reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ruchy i kopniaczki naszych maluchów

to pisała hope...

a;le mysle że warto już zgłosić lekarzowi że czujesz kopniaczki... i on sobie to zanotuje:tak:
ja nie wiem bo jak tu ciąże sprawdzają , to pytali mnie o to w październiku, kiredy jeszcze nie czułam , a następną wizyte mam jutro , gdzie czuję już od chyba z 3 tygodni. więc powiem że czuję , a w szpitalu mam dopiero na koniec lutego , więc wtedy sprawdzą wielkość dziecka:-)
 
reklama
Tak ja o tym pisałam. Ginka pytała mnie kiedy poczułam pierwsze ruchy, bo nie o kopniaki pyta tylko o ruchy dziecka :-) Nie wiem dokładnie z medycznego punktu widzenia jak to wpływa na ustalenie terminu porodu (potwierdzenie) dlatego nie będę pisała wywodu, niemniej jest to ważne.
Znalazłam jeszcze info że informacja o ruchach dziecka odzwierciedlają jego kondycję (oprócz osłuchiwania bicia serca) i stan rozwoju mięśni oraz układu nerwowego.

Moja niunia zaczyna już tak kopać, że mnie budzi i sprawia dyskomfort. Takie małe a takie zadziorne ;-)
 
no tak, gin się pytała ostatnio kiedy poczulam ruchy i coś sobie nabazgrała w karcie.Widać to ważne.Ale żeby zaraz przyspieszać termin, to może nie, ja jednak bym wolała być majówką:-D
 
A Moja malutka przez Swieta taka spokojna byla ze az zaczelam sie martwic, Prawie wogole ruchow nie czulam. Az wyslalam mojego M po czekolade, zjadlam pol i zaczelo sie szalenstwo hihi:)
 
A Moja malutka przez Swieta taka spokojna byla ze az zaczelam sie martwic, Prawie wogole ruchow nie czulam. Az wyslalam mojego M po czekolade, zjadlam pol i zaczelo sie szalenstwo hihi:)

powiem ci, że ja tak sie martwiłam po wigilii :( maleństwa prawie wcale nie czułam, a ono chyba poprostu przestraszyło sie tych hałasów dzieciaków i świątecznego gwaru. Już w pierwsze święto dawalo czadu, a w drugie przez caluuuutki dzionek nie dawało o sobie zapomnieć :D Też czasami próbuje sposobu z czekolada, ale na moje maleństwo to jakoś nie działa ;(
 
Gratulacje pierwszych kopniaczków dziewczynkom, które poczuły je niedawno po raz pierwszy ;-)
Hihihihi właśnie słyszałam, że sposób na słodkie jest najlepszy, żeby zaktywizować maluszka w brzuszku ... mój niestety odziedziczył geny po tacie i najbardziej szaleje po ... MIĘSIE!!!! :-D:zawstydzona/y: Ogólnie jest bardzo aktywnym dzieciaczkiem i czuje go bardzo często, ale są dni kiedy jest mniej ruchawy i wtedy się martwie, chociaż wiem, że ten mój Pączek też kiedyś musi spać, odpoczywać i rosnąć, a nie ciągle ćwiczyć klate na pępowinie, ewentualnie "bikla" (teoria dziadka i tatusia w/w Pączka) - zamartwianie się jest chyba wpisane w macierzyństwo:-p
 
Moja malutka córeczka sprawiła mi dzis wspaniałą niespodziankę z samego rana- kiedy zaczęłam czuc jej ruchy, odsłoniłam brzuch na golaska żeby zobaczyc czy od zewnątrz coś widać. i niespodzianka- w miejscach kopniaczków takie chwilowe wybrzuszenia, coś wspaniałego. szkoda, że mój M w pracy :(
 
ja wczoraj w nocy mialam dokladnie to samo, pierwszy raz widzialam przez brzuszek jak mala daje czadu, dosyc czesto przed spaniem siadam w lozku z gaztkami i sobie je podczytuje i wtedy moje dziecie urzadza sobie harce, tak wczoraj szalala, ze az brzuszek podskakiwal, cudowne uczucie :-)
 
Bra U mnie tez juz tak widac;) wspaniale uczucie :p Tylko ze ja zawsze smiac sie zaczne i niestety malutka sie ploszy. Zazwyczaj tak mam wieczorem albo z samego rana;) Ostatnio to nawet obudzilam mojego M o 5 zeby popatrzyl hihi
 
reklama
Ja jeszcze nie zaobserwowałam czy coś widać ale za to czuć. Jakoś z dnia na dzień zaczęła kopać aż pod ręką czuć a wcześniej ledwie smyrała. O dziwo lekarz na ostatnim usg zapisał, że mam łożysko na przedniej ścianie więc ruchy mogą być stłumione. I cos w tym jest bo najlepsze kopniaki czuję po mojej prawej stronie u góry a po lewej prawie nic...
 
Do góry