reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy i kopniaczki naszych maluchów

Ja mam macice palec nad pępkiem więc maluchy zajmują już połowe brzuszka:-D Czasami jak się turlają jest takie fajne dziwne uczucie które czułam ok 6 miesiąca w pojedynczej ciąży.Kopią tak że nie da się tego pomylić:tak:
 
reklama
Ty masz palec nad pępkiem a ja nie jestem pewna czy mam palec nad spojeniem łonowym :-)

Rośnie tym Twoim poziomkom domek rośnie. A gdzie do maja :szok: :-D:-D:-D
 
Ty masz mniejwięcej w połowie pomiędzy pępkiem a spojeniem:tak:

Do maja nie dotrwam bo mam termin na dziewiątego a czekać już będe od marca
A rozmiar osiągne GIGANTYCZNY:-D
 
oj chyba nawet nie połowy, czytałam, że pod koniec 16 tyg to ledwie 2 palce nad, i nawet tak czuję u siebie jak się pogniotę po brzuchu. Teraz wg mnie sięga blizny po CC i coś tam naciąga bo czasem blizna mnie zaboli.
 
Oooo to super ale rzadko bliźniaki siedzą w brzuszku tyle czasu:tak:

A ja się dziwiłam jak przed 12 tyg czułam macice nad spojeniem
 
Ostatnia edycja:
Ja, tak jak wspomnialam w watku glownym, nie poczulam jeszcze pierwszego KICK, takiego zdecydowanego, ale czuje juz jakies 2 tygodnie takie babelki, a od kilku dni coraz wyrazniej jakby sie mi cos przesuwalo gleboko pod skora :)
Jelita rozpoznaje, daja czadu i tez mam przesuwajace sie i widoczne okiem banki powietrza, ktore mozna mylic z dzieciatkiem, ale to co opisalam na poczatku to jest maluszek...
tylko czekam wciaz na wyrazny kopniaczek, aby moc to zapisac w kalendarzu :D
 
Ja to nie czułam jeszcze kopniaków; ale doskonale wiem, że dziecko żyje gdyż cały czas mnie boli brzuch ( to prawdopodobnie jest efekt luteiny jaką biorę od początku ).

Czy ktoś wie do którego tygodnia ciąży należy brać kwas foliowy?
 
Ostatnia edycja:
alarafa
Kwas foliowy powinno się brać do końca 3 miesiąca ciąży. Przynajmniej ja mam takie informację:)

Ja też czekam na pierwszy ruch i nic:( Jestem nakońcu 16 tyg. To moja druga ciąża,więc liczę że powinnam tak teraz mniej więcej coś poczuć. W pierwszej ciąży czułam w 19 tyg.

Wogóle tak się jakoś martwię, czy wszystko jest oki z moją dzidzią. Półtora tyg. temu byłam u ginekologa i serducho biło i wszystko byłko dobrze.
Ale jednak ten dziwny strach jest-w pierwszej ciąży tak się nie bałam.
 
reklama
Poziomki wow macica już ponad pępkiem nieźle, no ale w końcu co tu się dziwić masz tam przecież dwóch lokatorów:)

A ja też już czuję mojego Syneczka, tzn są to na razie bąbelki, ale czekam z niecierpliwością na pierwszego kopniaczka.
 
Do góry