reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy maluszka

moja niunka to tak potrafi kopnac z zaskoczenia, ze czasem to w pracy az podskakuje :-D naprawde bardzo silne te kopniaczki - w poprzedniej ciazy to na tym etapie bardziej czulam smyranie.
 
reklama
Melduję, że tatuś pierwszy raz wczoraj poczuł ruchy swojego synka. Nie dało się tego nie poczuć, bo mały walnął chyba najmocniej jak potrafił ;) Bo tatuś ogólnie to gruboskórny jest. Wszyscy dookoła juz dawno wyczuli, a on biedak na samym końcu...
 
a mnie nadal kopie maluszek na dole brzuszka :( niby się cieszę bo wiem, że tam jest, ale to już mnie martwi... już tak ładnie kopał wyżej a tu teraz się upiera na sam dół

U mnie bywało powyzej pępka ,a ostatnio czasem w dole brzucha napiera na pęcherz. Też sie martwiłam ,ale miałam USG i wszystko jest w porządku. Wiadomo ,że ręce i nogi coraz dłuższe i zasięg coraz wiekszy.
 
dzisiaj mój maluch tak się wiercil, że chyba w każdy kąt uderzył - w końcu... no ale oczywiście dół ulubiony i znowu powrócił do dolnych kopniaków. dobrze, że w ogóle się odezwał bo od wczoraj rana to nic nie czułam - chyba, ze w nocy dał czadu jak spałam

i dzięki za uspokojenie... bo martwiłam się tym, że tak siedzi na dole ale jak was poczytałam to już jestem spokojniejsza :)
 
Też miałam schizę ,bo napierało mi na pęcherz. Myślałam ,ze dziecko kieruje sie w kanał rodny, a tu sie okazało,ze miałam infekcję pęcherza. Ale też czuję ruchy u dołu.Sama przestałam sie martwić.
 
Hej :) Tak sie nie moglam doczekac ruchow, a teraz czekam codziennie i czesto sie doczekam. W pecherz tez - ale delikatnie to mi nie przeszkadza. Narazie nie ma powyzej pepka :-) Jakie to fajne uczucie :-D
 
Jak tak was czytam to się dołować zaczynam... wy 21-22 tc i kopniaki wszędzie czujecie, czkawki, przewracania się malców itp. A ja ponad 25 tc i mało co czuję:/ :/ normalnie chyba przestane czytać ten watek bo się denerwuję...
 
a mój mały ostatnio dokazuje coraz mocniej...czuje wyraźne muśnięcia, a w sumie powoli tego muśnięciami nie mogę nazwać gdyż są to mega wyraźne ruchy dzidziusia,takie jakby się tam non stop przewracał...ciekawe czemu czuję tylko na dole...na USG wyszło mi też że mały jest bardzo nisko, ale niby szyjka ok..hm muszę się zapytać tego drugiego lekarza do którego idę w piątek...
 
wiolcia ja to aż tak nie czuję jak piszesz... tzn potrafi dać popalić maluszek ale z reguły tylko rano, a później się denerwuje, że nie daje znaku zycia. wczoraj się strasznie cieszyłam, że tak pofikal ale to pierwszy raz i poki co chyba mu się nie spieszy, żeby to powtórzyć :)
dzisiaj już się odezwał ale tradycyjnie na dole brzuszka. wizytę mam za tydzień - zobaczymy jak się miewa maluch.
 
reklama
Nasz Młody wczoraj tak przylutował Tacie, że aż krzyknął (Tata, nie Maluch ;)), a potem jeszcze kopnął Ciocię (już delikatniej) i tak się cieszył ze swoich sukcesów, że później jeszcze 2 godziny wariował i żadne bujania, spacery na niego nie działały... Chyba przełamał swoją nieśmiałość, bo pierwsze pół dnia w nowym miejscu to dla niego zawsze "rozpoznanie terenu", zazwyczaj w ciszy ;)
 
Do góry