reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy i kopniaczki naszych maluchów

Moja mała jest ułożona główką w dół i raczej się już nie przekręci, a to za sprawą główki, która w dniu usg była duża na 35 tydzień :sorry: Łepek ją przeciążył :-D

Ruchy jakie czuję od czasu tego ułożenia są specyficzne i takie same. Niezbyt mocne ale wyraźnie odczuwalne bardzo, bardzo nisko, niemal w pachwinach i nad wzgórkiem, uderzenia rączkami (co z resztą widziałam na usg, jak piąstkami uderza w ściany macicy). Na tym etapie ciąży maluszki nogi mają albo skrzyżowane albo gdzieś na głowie i często uderzają kolankami i te uderzenia czuję jak leżę na boku. Te są dość bolesne i widać je na zewnątrz, z boku brzucha po lewej i prawej stronie, czasem jednocześnie, prawie pod żebrami, dużo powyżej linii pępka. I odkąd główka jest na dole, często obrywam w pęcherz, co jest bardzo nieprzyjemne. Czasem też czuję jak pcha żebra, tak jak wtedy gdy opieramy się o ścianę nogami. Czkawkę czuję zawsze bardzo nisko, przy spojeniu i pachwinach.
A wypięte w okolicach pępka zazwyczaj jest dupsko lub plecki ;-) Wtedy ruchy czuć jakby od strony kręgosłupa.
 
reklama
Ja też mam szanowne cztery litery Matusia w okolicy pępka. Do tego gmeranie w pachwinach i wypychanie żebra i wątroby. Albo jak ma kaprys to wali po żołądku a tego to już nie znoszę bo mnie kolka łapie zaraz i boli żołądek. I ta kochana główka na pęcherzu ...
 
mi dupke wypina wlasnie kolo pepka a nozkami przebiera naD pepkiem i jak go dotkne za stopke to zaraz zabiera ta mala kuleczke
 
Mój Synek też strasznie się wypina, a dupcie też ma na wysokości pępka i czuję strasznie jak wypycha nóżki, a jak ma czkawkę to też czuje w okolicach pachwin.
 
Dzisiaj zaobserwowałam nową rzecz jak drapię się po brzuchu gdy mnie zaswędzi mała natychmiast wypina w tym miejscu dupkę aby ją głaskać. I tak cały dzień się z nią bawię.
 
Moje słodkości szaleje na całego to takie rozkoszne i cudowne jak si e tak rozpycha :tak::-D a czkawkę chyba tez już wyczaiłam to po prostu czuć takie szybkie ciągle trwające mini kopniaczki tak ??
 
Tak Futrzaczku :-)

Właśnie założyłam znienawidzone przez małą jeansy i zostałam skopana, wypięta i na dodatek oczkana.
 
reklama
Jeżeli to jest to, to mój Miki tez ma czasami czkawkę. Ale tak jak nie byłam pewna czy to co czuję to ruchy na początku, tak teraz nie dam głowy za czkawkę. Ale byłoby super, bo czuję to na dole czyli byłby już odwrócony. Okaże się we wtorek na wizycie :)
 
Do góry