reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samotna Matka- Samotna w ciazy?

Candy , ale jak to powiedzieli zeby nie ruszac? Tzn co? W ogole nie kapac dziecka porzadnie??

Te mazie ciężko schodziły, pytałam czy mam to sukcesywnie i delikatnie wymywać. Odpowiedz była, że nie ! nie ruszać pod paszkami w pachwinach, że to samo zniknie wrrrrrrrrrrrrrrrrrr ! myłam ją tam, ale nie wymywałam i nie wycierałam tych mazi tak jak mówiła no i efektem było, że jak już kazała mi położna jak najszybciej to wymyć, zmyć, ale delikatnie, bo na pewno ma już odparzenia pod tym, i tak było.
 
reklama
candy ja nie wiem w jakim ty szpitalu rodzilas,ja pierwszy raz o takim czyms szlysze,tym bardziej ze oni sami kapia dzieci i nie ma mowy o takim czyms.tym bardzie ze jest sie tam pare dni,wiec nie rozumiem czegos takiego,z ze dzieciatko trzeba dokladnie obmywac i dobrze wytrzec ale delikatnie to normalne
fikusek maly jest na samym orsalicie i dostal troche piersi,ale w nocy bylo lepiej,dzis juz tez mija kolejny dzien
orchidea dzieki,u mnie epidemia tego,w przedszkolach wszedzie,wlasnie dzwonila ciotak ze mala tez dostala a w sobote maja wyjezdzac,to chyba nici z wyjazdu
a ja sie dziwie ze maly dostal w szpitalu!!! wsciec sie mozna.ale wole byc z nim w domu niz w szpitalu i jakies dziadostwa tam zalapac
ja tez to przeczytam,ale jak takie dzieci moga tak cierpiec..te nasze problemy to nic w porownaniu do tego co czuja inni...

a dzisiejsza noc spokojna,kubus wymeczony nawet spal a rano wstalismy o 9.30 ,:szok: ale dostal dzisiaj znow goraczki i dalej lezy,
 
Ostatnia edycja:
Te mazie ciężko schodziły, pytałam czy mam to sukcesywnie i delikatnie wymywać. Odpowiedz była, że nie ! nie ruszać pod paszkami w pachwinach, że to samo zniknie wrrrrrrrrrrrrrrrrrr ! myłam ją tam, ale nie wymywałam i nie wycierałam tych mazi tak jak mówiła no i efektem było, że jak już kazała mi położna jak najszybciej to wymyć, zmyć, ale delikatnie, bo na pewno ma już odparzenia pod tym, i tak było.

Moze źle ich zrozumialas???Mojej np. nie kazali mazi plodowej wymywac tylko z krocza,mialo samo zniknac i z czasem zniklo(zabezpiecza przed infekcja) a tak to dokladnie dziecko myc.Polozna przed wypisaniem ze szpitala dokladnie poinformowala co i jak.

Katerinka,to po takich ostrych objawach to dziw ze dziecka w szpitalu na dluzej nie zatrzymali.A szczepilas na rotawirusa???
Ja swoja szczepilam ale slyszalam ze mimo to moze zachoroqac tylko lagodniej przechodzi objawy.Narazie poki co nie miala nawet zwyklego kataru.

A ja dopiero wczoraj dostalam wyrok z sądu.Szok.Rozpawa byla 19 listopada i przez ponad miesiac doprosic sie wyroku nie moglam i dopiero wczoraj dostalam.Pobieglam zaraz do MOPS a tam babka do mnie z pretensja czemu tak płóźno przynosze.Nie rozumieli ze jakto wyrok tego samego dnia prawomocny a ja otrzymuje go dopiero teraz.Chyba uwazali ze mi sie nie chcialo.Ciekawe czy teraz za styczen kase dostane??:)
 
Rosi, skoro dostarczyłaś wyrok w styczniu to powinnaś dostać kasę, ja też jakoś pod koniec miesiąca zaniosłam, wtedy już nie dostałam, ale w styczniu miałam wyrównanie za grudzień, także spokojnie powinny Ci się pieniądze za styczeń należeć.
 
Katerinka, eh szkoda słów :) jeśli chodzi o mnie i opiekę nade mną po operacji itp. to SUPER ! ciut gorzej z Paniami na noworodkach ;/

Rosi, pytałam dokładnie i wiem co to pacha, szyjka itp, a po 2 byłam 5dni w szpitalu i tak jak pisze Katerinka, jak oni myli moją małą, że tydzień po powrocie do domu zmywałam jej to i miała odparzenia ;/
nie ważne :)

Dziś Zuzu kończy 3tyg ;p rośnie mi księżniczka !
ale mam wrażenie, że jej się dzień z nocą pomieszał ehhhhhhhhh śpi teoretycznie od rana z małymi przerwami aż do teraz, ciekawe co będzie w nocy hahaha...
 
