reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samotna Matka- Samotna w ciazy?

reklama
a ja mam mega zapalenie spojowek ale na chwile musialam wejsc na kompa bo umre:-D

asw witaj na forum:) masz historie podobna do mojej i wiesz co DLA MNIE NAJWAZNIJESZE SA DZIECI DLA MNIE,kazde z innym ale czy to wazne??? ja zyje swoim zyciem,problemow co nie miara ale jak sie chce jak piszesz mozna wszystko:-):-):-):-):-).teraz mi juz synek podrosl wiec zajmuje sie teraz soba i kazdy jest zadowolony:)
co do tego klubu super sprawa,szkoda ze mieszkam blizej:)
charlene ja na takie pomysly jestem za ale nie wiem ile by mi taki bilet wyszedl a mieszkam na polnocy wiec jak sie zorientuje i nie zbankrutuje hehe to dam ci znac,
jesli chodzi o silownie i aerobic chodze regularnie,:-)zjechalam juz 2,5 kg bez jakiejs wiekszej diety,mam jeszcze wiecej energi i schodza ze mnie nerwy tam,mam coraz lepsza kondycje :) na biezni juz bez zadnego ale ide 55 minut i mam chrapke na wiecej wiec same plusy
orchidea mi kumpel mowil ze baba go chciala wycyckac na alimenty ale udalo sie jej tylka za 3 lata wstecz
mlodamama no chroni ciebie jakies prawo z dzieckiem ale w takiej sytuacji to dowiedz sie w meldunku
 
Ostatnia edycja:
asw tu sie siedzialo o kazdej porze dnia i nocy:-) mozna poznac wspaniale mamy i miec wsparcie
z mozesz mi powiedziec jak to jest z otwarciem swojej dzialalnosci ,bo mam taka propozycje zeby wejsc w biznes ale obawiam sie oplat i tej calej papierologi,czy to skomplikowane i czy bralas dotacje np na cos
 
Moje drogie czy któras z Was posiada wzór pisma o uregulowanie kontaktow z dzieckiem oraz o ograniczenie wladzy rodzicielskiej?? Nigdzie nie moge znalesc a jest mi potrzebne :(
 
katerinka ja mam firme. jednoosobowa dzialalnosc. poszukaj u siebie w miescie firm które zajmują sie pomoca w tworzeniu firm. i na parp podaje linka Akademia PARP - Szkolenia internetowe Akademii PARP. zaloguj sie poczytaj. tu na parpie, bardzo konkretnie piszą. nie ma przekłamań, czy nieaktualnej wiedzy.

a i jeszcze dodam jeden link Szkolenia EFS: zawodowe, bezpłatne, darmowe, szkolenie: Warszawa, Kraków - Inwestycja w Kadry- Inwestycja w Kadry - Szkolenia - To się opłaca tu są fajne szkolenia. może w twym miescie znajdziesz cos ciekawego dla siebie.
w rzeszowie jest rzeszowska agencja rozwoju regionalnego. oni organizuja szkolenia jak załozyc i prowadzic wlasna firme.
tak samo bedzie w twoim miescie. tylko nazwa miasta i agencja rozwoju lokalnego.

tyle ze w rzeszowie facet w tej "poradni" byl nieco niedouczony. dlatego wazne jest aby skonsultowac wiedze jeszcze z kims. naprawde polecam szkolenia parpu, tam wiedza konkretna. a jak chcesz szczegółów to szukaj organizacji, które by pomogly.

papierologi prawie że niema. jesli chodzi o zarejestrowanie firmy, to jeden wniosek.
dotacja z pup, nie bój sie brać. np obawa a co jak firma nie bedzie przynosic zysku. musisz przetrzymac rok i wowczas kasy nie bedziesz musiec zwracac. np firma nie przynosi zysku, ty idziesz do jakiejs dodatkowej pracy, oplacasz i juz. a z czasem moze sie w firrmie rozkreci.

niewiem co ci jeszcze napisac/. napisz konkretne pytania to chetnie odpowiem

ja mam firme od tego kwietnia. dniówka po odliczeniu kosztów fajna. (jak dla mnie) wiecej anizeli dniowka za najnizsza krajowa. dopiero zaczynam. i wierze ze z czasem bedzie jeszcze lepiej. i JESTEŚ NA SWOIM. nie ma szefa, zyski dla Ciebie. tyle że jakość twej pracy, przekłada się na zyski.
i nie muszę żebrać w caritasie czy mopsie

Mamy które szukają pracy, naprawdę próbujcie otwierać firmy. jak masz pomysl i chce Ci sie, to dasz rade. tylko musisz to lubić, umieć (np malować)



miska82 a jesli moge zapytać, jak było na rozprawie? ciężko, czy nawet nawet?
ja się zbieram by ograniczyć władzę. ale po tej wojnie w sądzie to ciągle odwagi mi brak. brr jak jeszcze o tym pomyślę to mam gęsią skórkę

wniosków w necie o ograniczenie wladzy jest pelno. ale ty chcesz wzor by połączyć te dwie kwestie?
wiesz ja czytam te strone http://forumprawne.org/prawo-rodzinne-opiekuncze/ i tam piszą by Matka sie nie wychylała z wnioskiem o uregulowanie kontaktów, to ojcu jak cos nie pasuje to ma isc do sadu.
dziecko masz małe, z tego co pamietam slubu z ojcem dziecka nie masz, dziecko nie kojarzy tatusia to jakie on podstawy ma by dziecko zabierac? wg mnie prawie zadne.

nie dawaj dziecka i tyle. a jak on ma problem to niech idzie do sadu. takie moje zdanie. jednak tak z praktycznej strony tego nie przechodzilam. ale moze zapytaj na tym prawniczym forum??
 
