reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samotna Matka- Samotna w ciazy?

Szanowna Pani moderatorko fiskusek1988-zrobiłaś "niedźwiedzią"przysługę juulce ,łącząc wątek "zostałam sama w ciąży" z "samotną matką". Julki świat runął i czuje się skrzywdzona,wykorzystana i bezsilna.Natychmiast przyszły jej z pomocą inne dziewczyny /nie tylko samotne/. Starały się podnieść ją na duchu i pokazać,że da sobie radę.
A co zrobiła Pani moderatorka? Wsadziła ją w wątek matek i dyskusję o spiralach i tabletkach anty.W jednej chwili zamilkła juulka i dziewczyny,które jej pomagały.Następnym razem trzeba się zastanowić nad pochopnymi "złotymi działaniami".

Lezka, na poczatek prosze o troche nizszy ton do jak napisalas " Pani moderatorki" prosze o zapoznanie sie z regulaminem forum babyboom,potem o wypisywanie madrosci,na temat tego co robi moderator. A tak wogole watek do ktorego zostal dolaczony temat "julki" nosi nazwe " samotna matka- samotna w ciazy.!
 
reklama
Elena to mnie teraz zdziwiłaś bo czytałam na necie jak zabrane to nie może starać się o alimenty a jak ograniczone to owszem, mi to do głowy nie przyszło by wyciągać rękę po kasę dziecka którym się nie interesowałam, ale wiadomo co strzeli chłopu który miał gdzieś własne dziecko na starość do głowy
juulka poczytaj właśnie że dziewczyny były w takiej sytuacji jak dziś ty a niektórym los na drodze postawił nowych partnerów o wiele bardziej wartościowych tak że wszystko przed tobą :-)
 
Jaimis niestety nawet jeśli prawa zostały odebrane to on może w przyszłości podać syna o alimenty. Nawet jeśli nigdy wcześniej nie interesował się synem jak w waszym wypadku. Takie durne prawo. Moja matka była w tej sprawie u adwokata, bo ma obawy, że jej matka może tak postąpić.

ciocia moja miala taka sama sytuacje ale ojciec jej nie ma praw to z jakiej okazji ma placic na niego teraz??
Nie placi niczego a tak to mop-s do niej lecial od razu bo tatus w zlej sytuacji stoi finansowej.
 
ta ojciec stary biedny zchorowany i niedobre dziecko nie chce się zatroiszczyć, a jak był czas kiedy on był potrzebny dziecku nie miał chęci, każdy zbiera owoce swoich czynów jak kogoś się krzywdzi może to wrócić ze zdwojoną mocą :-p
 
"Skutki pozbawienia władzy rodzicielskiej
Jeśli ojciec twojego dziecka został pozbawiony władzy rodzicielskiej, traci on prawa,
które z niego wnikają. Oznacza to, że od tej pory nie będzie mógł uczestniczyć w wychowaniu
dziecka, zarządzać jego majątkiem, występować w jego imieniu, a ty nie będziesz musiała
uzgadniać z nim żadnych decyzji dotyczących np. miejsca zamieszkania dziecka, wyboru szkoły,
wyjazdów itp. Ojciec dziecka nie traci praw i obowiązków wynikających ze stosunku
rodzicielskiego (bycia biologicznym ojcem), w dalszym ciągu jest on zatem zobowiązany do
alimentacji, a dziecko zachowuje prawo do dziedziczenia po ojcu.
Powinnaś wiedzieć, że pomimo pozbawienia władzy rodzicielskiej, ojciec dziecka może
w przyszłości domagać się od dziecka alimentów na siebie oraz może po dziecku dziedziczyć.
Ponadto w dalszym ciągu ojciec dziecka ma prawo osobistych kontaktów z dzieckiem, chyba Ŝe
zakaz takich spotkań zostanie wydany przez sąd w wyroku pozbawiającym go władzy bądź w
późniejszym postępowaniu.
Pozbawienie władzy rodzicielskiej nie jest stanem nieodwracalnym. Jeżeli ustanie
przyczyna, która była podstawą jej pozbawienia, sąd może przywrócić władze rodzicielską, jeśli
dojdzie do wniosku, że jej przywrócenie jest w danych okolicznościach zgodnie z dobrem dziecka."
:angry::angry::angry::angry::angry: normalnie jestem w szoku,1000 osób mi mówilo co innego:no:
pełny link http://www.cpk.wroclaw.pl/pub/prawo/rodzice_i_dzieci.pdf
 
Ostatnia edycja:
wiecie co ja Wam powiem ze prawo mamy naprawde zryte , my Wszystkie przechodzilysmy same wiemy co . ale stane w obronie tatusiow choc by z dwuch wzgledow , naszego Devilka i mojego M . co przezyl Devil my tu wiemy , ale widze na swoim przykladzie jak moj walczy z ta swoja s**ka o syna przeciez to jest jakies chore , ile lez i bolu widze to tylko ja wiem . wiec co tu duzo mowic prawo jest nie sprawiedliwe ale dla obu stron .............
 
Margolcia mi chodzi raczej o taka sytuacje ze facet ma w d..wszystko nie odzywa sie,nie placi a pozniej chce byc wielkim tatusiem...to jest bez sensu:/ jak ojciec ineteresuje sie dzieckiem ,placi itp to sad mu praw nie zabierze.
 
Margolcia mi chodzi raczej o taka sytuacje ze facet ma w d..wszystko nie odzywa sie,nie placi a pozniej chce byc wielkim tatusiem...to jest bez sensu:/ jak ojciec ineteresuje sie dzieckiem ,placi itp to sad mu praw nie zabierze.

ja to doskonale rozumiem i jestem jak najbardziej za naprawde , bo to nawet nie ma co gadac !!!!!!
ale faceci ktorzy chca nie maja praw i to jest nie sprawiedliwe .......
 
reklama
Do góry