Ostatnia edycja:
dzis dzwoni do mnie pani z paszportow i mowi wiem ze ma pani troche klopotow ale dzwonie z dobra nowina MAM DLA CORCI PASZPORT,WLASNIE KURIER PRZYWIOZL :-)
ja mowie co ? tak szybko,dziekowalam kobiecie i mowie pani to chyba z ksiezyca spadla i bardzo dziekuje,sa jednak dobrzy ludzie na tym swiecie a ona mi nalezy sie pani :)
jednak widzicie da sie wszystko zalatwic chociaz czekalam na paszport prawie pol roku ale kobitka przyspieszyla,kupie jej normalnie czekolade za to:)

rosi wiesz co ja bym sie bala z malym w szpitalu zostac w takim zarazkach,jest tak wymeczony i oslabiony ze pewnie bym tam zalapal jeszcze jakies zapalenie pluc czy cos nie daj boze gorszego,ja juz przeszlam z moja mala jak i z kuba rozne sytuacje,ktore mnie narazie nie przestraszyly,choc wiadomo sie martwie i nie trace zimnej krwi wiec oni tez jakos inaczej do tego podchodza i wola zebym byla w domu a dwa nawet i gdyby byloby juz naprawde zle to w kazdej chwili moge jechac bo jestem tak umowiona
na rotawirusa nie szczepilam,jakos sceptycznie podchodze do tych dodatkowych szczepien,bo wiem ze ludzie po nich i tak choruja,zreszta mam dwojke wiec jak jedno cos przyniesie to jest duze ryzyko ze drugie zalapie
co do mopsu u mnie jest ze jesli do 20 danego mieciaca cos zaniesiesz co brakuje kasa jest do konca miesiaca a jak nie to nadplacaja na przyszly,wiem ze to marne pocieszenia i pewnie potrzebujesz kasy to zapytaj wprost kiedy ona bedzie'
a jak nastepnym razem bedzie sie ciebie pytac o jakis papier to powiedz ze ma sama jechac albo zadzwonic,przeciez maja uprawnienia i sie zamknie,ja jak slysze mops i widze to zaraz dostaje bialej goraczki :-)

a kuba dzisiaj wstal na chwile ale przeszedl kawalek i usiadl ,biedulek ,ale dzis juz chcial piers i dalam mu pare razy troche popic i dalam troche marchewki ugotowanej z ziemniaczkiem bo jak patrze na niego to nie moga uwierzyc,dziecko ktore biega za dwoch tetni zyciem teraz lezy i sie nie rusza ,popil tez dzisiaj tego plynu i daklam mu lacidofil z woda'
a swoja droga bylam dzisiaj w aptece,zaplacialam za 2 opakowania lacidofilu,czopki,syrop i masc 50zl .przeciez te rzeczy powinny byc za grosz,takie ktore przy chorobie sa niezbedne a po prostu rujnuja budzet jak nic....
 
Ostatnia edycja:
Co do MOPS,to u mnie byla taka dziwna sytuacja.Bo ja zasilek pobieralam juz wczesniej tylko ze na wyrok nie prawomocny,pisalam podanie itp.Poniewaz skladalam apelacje wiec nie mialam umocnionego.Kazali mi doniesc jak odbedzie sie apelacja bo inaczej wstrzymają mi zasilek:((
No i przez ponad miesiac nie moglam doprosic sie tego wyroku,jak dzwonilam to mowili w sadzie ze juz wysylaja i tak trwalo to do 10 grudnia:(a osobiscie nie moglam pojechac bo jak mowili ze juz wysylaja to po co jechac,zreszto sama bylam po zabiegu i w bandazach to nie mialam jak.No i jak 17 stycznia dopiero przynioslam to pretensja ze tak późno.
Stad te moje obawy czy otrzymam.
 
rosi tym babom jak nie wytlumaczysz to nie rozumieja,ze cos nie jest zalezne od ciebie

a kubus dostal dzisiaj biegunke i wezwalam lekarza do domu,stw,ze skoro pije i zaczyna jesc to do szpitala mnie nie skieruje bo za duze ryzyko,ale lezy plackiem biedulek.
co za paskudztwo
 
niedziela zaczela sie bardzo dobrze,kubus wstal z lozka,jeszcze co prawda sie chwieje ale po tylu dniach to i tak sukces,goraczka calkowicie ustapila a biegunka jest ciut mniejsza,wiec jest juz ok

i dostalam wiadomosc ze wygralam w konkursie gerber pierwsza zima ten bon na 200 zl :-):-):-):-),na ciuchy jak ulal na wiosne,i podziele sprawiedliwie,po polowie przeznacze na mala i malego,i juz do przodu zawsze cos,gram w tylu konkursach i nareszcie sie doczekalam:)
 
reklama
Katerinka nareszcie , i oby juz tylko lepiej bo sie naciepiał bidulek :tak:
no i gratuluje wygranej :-)

a ja pochwale sie moja bestyją cudowna :-)

DSC05328.jpgDSC05318.jpgDSC05320.jpgDSC05309.jpg
 
Do góry