reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Są rodzice, którzy wogóle nie szczepią....

reklama
Wpisał: Prof. Dorota Majewska
15.09.2011.

Szczepienia nie będą obowiązkowe !

Prof. Dorota Majewska


Szanowni Państwo,

Wygląda, ze solidarność oraz presja rodziców na MZ i Sanepid przyniosly pozytywny skutek. Możecie sobie pogratulować zwycięstwa. Juz nie mozna bedzie terroryzować w Polsce rodziców za wybór nieszczepienia ich dzieci. Nie mozna jednak spoczywać na laurach, bo jak wiemy z doswiadczen innych narodow, producenci szczepionek stale wymyslaja nowe formy nacisków na rodziców i politykow, zeby zwiększyć sprzedaż szczepionek (ten biznes przynosi im dziesiątki miliardów $ rocznie). Np. w Kalifornii producenci szczepionek przekupują legislatorów, zeby ustalili prawa, ktore de facto zniosa prawa rodzicielskie. Chodzi o to, zeby to nie rodzice, ale niedojrzałe 10-12 latki, ktore nie rozumieja zagrozen dla ich zycia i zdrowia ze strony szczepień, same decydowały w szkole pod nieobecność rodziców o tym, czy dac sie zaszczepić. To jest groźne zjawisko, które może zawitać i to Polski, wiec trzeba dzieci uświadamiać i ostrzegać.


Hurrraaaaaaaaaaa! Póki co ;)
 
świetna wiadomość :tak: nareszcie :tak::-)


pozwoliłam sobie zacytować wpis prof Majewskiej na wątku "Dzierżoniów, Bielawa i okolice" bo tam wpisy forumowiczek wprowadzają mocno w błąd odnośnie szczepień.
 
Ostatnia edycja:
Im więcej osób wie o swoich prawach tym lepiej. Choć z sanepidem może być jeszcze zapewne jakiś czas problem w różnych miastach. Ale ogólnie jest to na pewno duży baaaaa ogromny krok na przód... zwłaszcza do wolności wyboru.. decydowania o własnym życiu i życiu własnego dziecka.
 
ale klapy na oczach zostają, bo dziś w TV puścili program o szczepieniach, ze sanepidy każą rodziców za nieszczepienia itp. I ze epidemia będzie. Wiadomo, kto płacił za program ( pewnie KF) ale rodzice łykają jak pelikany i już tyłkami trzesą odkładając becikowe i kasę z ubezpieczalni na "zbawienne" szczepionki bo im więcej "ileś w iluś" tym lepiej a najlepiej szczepić na wszystko jak leci. Tragedia.
 
klementyna33 przeczytałam ostatnie tylko 3-4 wiadomości i aż mi krew w żyłach zagotowało. Ale niestety tak własnie jest. Ślepota ludzka nie zna granic. Nie na darmo piszą że TV to potęga... bo panie siedzą przed tv i mówią że ktoś tam w TV powiedział że szczepienia są cacy.. więc muszą być.. bo przecież tak w TV mówili.. porażka. Wiesz współczuję Ci.. bo mogłyby dziewczyny choć uszanować Twoją decyzję a nie rzucać psy na Ciebie.. bo jesteś "inna" bo chcesz ochronic swoje dziecko.. Ale niestety nie pocieszę Cię.. bo tak właśnie jest... ciemnota.. ciemnota.. ciemnota..
 
tam już na mnie psy wieszały nie jeden raz za to, że wrzucałam linki żeby poczytały i też pisałam, ze to ich wybór ale powinny znać + i - szczepień. I wybrać tak jak im podpowiada intuicja ale wiedzieć choć trochę. Nawet położna ze SR jest przeciwna szczepieniom ale nie namawia nikogo żeby nie szczepić tylko żeby chociaż mamy poczekały 4-6 miesięcy zanim podadzą dziecku "zbawienną szczepionkę" , mi mówiła żebym najlepiej nie szczepiła wcale ale przed tym poznała moją opinię na temat szczepień i moje przejścia z synkiem po szczepieniach, mówiła także że nie ma żadnych problemów teraz z sanepidem. Ale ją tez uważa się za "nawiedzoną". A dla mnie to bardzo mądra kobieta i dzięki niej wiem tyle, że nie dam zrobić krzywdy mojemu dziecku. Ale tak jak napisałaś ciemnota, ciemnota, ciemnota. Najważniejsze co w TV powiedzą i jaką reklamę puszczą. A spróbuj się odezwać na temat szczepień inaczej niż podają w TV to zaraz dostaniesz łatkę agresywnej i siejącej zamęt na forum.


zobacz watek Październik2011 - wypowiedzi na temat szczepionek takie same i pytanie "co to jest MMR" - pyta dziewczyna, która twierdzi że zna się na szczepieniach. No i oczywiście ... "bo dzisiaj w TV powiedzieli".
Cycki opadają.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam,
przypadkowo pojawilam sie tutaj, poniewaz szukalam jakiegos fora na temat nieszczepienia, przeczytalam co jest napisane wyzej, strasznie się cieszę z tej wiaodmosci poniewaz po nowym roku mialo nas czekac szczepienie MMR na które nie chcemy isć, jestesmy z tego powodu bardzo gnębieni przez otoczenie i zapewne niedlugo przez naszego lekarza ktory dowie się o tym.
Zastanawiam się tylko ale muszę bardziej zaglebic się w ten temat, czy odroczyc szczepienie conajmniej do dwóch lat i tylko na różyczkę zaszczepic czy w ogole, wiem,ze przejscie rózyczki przez kobiete w doroslym wieku jest ponoc niebezpieczne. Ja sama nie zachorowalam jeszcze na tą chorobę.

Może jestescie w stanie mi cokolwiek doradzić?
 
Do góry