądowe, ponieważ by dostać alimenty on musi zostać uznanym jako ojciec - dobrze to rozumiem?
Przepraszam za te męczące pytania, ale jestem przerażona i zielona, a nie wiem gdzie szukać jakichkolwiek informacji:-(
zeby zglosic dziecko w urzedzie jest chyba 14 dni od narodzenia,twoje dane beda pelne,w rubryce ojca tylko imie,ale po sprawie jak bedzie uznane ojcostwo to dane ojca zsotana wpisane do aktu wiec sie nie martw:)
 
dokladnie na zgloszenie dziecka masz tylko 14 dni i ze wzgledu na to ze nie jestescie malzenstwem ojciec musi potwierdzic lub zaprzeczyc ojcostwu jesli sie nie wstawi do urzedu ta sprawe zalatwi sad ale to niestety trwa
 
reklama
W moim przypadku, ojciec dziecka się nie stawi, bo najpierw muszę go poszukać, gdyż zwiał by żona się nie dowiedziała o mnie ( dodam, że ja o niej tez nie wiedziałam). pewnie jak już się znajdzie będzie się domagał testów by mnie upokorzyć za to, że nie posłuchałam jego "dobrej rady" i nie pozbyłam się dziecka.
CZyli rodzę, robię testy i wtedy Sąd orzeka co nastąpi.
 
Do góry