Ostatnia edycja:
anowi co do rozprawy o alimenty to az tak żle nie bylo- w sumie nie do konca jestem zadowolona z wysokosci alimentow no ale coż odwolam sie za 6mc bo teraz chyba juz nie moge- sytuacja sie u nas zmienila..... wiem wiem miałam dać wam znac ale ostatnio glowy nie mam do wielu rzeczy. Moja mala ma refluks moczowy II stopnia i musi byc pod opieka poradni nefrologicznej :( Plus jest taki ze mamy miejsce w złobku, długo się mala nie nachodzila walczymy z infekcja :( Pozdrowionka i obiecuje czesto zagladac.
Może macie racje- moze sie wstrzymam z tym pozwem :)
 
mialabym pracowac u kogos ale na wlasnej dzialalnosci ,zeby ten ktos nie placil mega zusu,musialabym tez wziasc dotacje na jakas maszyne i tam bym pracowala w dogodnych mi godzinach,ale czego sie boje
-ile i jakie ponosze koszty oprocz zusu 350 zl przez dwa lata
-czy musze miec jakies papiery zeby wziasc dotacje,np konkretny zawod zeby kupic maszyne
- i zakladajac ze bedzie szlo, a jak nie to potem czy bez problemu mozna to zamknac czy isc potem na kuronia
- I CO NAJWAZNIEJSZE CO Z MOPSEM? w duu z rodzinnym ale co np,z zaliczka,jak sie rozliczac z dochodu?
poczytam te linki ,ale jak sami wiecie bedzie ktos nie douczony czy cos i dupa blada i mozna sie wpakowac, mam tez swoje pomysly,mam prawko i cos w tym kierunku mozna by poloczyc,bo szczerze mam dosc sluchania nad glowa i robienia 12 h
 
Ostatnia edycja:
o dotacji niewiem bo się nie starałam

tak jak pisalam najpierw popatrz na szkolenia parpu (ja znalazlam szkolenie co mnie interesowało) a tam wiedza jest na bardzo wysokim poziomie.
i np chciałam sie dowiedziec o formie opadatkowania wiecej. wiec poszlam do ksiegowej po szczególy
czyli na parpie zarys ogolnej wiedzy a jak cie interesuja jakies szczegóły to do specjalisty

ja mam ksiazke przychodow i rozchodow. dalam do prowadzenia ksiegowej. tu sporo mozna wrzucic koszty, np ewidencja przebiegu pojazdu i inne

koszty to zus, jak pisalas. a reszta zalezy co robisz. konto bankowe np w mbanku za darmo prowadzenie. ewentualnie ksiegowa (ja wole dac ksiegowej niz tracic czas na ksiegowosc na ktorej sie nie znam)
i podatek. jak masz dochod, czy przychod (zalezy jaka forma opodatkowania)

wiem ze jak masz firme to na kuronia isc nie mozesz bo nie oplacasz skladki na fundusz pracy

jak ma sie dotacje (wiem ze np z rzeszowskiej agencji rozwoju lokalnego trzeba firme prowadzic rok, potem mozesz zamknac i nie zwracasz dotacji) niewiem jak jest w pup

mops. jesli chodzi o FA, tam dochod jest wiekszy. niewiem szczegolow. ale oczywiscie musisz im zglosic ze prowadzisz firme.

nie ma co sie bac ze sie wpakujesz w goowno. poprostu jak chodzi o informacje. np czytasz na parpie, idziesz do ksiegowego, zadasz mu kilka pytan co przeczytalas na parpie, jak odpowiedzi są zbiezne z info z parpu jest ok. dla pewnosci idziesz do drugiego ksiegowego. sprawdzasz zdobyta wiedze i juz.

co do zwrotu dotacji. trzeba przeczytac regulamin. wiedziec w jakich momentach trzeba zwracac kase. i tak jak napisalam. np gdyby nie szlo. nie zamykaj dzialanosci, tylko idz do jakiej pracy, płać to co masz placic. i probuj rozruszac firme

Katerinka ty masz gadane, jestes bezposrednia dasz rade. ja nie jestem tak silna jak ty. a jakos daje rade. a ty bys dala rade o wiele lepiej niz ja.
moje poczucie wlasnej wartosci strasznie polecialo po tej sprawie z ex. i to mnie ciągnie też w dół.
a ty masz exow gdzies, wiec tylko do dziela

a w spółke też bym sie nie pchała zbytnio, po pierwsze wieksze koszty, bo trzeba spolke zarejstrowac itp

a maszyne czesto biora w leasing. popatrz sobie na to.
 
reklama
no wlasnie senk w tym ze ja mam pracowac w pewnym miejscu,kupic maszyne i miec swoja dzialalanosc,u mnie tez cos ostatnio otworzyli takiego gdzie mozna zasiegnac poracy,wlasnie rano odnalazlam to na necie,:-)
macie to obcykane i dobrze wiedziec co i jak,a czego nie brac czy brac,ja w kazdym razie moglabym to zaczac zaraz po wychowawczym ale ewakucajca jeszcze bedzie kuron i mam czas na sprawdzenie tego wszystkiego,bo ja potrzebuje dochod i nie chce sie wpakowac w bagno z dwojka dzieci
anowi nie wiem czemu ty sie caly czas martwisz tym exem twoim,w duu z nim,nie macie kontaktu,wlasnie teraz robiac cos dla siebie dajesz sobie dowod tym ze potrafisz zyc bez niego i jest ci zbedny w zyciu tak jak te moje razem dwa wziete hehehee
 
Do góry