reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ruchy i kopniaczki naszych maluchów

Moj M jak wczoraj poczuł przekręcanie pod ręką to aż podskoczył na łóżku:-p Mnie już młody zaczyna budzić w nocy jak sobie robi disco w brzuchu, a że tańczy coraz częściej więc przestaje się wysypiać. Śmieszne uczucie, ale mój tata mówi, że nie ma się co martwić, bo Seagurney Wether w "Obcym" czułą się na bank mnie komfortowo :-D:-p
 
reklama
Oj też już wyczekuje tych ukochanych kopniaczków... Ale pewnie sobie jeszcze poczekam, tym bardziej, że mam łożysko umiejscowione na przedniej ścianie, a to podobno wytłumia ruchy. :-(
 
Dziewczyny spokojnie, każda się doczeka;-) Nie patrzcie na to,że jednej maluch kopie w 16 a drugiej w 21 tygoniu. Nie ma reguły. Ja tylko słyszałam o tym,że w pierwszej ciąży czuje się ruchy później, a w kolejnych już wcześniej. Nie wiem czy tak faktycznie jest,ale w moim przypadku się sprawdziło. Z Gabi czułam ruchy koło 20 tygodnia, a teraz maluszka wyczułam już po ukończeniu 15 tygodnia. Dodam jeszcze, że z Gabi czułam bąbelki,łaskotanie- z resztą później to w większości wiercenie a nie kopniaki, a teraz poczułam wyraźne "puk puk" i czuję to codziennie po kilka razy :tak:Maleństwo bardzo ożywia się po jedzeniu,albo gdy jestem głodna:-)
 
Jupi....chyba juz czuję ruchy, chociaz nie mam pewności jeszcze na 100% ale od tygodnia jak zaczeła mnie męczyć zgaga to czuję takie jakby bąbelkizazwyczaj dopołudnia i jak sie kładę wieczorem , mam nadzieję, że to moja dzidzia :-D
 
ale ja Wam zazrszcze, al eu mnie juz trwa ten magiczny 18 tydzien, od ktorego mozna cos poczuc, wiec czekam, czekam, czekam
mandrzejczuk, Twój maluch ma taki metraż(nawiązując do brzuszka) ,że nie musi się obijać i odpychać od ścian , tylko lewituje sobie z luksusowych warunkach, a nie np. jak mój obija sobie łokcie w mojej klitce:-D
 
dziś moje odczucia nie należały do przyjemnych (w poprzedniej ciąży też czasem tak miałam)
poczułam jakby takie skrobanie paznokciem:dry: niemiłe....

zeby nie było wiem ze dziecko nie ma paznokci;-)
 
Kamcia, wydaje mi się że maleństwo właśnie ma już paznokcie.
Ja czekam na ruchy, ale obejrzałam wczoraj jakiś program "Ciąża z zaskoczenia" i tam babki do samego porodu nie wiedziały że są w ciąży. Niby nie czuły żadnych ruchów ani nic, ale to jak mój mąż stwierdził - tylko w Stanach jest możliwe. I chyba nie było przypadkiem że te kobiety były słusznej postury (chociaż tam chyba trudno o inne...).
 
reklama
jaipur hahah to prawda moja niunia to ma niezly apartament ;-)

vikamciag i tu cie zaskocze juz w piatym miesiacu malenstwu wyrosly brwi, rzeski no i pazurki, wiec juz se je na ciebie pewnie ostrzy :-D
 
Do góry