reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ruchy i kopniaczki naszych maluchów

Witam noworocznie wszystkie mamusie! Nasz synek szaleje prawie przez cały dzień, owszem ma takie dni kiedy naczekuje jakiś ruchów, ale z reguły należy do dzieci żywych. W sylwestra od rana do momentu jak się położyłam spać fisiował i tak się jakoś ułożył, że chyba nóżkami kopał mnie po samym dnie macicy jakby po szyjce od wewnątrz. To nie był ból, ale bardzo nie miłe uczucie. Wszyscy się śmiali, że Olek tańcuje na sylwestra.. a co do wyczuwania ruchów ręką to zdziwiłam się (bo czytałam że można je wyczuć dopiero po 30 tygodniu) ale już od jakiegoś czasu ja i tatuś czujemy te mocniejsze kopniaczki :D Pozdrawiam serdecznie wszystkie majówki i życzę SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!
 
reklama
Ja znowu wczoraj sie zastanawialam czy moja mala wogole spi. Co w nocy sie przebudzilam ( a budze sie czesto przez bol kregoslupa) to mala sie ruszala a w dzien miala jakies godzinne przerwy tylko:p Jak Ona bedzie taka ruchliwa po urodzeniu no to mam przechlapane hihi:p
 
no ciekawe jak te nasze szkraby beda rozrabiac gdy juz beda na swiecie. Ja ma tylko nadzieje, ze w nocy to da mi pospac, a wdzien wola nieba nech rob co chce. Ja zauwazylam, ze moj maluch to ma czasem swoje ciche dni...wczoraj w ciagu dnia malutko sie ruszal, ale jak tlyko wcinalam placka po zbojnicku to zaszal, tak, ze hoho no i jak zwykle przed spaniem tancowal, ze az brzuszek skakal. Dzisiaj poniedziale, a ja od dzisiaj zaczynam juz swoja ciezka prace, codziennie po 2 klientki, wiec maly bedzie mi dokuczal jak zwykle gdy siedze przy biurku ;-) a niech kopie, abym tylko go czula. Styczen sie jeszcze tlyko przemeczy z tymi paznokciami, bo teraz 100-dniowki, a potem juz od lutego bedzie lajcik
 
hehe no ciekawe, ciekawe :) zauważyłam, że mojej małej mało potrzeba do przebudzenia i harców, budzi się przy wstawaniu siusiu w nocy hehe i wtedy kopniaczki i fikołki ;)))))) czasem, gdy się przebudzę o 2 czy 4 tez fika ;) co to będzie, co to będzie ;)))
 
A ja cały czas nie czuję nic :( Jeszcze trochę i zacznę się martwić czy wszystko ok, ale skoro na usg maluszek fika jak się patrzy to widać ja mam za dużo sadła żeby to wyczuć. Tylko nie mogę się już doczekać tych ruchów chociaż wiem, ze potem będę błagała o litość.
 
Ja już tez czuję bardziej mocne wyraźniejsze kuksańce :tak:;-) chyba lada moment i mężusio spokojnie wyczuje je pod swoją ręką ale ogólnie muszę przyznać że moje dziecię jest nad wyraz spokojne.
 
salsera nie martw się!
ja poczułam ruchy dopiero w 22 tygodniu!
Sama się martwiłam ale lekarz mnie uspokoił. Może masz tak jak i ja, łożysko z przodu, wtedy poczucie ruchów jest naprawdę utrudnione :-)
 
Ja już wiem jakie to uczucie....;-):-):happy2:

Co najciekawsze, kiedy leżę wieczorkiem w łóżeczku a mój mężuś położy rączkę na brzuszku maleństwo od razu daje o sobie znać i zaczyna mnie kopać:)

Cudowne wrażenie...:-)
 
reklama
Do góry