reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samotna Matka- Samotna w ciazy?

kabaretka właśnie nie jem dużo więcej,jem normalnie tak jak przed ciąża,staram się nawet unikać słodyczy,w sumie to wogóle ich nie jem.I nie wiem skąd te kilogramy tak do góry lecą :dry:.strach pomyśleć co będzie na samej końcówce :baffled:.
A na wizycie byłam z mamą,nie wiem co bym bez niej zrobiła,jest moim wielkim wsparciem i podporą :-). A co do mojej reakcji to w sumie nie mogłam uwierzyć że widać jajka i siusioka :-D,dopytywałam się pana doktora czy to napewno chłopak bo zdążyłam już uwierzyć że to dziewczynka będzie przez to że taka brzydka się robię :-D. A Ty z kim byłaś na usg ?

A tak pozatym to ładna pogoda bardzo pozytywnie na mnie wpływa,problemy znikają :-),aby tylko do wiosny :-).
A jutro wybieram się z prababcia na małe zakupy dla Kubusia :-).
kabaretka a Ty już coś kupowałaś dla swojego malca?
 
reklama
Milkada ja bylam na USG z mama, ktora podobnie jak twoja jest dla mnie wielka podpora i pomoca. Bez niej bym sie na pewno zalamala.
A co do zakupow to wiesz chodzilam po sklepach odkad sie dowiedzialam ze synek bedzie :-)
Ale tak powiem ci szczerze ze maly jest wybor w tych wszystkich sklepach ubranek dla chlopcow, dla dziewczynek jest tak latwo, mega wybor, az nieporownywalne. Eh. Poza tym ja za bardzo nie przepadam za blekitnym, wiec to utrudnia duzo :-p Ale musze sie pochwalic: kupilam dzisiaj 2 pary polspioszkow, 3 body i 1 kaftanik. :-) Jestem cala przeszczesliwa, chociaz chcialam znalezc wiecej kaftanikow, ale nie bylo. Bardzo mi zalezy by kupic wiazane (podobno na poczatek dla niedoswiadczonej mamy o wiele latwiejsze w uzyciu), ale NIGDZIE nie bylo. Eh.
A tak poza tym to mam problem: nie wiem jakie ubranka kupowac, czy np jest sens kupic spodnie sztruksowe lub jeansowe, kiedy porod mam w czerwcu, a poza tym czy nie wiem czy powinno sie ubierac dziecko w takie niewygodne ciuszki. Podpowiedzcie mi, bo ja nie mam pojecia, co jest potrzebne :tak::-p
 
kabaretka wydaje mi się że takie spodenki na początek nie są najwygodniejsze dla maluszka,chyba że nie ze sztruksu czy jeansu tylko na przykład welurowe,mięciutkie :-).Mam w planach kupno takiego dresiku :-).
A co jeszcze kupować to sama nie wiem :dry:,liczę na pomoc mamy :-)
 
Hej dziewczyny tak poczytalam co piszecie o ciuszkach i jesli moge podpowiem wam jedna rade która mi mama dala juz jakis czas temu i wydaje mi sie ona bardzo madra. Jesli chodzi o maluszki i spodenki, to poki co takim malcom czy nawet kilku miesiecznym najlepiej spioszki zakladac, bo spodenki mimo wszystko maja gume ktora moze nie bedzie mocno uciskac, ale jednak bedzie na tym malenkim brzuszku a po co nasz maluszek ma sie meczyc, jak moze wygodnie lezec i sie rozpychac w spioszku ktory nigdzie nie bedzie go uciskal?A dresik jak pisze milkada czy jakies spodenki jasne ale na jakies wyjatkowe wyjscia jest idealny, bo tak to chyba spiochy sprawdza sie przede wszystkim.
 
AdiLea a Ty karmisz piersią małą Hanie? Bo mnie na tym strasznie zależy,tylko słyszałam że to bardzo trudne :sorry2:.

