reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samopoczucie przyszłej mamy ;)

renee29niechce cie martwic ale badania na toksoplazmoze powinnas miec zrobione na poczatku ciazy tymbardziej jesli mialas kontakt z kotami.moja znajoma chodzila prywatnie i lekarz jej takze nie zalecil tych badan i maly urodzil sie chory newidzi na jedno oczko  a drugie narazie tak ale co matka sie namartwila to szczegol po zrobieniu jej badan  w7 miesiacu zalecili leki i choroba sie nierozwija.zglos jak najszybciej lekarzowi ze nie mialas robionych.objawow w ciazy zadnych nie masz ze chorujesz.wierze i trzymam kciuki ze jest wszystko w porzadku.
ja nigdzie nad wode nie jezdze moj maz z kolegami tak ale mnie nawet nie zaproponuje wyjazdu.xzreszta balabym sie zlapac jakas infekcje bo czyste wody to niesa  a wytrzymac na tym sloncu tez sie nie da wiec z checia zostaje w domu.sypiam na obu bokach,chociaz na prawym jakos mi wygodniej.moja dzidzi kopie i wierci sie obojetnie jak leze ustalila sobie godziny miedzy 19 a 22 czasem23 na wiercenie.mowie wtedy do niej zeby teraz to robila bo potem urosnie i niebedzie miala tyle miejsca.
mam pytanie okazalo sie ze mala zabiera mi czerwone krwinki  mam ich coraz mniej co byscie polecily na ich uzupelnienie
 
reklama
Kurcze wizytę u gina mam dopiero na 31 lipca! mija79, a ta Twoja znajoma miała do czynienia z kotami przed zajściem w ciążę czy już w jej trakcie? Może wiesz jak się nazywają te badania krwi na toksoplazmozę, to sama bym sobie poszła zrobic bez skierowania, zresztą pewnie takie badania i tak są płatne!
 
dziewczyny serdecznie was pozadrawiam. Nadal jestem na "wakacjach" upał okrutnie daje sie we znaki, upocona jestem strasznie - duchota nieziemska. Żadko mam dostęp do inter. dlatego życzę wam przy tej okazji jak najmniejszych dolegliwosci wywoływanych przez upał. W doku będęw weekend wiec wtedy napiszę cos weicej o naszym pobycie tutaj. Jeszcze raz pozdrowienia i usciski dla mieszkańców brzuszków :)
 
No ;) juz jestem spokojniejsza ;)
Była znajoma położna i zaproponowała,żebym przyjeżdżała na jej dyżury i będzie mi robic KTG ;)
Już na samą myśl czuje się dużo bardziej bezpiecznie ;)

Renee
Co do toxo to tylko 1% kotów jest nosicielem tego wirusa.Częściej można zarazić się z jedzenia surowego mięsa,lub brudnych owoców.Jeżeli kot nie wychodzi z domu i je karmę kocią to nie ma szans byc nią zarażony,a tym bardziej zarazic mamę.Badania na toxo są płatne i nie musisz mieć na nie skierowania,tylko nie wszystkie laboratoria je wykonują.
Nie martw się na zapas.Ja mam kotkę,która wychodziła swojego czasu na dwór i nie jest nosicielem tego wirusa.
 
Hejka mamuski :)
Dawno nie zaglądałam Ale upał strasznie daje mi w kosc. Palce u rak mam strasznie spuchniete nie mówiac o stopach prawie chodzic nie moge ufffff.
Mam pytanko czy to jest normalne zeby dół brzucha bolał tak zeby nie moc nogi podniesc lub czasami nawet chodzic? Meczy mnie taki od ok 2 tygodni i zaczynam sie troche martwic.
Wczoraj cały dzionek bylam nad woda matko jak dobrze jest sie popluskac az sie nie chciało do domku wracac.
U nas wczoraj burza była ale troche za krótka ;D Moze chociaz sierpien bedzie miej upalny:)
Pozdrowionka Mamuski :)
 
Wróciłam z zakupów i padam ale nie ze zmęczenia tylko z tej duchoty :p

Rene Edi ma rację!ja też mam kotkę i jest OK!idź zrób badania i bedziesz wszystko wiedzieć ;)

Edi to super ze masz tak fajną znajomą, teraz bedziesz spokojniejsza :)

Cleo odpoczywaj ile wlezie! ;)
 
nadzia pisze:
Mam pytanko czy to jest normalne zeby dół brzucha bolał tak zeby nie moc nogi podniesc lub czasami nawet chodzic? Meczy mnie taki od ok 2 tygodni i zaczynam sie troche martwic.)

hej Nadzia..
normalne to to nie jest - tak miałam w pierwszej ciąży.. jeżeli to tylko taki "ucisk" to może spróbuj jeść więcej warzyw z potasem ( np pomidorów) .. jeżeli zaś to taki ciągły ból to może być albo ucisk maleństwa na kości spojenia z(zdaża sie) albo rozchodzenie się spojenia .. a najlepiej zapytaj lekarza :D
 
Dzieki Agamamaani dzis normalnie myslałam ze nie wstane z łóżka ledwo zakładam spodnie wchodze do wanny bo sprawia mi to ból. Musze zadzwonic do mojego gina bo wizyte mam za 2 tygodnie dopiero.

Kurcze włsnie mój suwaczek pokazał 8 miesiac jeszcze tylko dwa miesiace równe od dzis. Choc przyznam szczerze ze ta koncówka strasznie mi sie dłuzy moze przez te upały :)
 
reklama
Nadziu ponoć to właśnie tak jest że najbardziej dłuży sie przy końcu ;) ale wierz mi ja też mam już dosyć :p
aha no i gratuluję początku 8 msc u mnie zacznie się w przyszłym tyg. ;)
 
Do góry