reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samotna Matka- Samotna w ciazy?

Hej dziewczyny,
czytam tak o alergiach u Waszych maluszków. Powiedzcie mi kiedy te alergie się ujawniły???Jak rozpoznac astmę? No bo mój mały świszczy na wydechu, szczególnie jak leży na pleckach albo noszę pionowo. Jak śpi to tego nie słychać, ale śpi na brzuchu. Dostał zmianę mleka na bebilon pepti, robię 2 razy inhalacje pulmicortem, w razie ataku ( mam nadzieje ze nie bedzie potrzebny) berodual i dwa razy dziennie ketotifen ( czy jak sie ten syrop zwie) Nie miał nigdy wysypek, tylko dużo potówek i czasami sucha skóre tu i ówdzie. Co polecacie do kąpieli? słynne oilatum?? On ma dopiero 3,5 miesiąca:-(a tu już takie leki co o tym sadzicie??? Wogóle pediatra chciała mnie wysłać na obserwację z małym do szpitala:szok:ale sie nie zgodziłam, jeszcze mi tego potrzeba zeby przebywac wsród chorych dzieci i pobytu w szpitalu. Pozdrawiam


oj wiem o czym mowisz, moj kubus to sie tyle nacierpial przez durnych lekarzy ze szok,najgorsze bylo jak krzyczal z bolu,rzucal sie a ty jako matka jestes bezsilna, moj to juz uczulony na wszystko co mozliwe,nawet na leki na alergie,wiec walka bedzie cala czas i nie wiadomo co tak naprawde mu pomaga a co nie, do tego doszla watroba z ktora narazie odpukac jest dobrze
nikt ci nie stwierdzi ze tak male dziecko ma astme bo nie ma takich badan dla takich maluchow i tak naprawde to leczenie w ciemno, jak chca cie wziasc na diagnostyke to ja bym sie zgodzila,bo ile mozna futrowac takiego maluszka,
a przeciez lekarz ktory ci przepisal inhalacje tez do konca nie wie,
moj moze sie dusic ,kaszlec jak piesek za przeproszeniem a nigdy osluchowo nic nie ma,na rentgenie czysto i nigdy nie wiem kiedy sie zacznie jakis atak dusznosci, robilam mu inhalacje bardzo dlugo ,byl czas ze do 6 razy dziennie:wściekła/y: bo tak kazali ,taka mieli taktyke i wtedy pomagalo, teraz nie widze zadnej roznicy wiec przestalam, dostaje tabletke na noc i spi po tym ale za to ma wysypke,wiec z kazdej strony cos,
jest duzo artykolow na ten temat ,moze chyba dwie strony wczesniej mozi wkleila linka na te temat
jesli chodzi o oilatum itp, mialam wszystko i stanelo na linomag do kapieli jakies 9 zl a tak samo natluszczajace
udanej imprezki:)
 
reklama
Candy to jakaś nie życiowa jestem widocznie, chrzest i tańce?? Dla mnie paranoja, robienia z chrztu imprezy rangi wesela. Wierzę że nie możesz się doczekać, ale mnie się w głowie nie mieści coś takiego. Mam inne podejście do takich spraw. Mój kuzyn robił chrzciny dla syna tam gdzie miał wesele. Dla mnie zrobił pokazówkę i tyle. Wesele co innego, a chrzest to zupełnie inna bajka. Ale widzę ze teraz to jest modne, skromność odchodzi do lamusa.

A ja jestem innego zdania:-)
Dlaczego chrzest ma byc skromny???
Uwazam ze chrzest to najwazniejsze wydarzenie w życiu rodziny tzn. pojawienie sie nowego czlonka.To czas radosci i szczescia ze pojawilo sie nowe życie i ze zostało przyjete do kosciola.I trzeba z tego sie cieszyc ile sie da a nie jakies skromne po cichu.
Gdybym sama miala wiecej kasy i inna rodzinę to tez bym huczne chrzciny urzadzila,niech przyjmuja w swoje grono nową osóbke:-)

Natomiast komunia to wcale nie musi byc taka huczna.Dziecko juz wiele rozumie i powinno skupic sie przede wszystkim na samym sakramencie a nie na tym ile mam gosci i co kto mi dal w prezencie.