A mnie dzisiaj taka ochota wzieła na sernik z galaretką na zimno:-), że już się chłodzi w lodówce :-)
 
AdiLea dzieki wielkie za podpowiedzi. Bardzo cenne sa dla mnie takie wskazowki. Dzisiaj kupilam polspiochy w h&m (pewnie nawet o tych samych myslimy). Sa swietne. A co do body, kaftanikow zapinanych z przodu, a nie wkladanych przez glowke, to ciezko jest takie znalezc. Ja kupilam 3 pary body, niestety tak sie zorientowalam ze wszystkie przez glowke wkladane :-)

Milkada zazdrosze sernika na zimno :-ptez bym zjadla.
A jak twoje samopoczucie? Dalej wielka euforia po USG? ;-)

Bo ja to jakos dzisiaj nie czuje sie najlepiej, zmeczona, brzuch mnie pobolewa, i taka ociazala sie czuje. Poza tym cos mi na sercu siedzi, nie za bardzo wiem co, ale siedzi :crazy:
 
Tak jak piszą dziewczyny najlepsze są na początek śpiochy. My zaczęliśmy ubierać Nicole w inne ciuchy jak skończyła 3 miesiące...Pewnie ten moment nadszedłby pewnie wcześniej ale Nicole miała 2 miesiące gdy trafiła do szpitala,a prawie 3 gdy z niego wyszła...i pierwszy raz miała sukienkę założoną na wyjście ze szpitala ( koniec czerwca i upały niesamowite),tydzień później miała Chrzest Święty,teraz śpiochy i pajace ma zakładane tylko na noc. Jeżeli chodzi o bodziaki to Nicole ma tylko zakładane przez główkę,i mi jakoś łatwo się je zakłada. Pajace i śpiochy rozpinane w kroku są rewelacyjne jeśli chodzi o przewijanie na śpiku,bo takie niemowlaki robią kupkę nawet przez sen,ale na szczęście wydają przy tym charakterystyczny odgłos:tak:. Na początek do pielęgnacji polecam Oilatum. Wlewasz nakrętkę do wanienki,i tylko tą wodą obmywasz dziecko,już bez żadnego mydła i szamponu,a po kąpieli nie trzeba już smarować oliwką. Ponad to zapobiega lepiej niż cokolwiek przed ciemieniuchą;-)
 
Firanka wielkie dzieki za wszelkie rady :-) Ja to naprawde sie czuje, jakbym nic nie wiedziala :-( Czyli najlepiej kupowac body, spiochy, pajacyki, kaftaniki i tyle? :baffled: Ja chce jeszcze jakis dresik kupic (fajne sa w h&m - a tam Pani sprzedawczyni mi powiedziala, ze codziennie now przychodze ciuszki dla maluchow, wiec trzeba regularnie bywac). A tak sie zastanawiam gdzie jeszcze mozna kupic ciuszki dzieciece? Bo ja chce takie w zywych kolorach :-)
 
AdiLea a co to jest za sklep coccodrillo, ktos mi juz o nim mowil, ale ja nigdy go nie widzialam. A jak cenowo? Bo ja bylam w mothercare, ale spioszki za 50 zl to jak dla mnie to za duzo. :-)

A mi jakos dzisiaj wewnetrzny niepokoj towarzyszy. :-(
 
reklama
A gdzie kupic spioszki za mniej niz 20 zl? Nawet w smyku sa za min 25 zl... :-(

Niepokoj tzn jakos od wczoraj zaczelam myslec o tym, czemu ojciec dziecka sie nie interesuje. Nie rozumiem jak mozna sie wogle tym nie interesowac. Chociaz z tego co widze na Twoim przykladzie AdiLea to ojciec Hani zaczal zachowywac sie jak ojciec dopiero po narodzinach malej. Moze wczesniej im mozg kurcze nie pracuje. :wściekła/y:Ale nie powinnam o tym myslec. Po prostu doskwiera mi samotnosc. Niby spotykam sie ze znajomymi, ale to nie to samo. Oni fakt sluchaja mnie, rozumieja ale nikt (prawie) z moich znajomych nie ma dziecka lub sie go spodziewa, wiec ja sie czuje taka pozostawiona w tyle. Np. spotkalam sie kilka dni temu z kilkoma znajomymi w restauracji, potem oni planowali isc do pubu, a ja juz niestety nie moge, bo przeciez nie bede przebywac w pomieszczeniu dla palacych :-(I tak rozstalam sie z nimi, pojechalam do domu...
 
Ostatnia edycja:
Do góry