reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samotna Matka- Samotna w ciazy?

reklama
honey nie. nie wiem, czy jesteś na płatnym, czy na bezpłatnym, bo ja coś dostawałam, ale nie pamiętam, czy to było z racji wcześniejszego stażu, czy z racji płatnego wych., ale odkąd jestem na bezpłatnym to niestety nie.
 
honey jezeli wychodzi ci ze caly rok bylas na wych czy platym czy tez nie to zwrotu nie ma zadnego.Ja w atmtym roku dostalam tyulko dlatego ze 5mies bylam na macierzynskim a pozniej na platnym wch i juz za to nei dostalam. W tym roku nic nie dostaje bo caly zeszly rok bylam na wych
 
Hej, tez sie zastanawialam co u Katerinki,bo dlugo sie nie odzywa,
a przy okazji chcialam zapytac o zgode na paszport/dowod


hej a co chcesz wiedziec ?? ja robilam sadownie i wygralam :)


nie siedze juz teraz tak na kompie,bo dochodze do siebie a wlasciwie dbam bardziej teraz o siebie,bo zdrowie zaczelo siedziec,tepo ,nerwy nieustanne w domu itp daly o sobie znac cisnieniem!!!
wiec tabletki,odpoczynek i jeszcze raz odpoczynek,wiecej snu i luz blus totalny i JEST OK ale jak wiecie poki sie nic nie dzieje to czlowiek to olewa albo lekcewazy
a dwa ciagla walka z czytaniem i cwiczeniami malej

do tego zalatwianie roznych spraw, zalatwilam dodatek do mieszkania i w tamtym roku dostalam 40 zl a w tym 140 zl:laugh2::laugh2::laugh2: a dochod mam taki sam wiec bez komentarza,ale sie ciesze jak nic

zalatwilam tez do konca sprawe z poradnia malej i jej sluchem ,mamy juz opinie i mala ma pelna terapie w szkole zajeciowa, 3 razy w tygodniu do tego ja z nia cwicze codziennie czytanie i robimy rozne rzeczy i widac efekty ale tak naprawde zmudna praca ale sie oplaca :)
 
Carlaa to co piszesz o tych podwyżkach i rachunkach to szaleństwo!!! :szok: u mnie w pracy grozą powiało budowa żle idzie i mają być zwolnienia....... aż mi się nie chce myśleć......
katerinka111 to zdrówka i spokoju choć pewnie będziesz miała biegania przy tych zajęciach, no ale warto, no i 140 to już coś bo te 40 szkoda słów....
 
hej a co chcesz wiedziec ?? ja robilam sadownie i wygralam :)
wiem,ze trzeba zatytulowac zgoda o wyrobienie paszportu i o to wnosic w pierwszym punkcje,
pisac o wydanie wyroku zaocznie?? a moze o zwrot kosztow 40 zl?? i na pewno zwolnienie z kosztow sadowych??
to nie pierwsza sprawa,wiec dam kopie aktu urodzenia, orginal do wgladu
krotkie uzasadnienie i cos jeszcze???
 
wiem,ze trzeba zatytulowac zgoda o wyrobienie paszportu i o to wnosic w pierwszym punkcje,
pisac o wydanie wyroku zaocznie?? a moze o zwrot kosztow 40 zl?? i na pewno zwolnienie z kosztow sadowych??
to nie pierwsza sprawa,wiec dam kopie aktu urodzenia, orginal do wgladu
krotkie uzasadnienie i cos jeszcze???



heh ja dostalam zasadzony zwrot ale do dzisiaj nie widzialam na oczy kasy :) wiec na to nie licz i napisze ci jak ja to mialam mniej wiecej ,moze sie jeszcze komus przyda


miasto,data

sad ,nazwa
adres

Wnioskodawczyni : dane twoje z adresem

Uczestnik postępowania: dane exa adres


WNIOSEK O ROZSTRZYGNIĘCIE O ISTOTNYCH SPRAWACH DZIECKA

Wnoszę o :
wydanie zgody na wystąpienie o paszport dla małoletniej .... ur. ...... w ..... córki ( imie matki i nazwisko) i ( imie ojca i nazwisko) z pominięcięm zgody uczestnika postępowania.