A wesele.No cóż.Ja tam tego wcale bym nie wyprawiala.To wcale nie taki szczesliwy dzien.Nie wiadomo jaki ten mąż sie okaże albo ile to małżeństwo bedzie trwalo.Dzis wesele a jutro rozwod:-D.Ale to nie oznacza ze jakos tam bym nie uczcila tego dnia.
Ale na pewno bylby najskromniejszy.

Candy,udanych chrzcin i milej zabawy:tak:
 
yenna1 chyba też bym się nie zgodziła iść na obserwację do szpitala pójdziesz ze zdrowym a cholera wie co załapie, kiedyś za moją zgodą wydłużono małemu antybiotyk aby uniknąć szpitala i się udało. A mojego jak kąpiel odrazu w wannie smaruję oliwką na mokrą skórę i jedna z moich ulubionych to kauflandowska niedroga i naprawdę tłusta bo te niektóre to jak woda.
I mam nadzieję że u waszych dzieciaczków będzie jak u mojej koleżanki jej córka była alergiczką ciągłe inhalatory i leki a teraz jest w 4 klasie i od jakiegoś czasu praktycznie nic tak że może niektóre organizmy się uodparniają?

yenna1 i ślicznej pogody w niedzielę i żeby to był dla was piękny dzień :-)
fikusek1988 to nie daj się choróbsku
 
A uodparniaja. Moje bylo strasznie alergiczne (chociaz teraz jak czytam o Kubusiu, to u nas byl pikus). A teraz juz wszystko je. czasami robi sie brzydka skora, ale nie wiem czy od jedzenia, czy po prostu taka ma - wymagajaca. My gotujemy kisiel z maki do kapieli, jak mam lenia to oilan albo oliwka. A czasem oliwka na mokre cialo, to fajnie dziala. Poki co diete ma normalna, tylko staram sie nie przeginac z mlekiem (ona moglaby ciagle mleko), bo leciutka nietolerancja jeszcze jest.

Ja juz po powrocie z Londynu - bylo tak cudnie, ze szkoda gadac...Juz czekam na nastepny wyjazd. Tesknie za moimi teatrami :) Obkupilam sie jak dziki osiolek, bo tam maja swietne rzeczy, glownie ubrania. Kupilam dzieciowi zamowione lalki z musicalu "nightmare before christmas" - teraz moj dziec chodzi z lala umarlej kobiety i faceta-szkieleta.....Ot, takie ma upodobanie ;)

Co do crztu, co kto lubi. Ja malo sie czuje katoliczka, wiec to bardziej wzgledy tradycyjne przewazyly i rodzinne. Slub pewnie zrobie duzo wiekszy, jak juz w koncu dojdzie do tego cudu :p Ale tez bez przesady - elegancko, a nie do zapicia ostatniego. I bez zespolow disco :)

Chyba jakis powazny temat mnie ominal, ale nie do konca sie orientuje, bo posty sa skasowane ;) To sie nie bede wymadrzac. Zmykam do pracy, bo dzisiaj na 9:30.
 
