reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samopoczucie przyszłej mamy ;)

Z tego co wiem to nie bardzo, chyba ze jest podejzenie, ze cos sie dzieje nie tak, np. dzidzia ulozona jest posladkowo, lub tetno plodu jest mniejsze nic 120.
Osobiscie uwazam ze waga jest bardzo wazna. Moja mala juz wazy 3600 a wierzcie mi brzuch mam jak na 7 miesiac. Z koleji moja siostra dzieki usg i okresleniu wagi zostala uratowana cesarka bo jej synek wazyl 4900 i nie przeszedlby przez jej miednice....moze zdecyduj sie prywatnie na wizyte i popros o okreslenie wagi...
 
reklama
Dzięki Jowid529, chyba tak będę musiała zrobić... Dziwi mnie tylko to, że ostatnio jak byłam na usg, to ponoć właśnie lekarz mierzył mi miednicę. Skoro tak, to przecież musiał zmierzyć i dzidzię (tzn. zmierzył obwód główki, no i kość udową) Ogólnie sprawdził ilość wód i stan łożyska. Ja już z tego nic nie rozumiem - w czym tkwi problem podania wagi?? Na moje pytania odpowiada, że wszystko w porządku, ale nie podaje żadnych konkretów - ble!
 
Ja trafilam na naprawde fajnego lekarza. Zawsze jak robil mi usg to tlumaczyl co robi i po co. Wage generalnie wylicza sie poprzez wymiary brzuszka dzidzi i glowki. Niektorzy uwazaja ze jak przejdzie glowka to reszta pojdzie bez problemu. Ja sie troche z tym z nie zgadzam. Ale wydaje mi sie, ze skoro lekarz sprawdzal szerokosc miednicy i glowke malenstwa to znaczy ze jest pewny ze nie bedzie przeszkod abys urodzila swojego maluszka. Trzymam kciuki za was oboje!!!!
 
Truskawka - jak czytam twojego posta o twoim ginu to dziwi mnie to, ze wogóle do niego chodziłaś przez calą ciążę jak on tak ci odpowiada na pytania. Ja od początku ciaży co wizytę mialam robione usg i mi zawsze mówil ile dziecko mierzy, teraz juz mi nie może powiedzieć ile dziecko mierzy bo jest duże ale za to mówi mi ile waży. Dwa tygodnie temu malutki ważyl już 3350 g w ciągu miesiąca przybrał 750g ;-) Teraz pewnie juz waży ponad 3500g Mam nadzieję, ze już niedługo się urodzi a jak nie to 27.09 ciekawe co lekarz powie ;-) Jak nie urodzę do 27.09 to pewnie da mi macierzyński a ja nie chce póki mały się nie urodzi bo to potem liczy się każdy dzień dla mnie.
 
WITAJCIE KOCHANE WRZEŚNIÓWECZKI :-)

Na początek OGROMNE GRATULACJE DLA WSZYSTKICH ŚWIEŻO ROZDWOJONYCH WRZESNIÓWECZEK

Ja juz w domeczku z moja mała ksieżniczka. Wpadłam tylko na sekundke bo zaraz pora karmienia mojej Żabeczki. Musze powiedziec ze jestem najszczesliwszą osóbka pod słoncem. Moja córeczka zapełniła mi cała pustke i żal i smutek juz zniknął :-)

Jeśli chodzi o nowe forum to jakoś nie mogę tego ogarnoć:baffled:
Stare było lepsze.

Usciski i ucałowania dla Was :-)
 
Basia, chodziłam do tego lekarza przez całą ciążę, bo generalnie był ok. Tak ostatnio mu sie pozmieniało:( :( Do tej pory reagował na wszystko, jak miał jakieś wątpliwości to zlecał badania i w ogóle był normalny. Tylko z tym usg ma jakieś problemy. A lekarz jak chodzi o kompetencje to sprawdzony, bo leczyła się u niego moja mama jak miała problemy (a miała dość poważne) i wszystko skończyło się bardzo dobrze ;) Więc i teraz jestem dobraej myśli, tylko tak z tą wagą mnie wkurza!! ;)

A dlaczego Twój chce Cię wysłać na macierzyński?? Przecież macierzyński liczony jest od dnia porodu. Zus co prawda często chce wysyłać na macierzyński 2 tyg. przed porodem, ale wyedy trzeba im zwrócić uwagę na faktyczną datę porodu a oni nie mają prawa obciąć macierzyńskiego!!! Kiedyś były takie przepisy, ale obecnie się to pozmieniało. (no chyba, że coś znowyu wymyslili)
 
CZESC DZIEWCZYNY!!! ja tylko na chwilke, wysyłałam smsa do AGUTKI, ale jakoś go tu nie widzę, więc jeszcze raz:
LEONEK URODZIŁ SIE 18 WRZEŚNIA W NOCY Z NIEDZIELI NA PONIEDZIAŁEK(WIĘC ZAŁAPAŁ SIE JUZ NA 18-EGO ;-) ) WAGA: 3100, 54 CM DŁUGI, CAŁE 10 PUNKTÓW, MA PIĘKNA CZARNĄ CZUPRYNKĘ I SILNE RĄCZKI ;-)
CO DO PORODU TO DOSYC SZYBKI, 21godzina, NA IZBIE PRZYJĘC, PIERWSZA FAZA PORODU 5,5 GODZINY A DRUGA 10 MINUT ;-) bardzo, ale to bardzo pomógł mi mąż, bez niego było by napewno gorzej!!!!
Idę sie położyć, bo mnie szwy uwierają ;-) papapa
 
Truskawka - niewiem czy bedzie mi chciał da macierzyński. Przekroczyć nie przekroczylam 180 dni zwolnienia bo na zwolnieniu jestem od 3 czerwca. Ale wiesz tak mi sie powiedzialo bo jak nie urodzę do 27.09 a to termin niby porodu to jak bede u niego to w takim razie na jaki okres da mi L4??? Chyba, ze da na 2 tygodnie a jak urodzę to to automatycznie się przerywa??? Niewiem jak to jest???:baffled: :confused: :baffled: :confused:
 
reklama
witaj Miśka T, gratulacje synusia!!
Baska ja jestem na L4 od kwietnia, w ten poniedziałek byłam u gina i dał mi kolejne zwolnienie do 29.09(na ok 10 dni). termin mam na 22.09, jeśli nie urodze do 29 to mam iść do szpitala, nie ma sensu marnowac macierzyńskiego. Jeśli urodzę wcześniej to L4 automatycznie jest przerwane i jestem na macierzyńskim:)
ale nie wiem jak to jest w pracy czy trzeba złożyć wniosek o urlop macierzyński, czy wystarczy zaświadczenie ze szpitala, albo cos innego???
Czy wiecie coś więcej na ten temat??
 
Do góry