reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy i kopniaczki dzidziuniów

Witam mamusie. Jak tam mrozy dają się we znaki? Moje maleństwo baraszkuje sobie już na całego, tak że codziennie go czuję. Najczęsciej rano i wieczorem gdy jestem w łóżeczku, ale przez dzień też nie daje o sobie zapomnieć. I tak trzymać - przynajmniej wiem, że jest OK. Natomiast co do wagi to w środę byłam na USG i wyszło, że waży trochę ponad 400g. I jak go tam podglądaliśmy to nic dziwnego że go czuję - bardzo wariował(a).
 
reklama
Moja Mała tak skacze po moim brzuchu, że to aż niesamowite! A wczoraj, to mi się normalnie brzuch ruszał!!! Aż się mnie mąż pytał, czy to ja, czy jego córuchna :) A to ona takie balety tam odstawia :) Ja już czuję ruchy od 3 tygodni, ale dalej z niecierpliwością czekam na każdy i każdy mnie tak samo cieszy. Ale Córcia chyba kocha mamusię, bo często dostacza jej tej przyjemności :) I oby coraz częściej :)
 
Ja podobnie- ruchy odczuwam od 3 tygodni:) i codziennie;)- Mała kopie, fika..i jest to cudowne;):):)
Gdzieś czuytalam, słyszałam, że ponosc od dnia pierwszego ruchu Dziecka można trafniej wyliczyć dzien porodu...ale niestety nie znam szczegółów:/..Moze któras wie coś na ten temat?
 
Dziewczyny nic sie nie martwcie jak nie czujecie dzidzi przez kilka dni nawet! ja tak mialam do 24 tygodnia! wczesniej maluszek ma w srodku naprawde sporo miejsca i mozecie tego jeszcze nie czuc! pozatym on ma swoje gorsze dni i lepsze!
ja pamietam ze umieralam z niepokoju jak sie mala nie ruszala jeden dzien!Ale to jest zupelnie normalne!:)
Zobaczycie nie dlugo jak bedzie kopac i kopac az bedzie was wszystko bolalo:):)
 
Dziekuje i wzajemnie!!!
No i przyszlam i wdize ze sie martwicie i odrazu przypomnialo mis ie co u nas z dziewczynami przechodzilysmy!! paniki bylo mnostwo ze cos sie stalo ze cos jest nie tak itd...a to wszystko jest zupelnie normalne:):):)
aha polecam wam w razie czego wypic duzo wody i sie polozyc!mozna tez zjesc cos slodkiego lub cos co maluszek po prostu lubi! polozyc sie i w spokoju czekac!mozna tez go troche pozaczepiac i popukac i poszturchac brzusiem!:)
 
dzisiaj dzidzia zrobiła mi pobudkę o 3 w nocy! i tak przez godzinę nie dawała spokoju, ale jakie to było przyjemne:)))) takie prawdziwe kopniaki i już nie takie lekkie......jak dotychczas, ale cudownie:))))
 
Ja przez pierwszy tydzień wyczuwalnych ruchów też się w nocy budziłam. I o dziwo wcale mi to nie przeszkadzało :) Fajnie było tak leżeć przytuloną do męża, słyszeć jego spokojny oddech i czuć w brzuszku brykającą córeńkę... teraz juz się nie budzę - pewnie się prtzyzwyczaiłam troszkę i już mój mózg tak nie reaguje. Ale Mała rekompensuje mi to za dnia - kopie raz z lewej, raz z prawej, z tyłu, za parę sekund z przodu, a potem w dwóch miejscach na raz - chińska gimnastyczka, czy co? :)
 
reklama
Ja własnie też się zastanawiam, jak to jest, że co kilka sekund kopie w inne miejsce, to z przodu to z boku, to wyżej, a to niżej- jakieś to dla mnie mało zrozumiałe, ale najwidoczniej nie tylko nóżkami- ale i rączkami, widocznie brzuszek mamy to worek treningowy, a mały trenuje boks:)))
 
Do góry