reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy naszych Maleństw

reklama
Moje Dziecię kopie już cały czas, chyba że się zdenerwuję, wtedy cisza i jakoś mi brzuch maleje (chyba ucieka bidulek)
 
O, to u mnie odwrotnie - jak się zdenerwuję (np. na Franka), to Młode zaczyna szaleć jak głupie ;) Solidarność między rodzeństwem już się tworzy ;)
 
A u mnie maluch zaczyna się ruszać i nawet mnie trochę pokopywać jak zjem coś słodkiego, chwila i już go czuje :-)
Wczoraj w nocy spać nie mogłam ( za chiny nie moge się przyzwyczaić do spania na boku ) i dwa razy w nocy próboałam choć trochę i na chwilkę przełożyć się na brzuch i od razu dostałam od dziecka kopniaki :tak:
 
cornelka chyba nie ma co tak strasznie się stresować pozycją spania. Ja od zawsze spałam na brzuchu i też myślałam że nie dam rady się przestawić. Owszem zasypiałam na lewym boku bo się naczytałam że tak najzdrowiej, ale budziłam się już na brzuchu:) A poza tym gdzieś czytałam że nie ma szans skrzywdzić malucha śpiąc na brzuchu, nasz organizm wbrew pozorem wcale nie jest taki głupi:) Pokombinuj z poduszką między udami, mi to ułatwiało zasypianie jak już zaczął pojawiać się brzuszek.
 
No, nareszcie mogę do Was, "czujących" dołączyć:tak: Trudno nazwać te delikatne muśnięcia, którymi obdarowuje mnie maleństwo kopniakami, ale teraz już mam pewność, że to nie sensacje jelitowe a bąbelek:-D Cudownie! Odzywa się głównie wieczorem, kiedy leżę. A może po prostu w tym czasie najłatwiej mi wychwycić pukanie?

Co do spania, to już od kilku tygodni nie śpię na brzuchu...Jakoś mi się odwidziało zupełnie i nawet przez sen się nie przewracam, choć brzucho malutki jeszcze :szok:
 
Ja mam brzuch wielki, ale cały czas na nim śpię. Bo to uwielbiam :) Dopóki nie poczuję ostrego kopa w żebra pt. "obróć się", nie będę zmieniać pozycji ;)

U mnie od jakiegoś czasu ruchy zaczynają być wyczuwalne na ręce :) Teraz Tata poluje na kopniaka ;) Poprzednio poczuł jakoś tuż po 18 tygodniu.
 
reklama
Ja jeszcze nie czuję ruchów, czy to możliwe, że dlatego, że mam oponkę tłuszczową wokół brzuszka;>
 
Do góry