Uzasadnienie

Małoletnia imie i nazwisko dziecka ur........ jest córką wnioskodawczyni i uczestnika postępowania.
Dodód : odpis aktu urodzenia ,
Wniskodawczyni zamierza wraz z małoletnią w niedalekiej przyszłosci wyjechac na wycieczke do ... na zaproszenie znajomych ,Do tego celu małoletnia potrzebuje dokumentu -paszportu,na podstawie którego będzie mogla wraz z matką przekroczyć granicę.Ponadto małoletnia będzie miala możliwość wyjazdów na zagraniczne wycieczki szkolne ,poniewaz od wrzesnia br. zacznie naukę w szkole.Na chwile obecna corka nie moze uczestniczyc w wyjazdach zagranicznych.
Uczestnik postepowania nie chce wyrazic zgody na wydanie małoeltniej paszportu.W przeszlosci wniskodawczyni podjęła juz próbę wyrobienia stosownego dokumentu,jednakże uczestbik postępowania odmówił podpisania wnisoku,uzasadniając to obawą,iż wnioskodawczyni wywiezie dziecko i już nie wróci.
W tym miejscu wniskodawczyni oświadcza,iż planowany zagraniczny wyjazd będzie miala charakter wyłącznie tymczasowy i turystyczny.W żadnym razie wnioskodawczyni nie zamierza zamieszkać z małoletnią zagranicą.
Z tego też względu z uwagi na brak zgody uczestnika,będącej przeslanką do wystąpienia o paszport wnioskodawczyni zmuszona jest o wystapienia z niniejszym wnioskiem do sądu .

W załączniku :
- odpis wniosku,
- dokumenty powołane w uzasadnieniu
 
data sąd w prawym rogu
wniso ,i uczestnik na srodku z odstepami

i co tam nie napiszesz o wszystko bedzie cie pytac ,a do kogo tam a skad znasz ile itp , bardzo szczegołowo ,nie wiem jak jest jak ktos na chce stale wyjechac
ja uzasadnialam tanimi przelotami wizzara ,zmiana otoczenia i odpoczynku itp
moj es szedl w zaparte i probowal mnie oczernic ,zglosilam sprzeciw ze panu to sie chyba poprzestwialo bo nie utrzymujemy zadnych kontaktow i nie zna mojego otoczenia ,wiec postawil go sedzie do pionu i wskazal o czym jest sprawa :-)


a jeszcze nie dawno ex mowi do mnie jaki ja bylem glupi ,moglem sie zgodzic i nie robic cyrkow,no mogl ALE JA NIE ODPUSZCZE NIC !!!!!!!!! i nie zaluje :))))))))
 
reklama
Carlaa a u nas przygotowania pelna para :) W koncu kupilam sukienke slubna - w sumie nie planowalam, ale jak przymierzylam to byla taka ladna, ze sie zdecydowalam. Dzisiaj wybieralysmy ozdoby do wlosow dla mnie i Sary, mamy juz obraczki, mamy restauracje i fotografa. Nie mam butow, ale mam nadzieje, ze w weekend uda mi sie to zalatwic, bo nie chce wydawac bajonskiej sumy na biale buty, ktore pewnie nie beda czesto noszone. Zalatwiam jeszcze tort i powinno byc ok. Lista gosci zamknela sie w 25 osobach(w tym 3 dzieci), koszt wyszedl okolo 1000 za obiad, plus okolo 150 za tort plus sukienka i akcesoria, wiec troche wiecej niz chcielismy, ale chyba w sumie i tak niewiele jak na slub. Sukienka jest boska - byla przeceniona z 3500 na 500, wiec mialam duzo szczescia.

A poza tym Mloda ciagle cos "choruje" - napisalam w cudzyslowiu, bo nie choruje na tyle zeby dostac antybiotyk lub siedziec w domu, ale dosc zeby kaszlec w nocy i byc marudna w dzien ;) Nauczyla sie recznie pisac mama i tata, wiec kazdy rysunek swoj opatruje slowem "mama" nawet jesli jest to samolot lub co gorsza - dinozaur :p (teraz sie ucza o dinozaurach w przedszkolu).

Ja koncze przygode z funduszem, zrobilam sobie juz umowe na pelna kwote - duzo latwiej nam teraz bedzie dostac taki kredyt, jakiego potrzebujemy (chociaz kto wie ile tak naprawde potrzebujemy :)

Jak skonczymy sprawe slubu i kredytu to wezmiemy sie za adopcje, ale poki co nie wiem od czego zaczac.
 
Do góry