katerinka jaimis dzięki
Co do szpitala staram się narazie uniknąc go, mały jeszcze nie zaszczepiony nawet drugą dawką szczepień.
katerinko kupię może ten linomag do kąpieli, chociaż używam linomag bobo z różową nakrętką do kremowania małego ale ta sucha skóra gdzieniegdzie i tak jest, może go to swedzi...Myślałam też o kosmetykach z rossmana bez parabenów itp, ale może ktos ma jakieś sprawdzone kosmetyki nieuczulające na suchą skórę.
charlene zazdroszczę wypadów do Londynu, zatrzymujesz się tam na kilka dni?? naprawdę opłaca się porobić zakupy na miejscu wraz z przelotem? małą pewnie zostawiasz w Polsce wtedy
charlene chodzi Ci o krochmal??bo krochmal tak naprawdę wysusza skóre, dobry jest na potówki podobno, choć u nas nie pomógł, ja próbowałam kąpać małego w płatkach owsianych, tylko nie zawsze jest czas i ochota na przyrządzenie
fikusek dużo zdrówka
 
Fikusek fajnie, że życie sobie układasz.
Katerinka, a myślałaś o zastrzykach odczulających ??? Może Ty coś jesz co szkodzi dla Kubusia ??? U nas był problem z czerwonym pępkiem, suchą i zaczerwienioną skórą na zgięciach stópek (obok kostek). Wiedziałam, że jest uczulony na mleko, ale jakoś do głowy mi nie przyszło, żebym przestała jeść masło. Odstawiłam i problem zniknął.
Jaimis alergia nigdy nie minie, tylko się utajnia. Dobrze, że smarujesz oliwką na mokre ciałko - skóra więcej wilgoci zatrzymuje.
Candy udanych chrzcin.
Zdrówka chorowitkom.
 
katerinka jaimis dzięki
Co do szpitala staram się narazie uniknąc go, mały jeszcze nie zaszczepiony nawet drugą dawką szczepień.
katerinko kupię może ten linomag do kąpieli, chociaż używam linomag bobo z różową nakrętką do kremowania małego ale ta sucha skóra gdzieniegdzie i tak jest, może go to swedzi...Myślałam też o kosmetykach z rossmana bez parabenów itp, ale może ktos ma jakieś sprawdzone kosmetyki nieuczulające na suchą skórę.
charlene zazdroszczę wypadów do Londynu, zatrzymujesz się tam na kilka dni?? naprawdę opłaca się porobić zakupy na miejscu wraz z przelotem? małą pewnie zostawiasz w Polsce wtedy
charlene chodzi Ci o krochmal??bo krochmal tak naprawdę wysusza skóre, dobry jest na potówki podobno, choć u nas nie pomógł, ja próbowałam kąpać małego w płatkach owsianych, tylko nie zawsze jest czas i ochota na przyrządzenie
fikusek dużo zdrówka

yenna moja tez byla alergikiem jak byla mala, zreszta do dzis dnai ejst tylko w duzo mniejszym stopniu. wspomnialas o kosmetykachz rosmanna ja polecam, te zwykle niebieskie, moja nawet na nivea i bubchen( czy jak to sie pisze) byla uczulona a te wcale nie podraznialy
 
elena kubus jak skonczyl 3 miesiace to ja wtedy zaczelam normalnie jesc i nigdy nie mial wysypki,wzdec,nie wiem co to zaparcie u niego,zreszta teraz juz zapomina o cycu
a o zastrzykach nie wiem nic,mozesz cos podpowiedziec

a my dzis na spacerze spotkalismy siostre exa i zaprosila nas na kawe ,oczywscie po godzinie zjawil sie tatus a nie widzial malego od 1 czerwca, maly na niego najpierw krzywo patrzal a dopiero po pol godzinie podszedl i usiadl na kolano,przygladal mu sie i patrzal ,ja sie nasmialam,
i wyobrazcie sobie ze chce nawiazac kontakt i zajac sie malym i ja mam sie zastanowic czy mu na to pozwole,ma zadzwonic w wekend, mowie dozyj wekendu a potem porozmawiamy
 
reklama
charlene ja też zazdroszczę wypadów za morze:tak: ja nigdy nie byłam a mam kuzynkę i się zastanawiam czy na wiosnę sobie jej nie odwiedzić. Latasz samolotem tam a byłaś sama czy z pewnym panem? ;-)
 
Do góry