reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy i kopniaczki naszych maluchów

Tak zauważyłam to już tak bardzo nie kopie przeciąga się obraca uderza główką lub jak śpię i podkulę nogi to zaczyna boksować ale kopniaki to już tak sporadycznie. Bo nawet jak mi po nerkach nawala to jest wynikiem przeciągania.
 
reklama
Przeciąganie czuje od dawna, uspokoiła się dobry miesiąc temu, za to odkąd jest dupskiem do góry, boksuje piąstkami w okolicach intymnych i czasem gdy leżę na boku z podkurczonymi nogami tak łupie, że przez brzuch uderza mnie w uda. Dosłownie. Zauważyłam też, że śpi ze mną ale rusza się natychmiast jak tylko oczy otworzę. Skąd ona to wie?
 
Hope to jak u nas. Mama oczy otwiera i już dziecko też "na nogach". Ale w nocy mnie nie budzi. Za to często w dzień jak spaceruję to wcale nie śpi. A niby chodzenie mamy kołysze do snu... I czasem jeszcze dostaję kopniaki w żebra :( I boksowanie, a jakże!
 
O tak, to wiercenie się w czasie chodzenia jest dziwne, dezorientuje. Nasze dzieci nie czytały poradników :-D
 
Mój Skarb coraz częściej się wypina, naciąga skórę w dwie różne strony:-D ojj bolesne to czasem bywa. Najaktywniejszy jest wczesnym rankiem i pod wieczór.. lekarz kazał mi liczyć ruchy synka. Gdybym je liczyła w tych godz. co mi kazał to by ich nie było 10, ale mały nadrabia wieczorami;-) i coraz częściej czuję ruchy w pachwinach.. widocznie jest ułożony główką w dół i bawi się rączkami:baffled: już nie mówiąc o wyraźnym ucisku na pęcherz-wtedy toaletę odwiedzam nawet co 10 minut:confused2:
 
ja wam powiem, że moja córka to ruchliwa po mamusi chyba. na ostatniej wizycie skierowana juz główka w dół, po czym wczoraj ułożona w poprzek :) tam gdzie były plecki była główka, a tam gdzie nóżki dupcia :) dobrze, że ma jeszcze trochę czasu :)))
 
bra00721 napewno do porodu mała będzie już we właściwej pozycji startowej:-) Swojego chłopca też często czuję w poprzek, a na następny dzień już czuję ruchy w pachwinach.
 
Mój ostatnio bardziej się wypina niż kopie - chociaż kopie (a może boksuje, któż to rozpozna) też. Ale najczęściej rozpycha się a to na jedną stronę brzucha, a to na drugą, a to z obu naraz. I potem mamusia chodzi z takim krzywym brzucholem. Biedak ma chyba mało miejsca juz, a wczoraj to az mi się go żal zrobiło jak nie mógł się usadowić. Miałam ochotę go wyjąć, wycałować i położyć do łóżeczka.
A po czym poznajecie że ustawi się smyk głową w dół? Ja np czuję smyranie na dole, ale to mogą być zarówno ręce jak i nogi. Nie czuję np kopania w żebra, więc chyba jeszcze się nie odwrócił, ale z drugiej strony wysoko też bryka. Jeśli na wizycie nie będzie jeszcze głową w dół to zaczynam z nim rozmowy wychowawcze. Wiem, że ma jeszcze trochę czasu, ale trzeba go uświadomić.
 
salsera ja czuję wtedy delikatne smyranie w dole, nie takie kopniaki jak zwykle. oprócz tego jak się wypnie w okolicy pępka to można odróżnić czy to główka czy plecki :)
 
reklama
Do góry