reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy i kopniaczki naszych maluchów

Ja w zasadzie też już pewna jestem tych nieśmiałych pstryknięć. Właśnie tak to czuję, taki jakby pstryknął ktoś palcami w macicę od środka. A czasem rybki. Ale najwcześniej to taki ucisk na chwilkę o którym już pisałam. Najlepiej czuję na siedząco, jak siedże w spokoju. A raz w samochodzie jak sobie źle usiadłam i spodnie mnie ugniatały to nawet kilka razy czułam "poruszenie". Teraz będzie już tylko wyraźniej.
 
reklama
Dziewczyny a czujecie bol w lewym lub prawym boku, ja czuje takie jakby rozciaganie, taka pelna macice i ten kłujacy bol jakby jajnikow, zwlaszcza jak kaszle kicham, jak napinam miesnie itd.. tez tak macie?
 
Też tak mam, szczególnie jak długo leżę na plecach, będę za tydzień u gina to się dowiem dokładnie o co chodzi, ale wujek google mi powiedział, że to najzupełniej normalne bo macica się powiększa, Dzidź zaczyna ważyć już swoje i po prostu wiązadła nam zaczynają trzeszczeć, myślę że póki nie krwawisz "żywą" krwią to nie ma się w ogóle czym przejmować. Gin mi powiedział że nawet po przytulankach mogę mieć lekkie plamienia, ale to już nie ma lęku, porostu szyjka i pochwa są teraz mocno ukrwione i wrażliwe.
 
Dziewczyny tak a propo leżenia na plecach to już nie za dużo a jak oglądacie tv to na półsiedząco bo macica juz jest duża i uciska.Po pierwsze jest gorsze krązenie bo uciska na tętnice a po drugie moga Was boleć plecy.
Tak więc najlepiej na lewym boczku;-)

A wszelkie niewygodne odczucia są jak najzupełniej normalne bo przecież tam się dużo dzieje a dzidziuś teraz bardzo szybko rośnie z razem z nim łożysko,wody itd
Jeżeli nie są to bolesne lub regularne skurcze,krwawienie to wszystko jest ok.Warto mieć pod ręką no-spe.

Moje maluchy tak juz kopią że nie da się tego pomylić,pewnie ą duże:-)
 
dariaa mam to samo, momentami mocne zakłucia podczas kichania np. , a tak to na porządku dziennym kłucie jakby w jajnikach, w maciny, w pochwie też
 
dariaa mam dokladnie to samo czasem przy kaszleniu tak mnie scisnie i trzyma ze musze rozmasowac to miejsce, a o plecach to nic nie mowcie ja mam problemy z kregoslupem, bo przes ostatnie 2 lata pracuje jako kosmetyczka i z jedna klientka siedze zgarbiona przez ok 3 godziny i terAZ wystarczy, ze leze na plecach 10min i maz musi mnie przekrecac na bok zeby wstac, bo takie mnie skurcze lapia, ze boje sie pomyslec co to bedzie za 3-4 miesiace...
 
A ja nadal czekam ,chociaż około 2 tyg temu nad ranem jak z boku połozyłam sie na plecy to miałam uczucie jakby dziecko razem ze mną zmieniło pozycje i to było bardzo wyrazne tak jak się czuje w pózniejszej ciąży i myślałam że w końcu się doczekałam w tygodniu miałam jeszcze kilka takich odczuć tylko lżejszych i od tamtego tygodnia cisza !
Zaczyna mnie to niepokoić a usg mam dopiero 21grudnia.
 
Jandia nie przejmuj sie pewnie niedlugo bedziesz juz czuc malenstwo. Widzisz ja jestem w drugiej ciazy i niby powinnam czuc wczesniej a nie dosc, ze wcale tak nie bylo to jeszcze nie bylam do konca pewna czy TO to jest dokladnie TO. Teraz mysle, ze to na pewno ruchy dzidziusia i nie ukrywam, ze troche mnie to uspokoilo.
 
Ja jestem już pewna tego, że to co czuję to moje Maleństwo ;) Wczoraj przed snem w pozycji połsiedzącej czytałam książkę. Mała tak się zaczęła ruszać, że nie mogłam się skupić. Kręciła się przez dobre 10 min po czym postanowiła chyba pójść spać ;)
 
reklama
Do góry