reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy i kopniaczki naszych maluchów

U mnie wyczuwalne babelki to byly jelita bo maz tez je czul a wiem ze to bylo jeszcze za wczesnie. To jest moja pierwsza ciaza ale z tego co pisaly dziewczyny to raczej nie da sie poczuc przez reke osobom trzecim
 
reklama
ale maiałam piękny present mikołajkowy:-)
jak się domyślacie pewnie.. dzidzia dała o sobie znać:tak:
w nocy jak się położyłam wczoraj na film to tak się rusząła że cały film ją czułam:-):-):-)
najwyższy czas:-p
śmiałam się ze cieszy się z choinki i skacze z radości:-D:-p ale fajnie wkońcu poczuć maleństwo
 
No widzisz Kamcia, mówiłam ci ze na wszystko przyjdzie czas jak pisałaś że jesteś jedną z pierwszych do rozpakowania a jeszcze nic nie czujesz... sama chyba byłaś poruszona choinką to i maleństwo w brzuszku też zareagowało. Cieszę się razem z tobą!
 
Jednak chyba dzidziuś :-D, dziś leżąć i oglądając brzucha, zauważyłam ze przy pukaniu dzidziusia już się robi małe wybrzuszenie i zaraz znika, żeby pojawić sie w innym miejscu :confused:, kurcze albo mam strasznie duzego chłopaka, albo coś jest nie tak, chociaż jestem (a własciwie to byłam) dość chuda może to dlatego ??? :shocked2:
 
Kamcia- i doczekałaś się super!!! każda z Nas się doczeka :tak:
Ja tak od kilku dni właśnie wczuwam się wieczorem tak jak Hope napisała i jeśli dziś będę też czuła to już musi być szkrab!!!
 
Gratuluję dziewczyny, jeszcze góra dwa, do 4 tygodni i już wszystkie majówki będą czuć ruchy bez wyjątku :-)

Co do czucia przez skórę, być może jest to możliwe tak wcześnie, ale skóra musi być cienka i bardzo mało tkanki tłuszczowej. Do tego brzuch nie może być mocno napięty, ja np. nie mam luźnego i miękkiego ;-)

A dzisiaj w poczekalni miałam pierwszy raz dzienne eldorado. Dzidzi chyba bardzo nie podobało się czekanie, bo urządziło sobie plac zabaw ze mnie i pierwszy raz musiałam zmieniać pozycję ciała, żeby się dało wysiedzieć :-) Charrakterrne to maleństwo :eek: A miał być aniołek...
 
znaczy hope co amsz na myśli?? że jak ma się miękki brzuch to się czuje na zawnątrz??
a przecież przsy końcówce każda ma napięty i czuje na zewnątrz:-p

ja miałam poprzednią ciążę zawsze napięty choć malutki:-D stąd rozstępy:dry:

ale myślę że to zalezy raczej od ułożenia dzici i od jego ciężkości, znaczny jak już większe dziecko i siniejsze to już czuć bo ma mocniejsze ruchy....
 
reklama
Viki czasem mięśnie brzucha rozciągają się z oporem, wtedy brzuch jest ciągle twardy i napięty, dużo też zależy od rozciągliwości skóry. Przez taki bębenek trudniej jest się przekopać, jest za twardy ;-) Ale widziałam wczoraj brzuch kumpeli i ona ma normalnie gąbkę, może brzuch wciskać śmiało aż się ręka zapada i u niej szybko było czuć pod ręką ruchy, już w 20 tygodniu. Inna kwestia gdy kobieta jest chuda (bardziej niż szczupła) wtedy też dość szybko czuć. Jeszcze inaczej jak się macica układa, czy jest schowana czy mocno idzie do przodu.

A wielkość dziecka, znaczące różnice pojawią się dopiero za jakiś czas, na razie są niewielkie, nie na tyle znaczące by miały wpływ na ruchy. Mój brzdąc jest ze średnich/mniejszych a czuć było szybko (nie przez skórę oczywiście), więc to raczej nie od tego zależy. Bardziej od budowy matki, wrażliwości itd. Na razie dzidziolki ważą tyle co dwie tabliczki czekolady, jak zaczną kilogram i więcej to się pojawią znaczące różnice w wielkości ;-)

Trochę namotałam :-p
 
Do góry