reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój psycho-fizyczny naszych pociech

Siluniu moze musisz mowic wiecej po polsku do zuzu?? ja zauwazylam ze im wiecej mowie po polsku do malej tym wiecej ona po polku mowi :D
do Taty mowi wiecej po ang (hihi chyba ze wzgeldu ze tata po pl nie rozumie w ogole hihi)
no i do psa zwraca sie po ang.. bo oboje wiekszosc do psa mowiy po ang :D

ale byl okres jak u Twojej Zuzu ze mowila tylko jedno czy dwa slowka tylko po polsku...a reszte po ang :d az sie tym stresowalam ale juz jest lepiej i lepiej :D

hihi mowisz ze Twoj tata patriota :D u mnie rodzinka to samo "ucz ja po polsku! ucz ja po polsku !":D:D
 
reklama
Silunia- Domiska też macie problem, żeby moja w połowie mówiła tyle po polsku co Wasze to bym byla szczęsliwa:-(

a tak na marginesie , wydaje mi sie że dziewczynki nie mieszkaja w pl i słysza wokół francuski czy angielski wiec nic dziwnego ze szybciej je łapia:sorry:

moje dziecko powróciło i ma nowa umiejetnośc , tupie nogami jak jej coś nie pasuje:eek:juz krzyk jej nie wystarcza:wściekła/y:
a i jak słyszy psy za oknem to nie ma nic wazniejszego ...ona tez "szczeka":baffled:no to rozwija sie to moje dziecko:confused2:
 
Sluchajcie, jestem pelna podziwu dla mojego dziecka. Nie dosc, ze od niedawna dopiero spi w swoim lozeczku to chyba jestesmy na dobrej drodze do odzwyczajenia jej od smoczka. Wczoraj maz mi powiedzial, ze mala caly dzien latala bez smoka, wic stwierdxzilam, ze sprobuje i wiecie co?? UDALO SIE!! Zasnela bez smoczka i przespala cala noc!! Fakt, ze przez chwile pokwilila, ale potem stwierdzila: "Mama, dydy be" i powtorzyla to jeszcze kilka razy, a potem ladnie zasnela... Mam nadzieje, ze tak juz zostanie. Dorosleje to moje dziecie...
Poza tym sklada juz ladne zdania - oprocz tego z tym dydem niedawno powiedziala: mama, tata nie ma, brum brum (co oznaczalo: mama, taty nie ma, pojechal samochodem).
A wczoraj tez mnie zaskoczyla - posadzilam ja na nocnik przed kapiela i zrobila siusiu...
No i coraz bardziej bogaci slownictwo: teraz doszlo ge ge, beee, sssss, ko ko, kwa kwa i stado innych slow miedzy innymi Ala (znaczy ała ;-) ).
 
Karoo- brawa dla Jagodzianki:-)

a u nas nakładka na sedesik raczej nie zdaegzaminu:no: wczoraj wieczorem nie powiem posiedziała troche ale na siedzeniu sie skończyło, dzis z rana zrobiła taki wrzask jak chciałam ja posadzic ze rece mi opadły...chyba pozostanie mi kupowanie pieluch do 18roku zycia:baffled:
 
Mada :-D:-D:-D u nas to samo i nie pomaga gadanie , ze jest juz taka duza dziewczynka mowisz pieluchy do 18 :-D:-D:-D

Karoo no wielkie brawo, duze kroki robi ta twoja mala panienka.......sztuka spania bez smoka napewno sie oplaci

domiska ja bardzo duzo mowie do malej po polsku, poniewaz chcielismy z mezem zeby mowila w 3 jezykach to mamy wyznaczone dnie kiedy mowimy do niej po polsku, francusku i angielsku.......tym bardziej, ze moj maz doskonale mowi po polsku ( spedzil tam kilka lat ) .....no nie wiem, moze Mada ma racje , jezyk ktore dziecko slyszy wszedzie chyba bedzie przewodnim.....ciekawe jak to jest u Pata i Wamy
 
Jagodzianko, brawo,zuch dziewczyna!!:tak::-):-)

Mada, jeszcze cie Ami zaskoczy z tym sikaniem, zobaczysz:tak::-)

u nas odkrywania swiata cd. ciagle tylko "mama obacz" (zobacz) i zaglada w katy, gdzie nie powiem jest co ogladac, kupe kurzu , jakies stare zabawki, i sie zastanawiam czy te obacz to z ciekawosci mowi,czy inspekcja jakas :eek:
 
siluniu - tez mi sie wydaje, że zuzu łatwiej jest jej mówic po francusku, czy angielsku jeśli częsciej spotykla się z tymi językami poza domem... ale nie przejmuj się, po polsku też na pewno bedzie śmigać:-D

domiska- chciałabym usłyszeć to why i what w wykonaniu twojej szntusi:-D

redaktorka- hehe... maja jest debeđciarska:-D

karoo- gratulacje dla jagody!!! dzielna dziewczyna!

nowa ulubiona umiejętność julki:
całowanie mojego brzuszka:-D:-D co chwilę dobiera sie do niego, głaszcze go i całuje, mówiac przy tym "zizi":-)
 
reklama
ewa Julcia musi słodko wyglądać jak się do Twojego brzuszka dostawia:-)
redaktorka Maja inspektor gadget:-p
karoo wielkie brawa dla Jagódki, dzielna dziewucha:-)
 
Do góry