reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Rozwój psycho-fizyczny naszych pociech

dziewczyny jestem pod wrazeniem!!!

ile te wasze dzieciaki juz potrafią... jula jest do tyłu niemalże ze wszystkim:-(

nie raczkuje, prawie w ogóle sama nie wstaje, nie robi kosi kosi, brawo itp...
może powinnam zacząć się martwić...:confused::confused:
 
reklama
dziewczyny jestem pod wrazeniem!!!

ile te wasze dzieciaki juz potrafią... jula jest do tyłu niemalże ze wszystkim:-(

nie raczkuje, prawie w ogóle sama nie wstaje, nie robi kosi kosi, brawo itp...
może powinnam zacząć się martwić...:confused::confused:

ewa nie ma się czym martwić na wszystko przyjdzie czas a Julcie masz cudowna, co zas do kosi kosi to Ami sama się nie nauczyła tylko z naszą pomoca, więc bierz łapki małej i pokazuj śpiewaj, raczki do góry i akcentuj jaka jest duża, parę dni i mała wszystkiego się nauczy:tak:
 
dziewczyny jestem pod wrazeniem!!!

ile te wasze dzieciaki juz potrafią... jula jest do tyłu niemalże ze wszystkim:-(

nie raczkuje, prawie w ogóle sama nie wstaje, nie robi kosi kosi, brawo itp...
może powinnam zacząć się martwić...:confused::confused:

Ewa, nie można tak porównywać, bo przecież nawet między sierpiątkami bywa znaczna różnica "wieku", np Zuzu już skończyła 10 miesiąc a Julka dopiero 9. A miesiąc to może być szmat czasu. Na Julcię też przyjdzie kolej :tak:
A z kosi-kosi to jak mówi Mada. Trzeba dziecku najpierw troszkę mechanicznie pokazać, co ma zrobić , a szybciutko samo załapie :tak:
 
Ewa, dziewczyny maja racje:tak: u nas np. "kosi-kosi" Majka nauczyla sie z dnia na dzien, raz dziadek pokazal zalapala, ale na drugi dzien trzeba bylo jej juz pokazywac od poczatku:tak:

Majka podczas stania,na szczescie tylko na lozku, zaczela sie puszczac i stoi z 2-3 sekundy sama:-)potem bang! i laduje na pupie;-)
 
dziewczyny jestem pod wrazeniem!!!

ile te wasze dzieciaki juz potrafią... jula jest do tyłu niemalże ze wszystkim:-(

nie raczkuje, prawie w ogóle sama nie wstaje, nie robi kosi kosi, brawo itp...
może powinnam zacząć się martwić...:confused::confused:

Wiesz nie martw sie moja Julia tez tak samo ani to ani to ale w ciagu tygodnia zalapala wszystko i kosi kosi i zaczela nagle reczkowac co prawda jak lump chodzi bo jedna noge mam zgieta i durga wyprostowana ale dumnie lazi po pokoju :-D
papa dalej nie umie spokojnie na kazdego przyjdzie czas :laugh2:
 
Ewa, Piotrusiowi tez nie w glowie raczkowanie... Podciaga sie do stania, sam siada, z siedzenia przechodzi do lezenia na brzuszku i dalej pelza przy uzyciu samych raczek. :-D Glosno bije brawo i robi pa, pa (najczesciej do drzwi wejsciowych), ale to juz od dluzszego czsu. Nic nowego nie umie. :-p
 
ewa nie ma sie co martwic ,kazde dziecie rozwija sie w swoim własnym tępie a ty bedziesz jeszcze z rożniewnieniem wspominać te czasy kiedy jula nie była mobilna i siedziała w jednym miejscu.
ja mam juz pomału dosyc. dzien zaczynam od zastawiania wszystkich ruchomych częsci i rzeczy w domu bo ewka ściąga wszystko i wszystko ją interesuje.musiałam sprzątnąc wszystkie kwiaty z podłogi no i ze ewka sobie jeszcze nie rozwalił nochala to chyba jakiś cud bo non stop ląduje na "mazepce" jak sie puści czegoś czego sie trzyma i robi bach do przodu:-(;-)
 
My tez jestesmy troszke do tyłu. Matyla nie chce raczkowac a stawanie na nózki z siadu sprawia jej nie lada problem bo ma za ciezka pupcie ;). Przynajmniej kosi-kosi robi i cos tam gada po swojemu. i wie gdzie sroczka kaszke wazyla:tak: Ostatnio jej sie spodobało wywalanie jęzora. No i oczywiscie podoba jej sie jak ja prowadzamy chociaz pediatra mowi ze to za wczesnie.;-)
 
reklama
hi hi niezła Matyla:-D
a moja Alka tańczy, obojętnie jaka muzyka, czasami rękami też macha przy tych tańcach;-)
 
Do góry